سايت خبري و تحليلي جنوب ايران : اين موارد را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك نگذاريد!
یکشنبه، 12 دی 1395 - 10:39 کد خبر:29172
اين كه از رابطه عاطفي تان در شبكه هاي اجتماعي بنويسيد و صحبت كنيد، آسان يا شايد هم برايتان جذاب باشد اما برخي از چيزها را نبايد با ديگران، حتي اگر صميمي ترين دوستانتان باشند، به اشتراك بگذاريد.

اين كه از رابطه عاطفي تان در شبكه هاي اجتماعي بنويسيد و صحبت كنيد، آسان يا شايد هم برايتان جذاب باشد اما برخي از چيزها را نبايد با ديگران، حتي اگر صميمي ترين دوستانتان باشند، به اشتراك بگذاريد.

 
اگر مي خواهيد بدانيد كه جمله هاي ممنوعه در شبكه هاي اجتماعي كدامند، با ما همراه باشيد.
 
1. گفتن از شريك زندگي تان بدون اجازه او
 
اگر چه شما با گفتن از شريك زندگي تان مي خواهيد نشان دهيد كه به او اهميت مي دهيد و دوست داريد كه مدام از او بگوييد و بنويسيد اما اين كار بدون اجازه گرفتن از او، به نوعي بي احترامي محسوب مي شود. ممكن است شريك زندگي تان با باز كردن صفحه شما و ديدن اين پست احساس ناامني و ناراحتي كند.  پس تا زماني كه او اجازه اين كار را به شما نداده، از او و مسائل شخصي اش در شبكه هاي اجتماعي ننويسيد.
 
 گفتن اين مسائل عاطفي در شبكه هاي اجتماعي، ممنوع!
 
2. بد و بيراه گفتن از رابطه هنگام دعوا 
 
در دعوا با شريك زندگي تان، شايد حق با شما باشد اما اين دليلي براي غر زدن از رابطه تان در شبكه هاي اجتماعي نيست. سعي كنيد در آن لحظه احساسات خود را كنترل كنيد زيرا بعدها پشيمان خواهيد شد. مطمئنا رابطه شما به زودي به روال عادي و رمانتيك خود باز خواهد گشت اما آنچه باقي مي ماند، پست شما در شبكه هاي اجتماعي و تاثير آن بر افرادي كه آن را خوانده اند، خواهد بود. بنابراين، تحت هيچ شرايطي شريك زندگي تان را در شبكه هاي اجتماعي نكوبانيد. در غير اين صورت نمي توانيد بعدها ديد منفي ديگران را نسبت به شريك زندگي تان تغيير دهيد.
 
3. عكس سونوگرافي 
 
اول عشق مي آيد، بعد ازدواج، سپس بچه... اما بهتر است از گذاشتن پست هاي اينترني تا چند ماه پس از بارداري بپرهيزيد، زيرا ممكن است كه خدايي نكرده اتفاقي ناخوشايند مانند سقط جنين يا شرايط بد فيزيكي براي شما رخ دهد، آنوقت است كه از انتشار خبري كه به دست هاي خودتان صورت گرفته، پشيمان خواهيد شد. اما آن زمان كه از سلامت جنين اطمينان كامل حاصل كرديد، چه كار بايد كرد؟ درست است كه عكس سونوگرافي خود را در اينترنت منتشر كنيد؟ اگر چه اين عكس يكي از با ارزش ترين دارايي زندگي شماست اما ديگران تمايلي ندارند كه از جزئيات خبر شما تا اين حد، آگاهي يابند.
 
 گفتن اين مسائل عاطفي در شبكه هاي اجتماعي، ممنوع!
 
4. سلفي هاي عاشقانه
 
درست است كه شما پس از تنهايي هاي سختي كه داشته ايد، حال نيمه گمشده خود را يافته ايد و دركنار او روزگار خوشي را مي گذرانيد اما دليلي ندارد كه مدام عكس هاي دونفره تان را در شبكه هاي اجتماعي منتشر كنيد. شايد گذاشتن يك يا دو عكس از لحظه هاي زندگي مشترك تان براي ديگران جذاب باشد اما بيشتر از آن آزار دهنده است. اين عكس ها ممكن است دل افرادي را كه مانند شما خوشبخت نبوده اند يا هيچگاه طعم واقعي عشق را نچشيده اند، بشكند. بنابراين، اگر نمي خواهيد كه حسادت ديگران را نسبت به خود بيافزاييد، بهتر است از گذاشتن چنين عكس هايي خودداري كنيد.
 
5. هديه هاي گرانقيمت
 
طبيعي است كه از گرفتن هديه هاي گران قيمت، مانند كيف لويي ويلتون يا ساعت رولكس از عشق زندگي تان خوشحال شويد، اما آيا به اشتراك گذاشتن آنها نيز كار درستي است؟ شرايط مالي افراد از هم متفاوت است، به همين دليل منتشر كردن عكس الماس يا هديه هاي گران قيمتي كه از شريك زندگي تان گرفته ايد، ديگران را دلسرد خواهد كرد.
 
بيشتر افراد براي رهايي از مشكلات زندگي، كه يكي از رايج ترين شان شرايط مالي است، به شبكه هاي اجتماعي پناه مي آورد تا با چرخيدن در آن سرگرم شوند، پس شادي آنها را با به اشتراك گذاشتن عكس هايي از هداياي لاكچري خود، ويران نكنيد. با اين كار حتي ممكن است كه شريك زندگي تان را برنجانيد. او ساعت ها وقت خود را گذاشته تا اين لحظه هاي شاد را با شما قسمت كند نه ديگران، پس نه او و نه دوستان خود را با اين كار آزار دهيد.
 
 گفتن اين مسائل عاطفي در شبكه هاي اجتماعي، ممنوع!
 
6. جدايي
 
اگر چه همه ما مي دانيم كه جدايي دردناك است اما آيا ديگران از شنيدن غم و غصه هاي شما لذت مي برند؟ آيا دوست داريد كه ديگران شما را نصيحت و برايتان دلسوزي كنند؟ رابطه اي كه تمام شده، تمام شده، پس با انتشار ناراحتي هاي خود با ديگران، آن را كش ندهيد. اگر مي خواهيد تغييري به صفحه هاي شخصي خود در اينترنت بدهيد، فقط كافي است كه وضعيت متاهلي خود را به مجردي تغيير دهيد.
 
 گفتن اين مسائل عاطفي در شبكه هاي اجتماعي، ممنوع!
 
7. ريز و درشت جزييات زندگي 
 
اگر شريك زندگي تان براي شما دسته گلي خريده، يا آخر هفته شما را به يك رستوران لوكس دعوت كرده و در روز بعد كيك مورد علاقه شما را درست كرده است، احتياجي نيست از تك تك لحظات تان عكس بگيريد و آنها با ديگران به اشتراك بگذاريد.
 
جزييات زندگي هر فرد به خودش مربوط است، پس با گزارش دادن به ديگران حريم شخصي تان را زير سوال نبريد. به اشتراك گذاشتن هر لحظه از رابطه مشترك تان تنها اين فكر را در ذهن ديگران ايجاد مي كند كه شما كمبود داريد و با اين حركت مي خواهيد كه جلب توجه كنيد. پس قبل از انتشار عكس هايي از روزمرگي هايتان، خوب فكر كنيد.