پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : هشدار؛ بلافاصله بعد از سوار شدن كولر خودرو را روشن نكنيد!
شنبه، 27 خرداد 1396 - 21:20 کد خبر:32191
با توجه به تحقيقات بعمل آمده ، داشبورد خودرو، صندلي، جعبه كولر و در واقع همه اشيا خودرو از پلاستيك ساخته شده است كه در محيط در بسته ماده‌اي بنام بنزن،سمي كه موجب سرطان مي شود را از خود ساطع مي‌كنند.

افرادي كه در اتومبيل خود كولر دارند جهت حفظ سلامتي در هنگام سوار شدن به ماشين قبل از روشن كردن كولرماشين بايد پنجره ها را پايين بكشند تا هواي گرم داخل از ماشين خارج شود حتما مي پرسيد چرا؟
 
تعجبي ندارد كه اين روزها مردم بيشتر از قبل به سرطان مبتلا مي شوند و جان خود را از دست مي دهند. اين سوال پيش مي آيد چرا؟ اجازه دهيد يكي از مواردي كه موجب سرطان مي شود را خدمت شما توضيح دهيم.
 
اولين و آخرين جايي كه مردم هر روز به آن قدم مي گذارند و يا آن را ترك مي كنند اتومبيل هاي خود است. لطفا به محض سوار شدن به ماشين كولر را روشن نكنيد؛‌ در ابتدا پنجره هاي ماشين را پايين كشيده و بعد از چند دقيقه كولرماشين خود را روشن كنيد.
 
با توجه به تحقيقات بعمل آمده ، داشبورد خودرو، صندلي، لوله انتقالي كولر و در واقع همه اشيا خودرو از پلاستيك ساخته شده است كه در محيط در بسته ماده اي بنام بنزن، سمي كه موجب سرطان مي شود را از خود ساطع مي كنند.
 
شكي نيست كه همگان اين بو را در هنگام باز كردن درب ماشين استشمام كرده اند.
 
ماده بنزن علاوه بر ايجاد سرطان موجب مسموم كردن استخوان هاي شما هم مي شود كه كه باعث كم خوني و كاهش گلبولهاي سفيد خون مي شود. قرار گرفتن طولاني مدت در معرض اين ماده موجب سرطان خون و خطر برخي سرطان هاي ديگر را نيز افزايش مي دهد؛ همچنين مي تواند موجب سقط جنين در زنان باردار شود.
 
سطح بنزن قابل قبول در داخل خانه برابر با 50 ميلي گرم در هر 0.09 متر مربع است.
 
يك اتومبيل پارك شده در داخل خانه، با پنجره هاي بسته شامل 400 تا 800 ميلي گرم بنزن يعني 8 برابر سطح قابل قبول است.
 
اگر خارج از منزل خودروي خود را در آفتاب با دماي بالاي 16 درجه سانتيگراد پارك كنيد، سطح بنزن بين 2000 تا 4000 ميلي گرم ، يعني 40 برابر سطح قابل قبول است.