پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : محيط‌‌زيست پيگير حيوان‌آزاري در ميناب شد
یکشنبه، 5 دی 1395 - 13:02 کد خبر:29034
مديركل حفاظت محيط‌زيست استان هرمزگان از پيگيري مورد حيوان آزاري صورت گرفته در ميناب خبر داد.

به گزارش جنوب ايران، مجيد وفادار در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، منطقه خليج‌فارس، اظهار كرد: چندي پيش، يك مورد حيوان آزاري دريكي از روستاهاي تابعه شهرستان ميناب صورت گرفت كه رسيدگي به اين مسئله در دستور كار قرارگرفته است.
 
وي افزود: متأسفانه چند وقتي است كه موارد اين‌چنيني در كشور گسترش‌يافته و نمونه ديگر آن را مي‌توان به رفتار غيرانساني با يك روباه اشاره كرد.
 
مديركل حفاظت محيط‌زيست استان هرمزگان بابيان اينكه حيوان آزاري نيازمند قانون صريح و بازدارنده است، ادامه داد: لايحه اين موضوع توسط رياست سازمان حفاظت محيط‌زيست كشور به مجلس ارائه‌شده و منتظر مطرح‌شدن در صحن علني جهت تصويب و ابلاغ است.
 
وفادار تأكيد كرد: حساسيت‌هاي به وجود آمده در برخورد و مطالبه عمومي در برابر حيوان آزاري‌ها بسيار خوشحال‌كننده است و اميدواريم حساسيت‌ها در حوزه حيات‌وحش نيز گسترش يابد.
 
به گزارش ايسنا، از چندي پيش در شبكه‌هاي اجتماعي ويديويي از گشته شدن يك گربه توسط يك نوجوان در شبكه‌هاي اجتماعي منتشرشده كه احساسات برخي از افراد را برانگيخته و درصدد پيگيري اين موضوع برآمده‌اند. روزانه تعداد قابل‌توجهي از اعضاي مهم و تأثيرگذار اكوسيستم در حيات‌وحش ازجمله پستانداران، پرندگان، خزندگان و غيره از اين چرخه حذف مي‌شوند كه نيازمند تأمل دوست داران و مسئولين محيط‌زيست است