سايت خبري و تحليلي جنوب ايران : سند ۲۰۳۰ لغو شد/ رئيس جمهور: هر سند و بيانيه مغاير با سند تحول، ملغي است
سه شنبه، 23 خرداد 1396 - 22:41 کد خبر:32117
رئيس جمهور با بيان اينكه هرگونه تحرك تروريستي با برخورد قاطع و متقابل مواجه خواهد شد، گفت: هر سند و بيانيه مغاير با سند تحول، ملغي است.


 حجت الاسلام حسن روحاني عصر سه شنبه و در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، ضمن برشمردن آيات قرآن مجيد و روايات متعدد در خصوص شخصيت والاي مولاي متقيان افزود: پيامبر اكرم(ص)، علي (ع) را معيار حق و دانسته اند و از اين باب است كه در شب ضربت خوردن آن امام، اركان هدايت الهي مورد ضربت واقع شده است.
 
رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي امير مومنان را نزديكترين فرد به رسول خدا (ص) و اولين ايمان آورنده به او، امام و پيشواي مسلمانان بلكه بشريت خواند و اظهار اميدواري كردكه راه و روش زندگي ما هرچه بيشتر باسيره و آموزه هاي آنحضرت منطبق شود.
 
روحاني همچنين با اشاره به حوادث اخير تروريستي در تهران، گفت: كشور ما از ابتداي انقلاب و در سراسر كشور با پديده شوم تروريسم مواجه بوده و علاوه بر تقديم هزاران شهيد، همواره نيز در خط مقدم مبارزه با تروريست ها بوده است. در حاليكه قدرتها و كشورهايي كه در ظاهر خود را حامي حقوق بشر معرفي مي كنند، همواره به تروريست ها پناه داده و از آنها حمايت كرده اند.
 
رييس جمهور افزود: با تلاش هاي گسترده نيروهاي مقتدر امنيتي و اطلاعاتي بسياري از اقدامات تروريستي كشف و خنثي شده است و به خاك و خون كشيدن مردم بي دفاع، توسط چند تروريست مزدور، كاري بزدلانه و سبعانه و زمينه ساز آمادگي بيشتر مردم براي نابودي جنايتكاران خواهد بود.
 
روحاني با اعلام اينكه هرگونه تحرك تروريستي با برخورد قاطع و متقابل مواجه خواهد شد، اظهار داشت كه با تشديد برخورد ملتهاي منطقه، به پايان حيات گروهك هاي تروريستي نزديك مي شويم.
 
رييس جمهور براي شهداي حوادث تروريستي اخير رضوان الهي و براي مجروحان و مصدومان شفاي عاجل مسالت كرد.
 
رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي همچنين ادامه مسووليت و انتخاب روساي سه كميسيون تخصصي مجلس شوراي اسلامي را تبريك گفت.
 
در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي پس از ادامه بررسي سند ۲۰۳۰ و استماع نظرات اعضا، در نهايت با اجماع شوراي عالي انقلاب فرهنگي مصوب شد؛ مبناي عمل در كشور اسناد بالادستي مصوب در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، مجلس شوراي اسلامي و ساير مراجع قانوني بوده و در حوزه آموزش و پرورش و تعليم و تربيت، سند اساسي و ملي، «سند تحول بنيادين آموزش و پرورش» خواهد بود كه اين سند در شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب رسيده است و هر سند، بيانيه و يا موضوع ديگري كه مغاير با اين سند باشد، ملغي است.
 
در اين جلسه همچنين مقرر شد كارگروه ويژه تخصصي در رابطه با بررسي چگونگي برخي آموزش هاي مربوط به سنين مختلف كودكي تا نوجواني مانند آموزش زبان، روابط افراد و روابط مربوط به جنسيت در دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي با دعوت از تمامي صاحبنظران و متخصصان دانشگاهي و حوزوي تشكيل و پس از بررسي موضوعات، گزارش خود را به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارائه كنند.
 
همچنين سيد حسن صدوق به عنوان رييس دانشگاه شهيد بهشتي و علي نصيري طوسي به عنوان رييس دانشگاه اردكان از سوي كميته تخصصي شوراي عالي انقلاب فرهنگي تعيين شدند.