سايت خبري و تحليلي جنوب ايران : بهرمن: كسب مدال بخشي از رسالت ورزشكاران جامعه ما است
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 21:15 کد خبر:32956
رئيس هيأت ووشو هرمزگان گفت: ورزشكاران بايد در مسير ارزش‌هاي انقلابي گام بردارند و رسالت خود را در جامعه نسبت به ورزش پهلواني با الگوهاي مناسبي ايفا كنند.


به گزارش جنوب ايران به نقل از فارس، عليرضا بهرمن عصر امروز در جمع شماري از ورزشكاران رشته‌هاي رزمي كه در محل هيأت ووشو استان هرمزگان برگزار شد، اظهار كرد: ورزش در جامعه امروز ما ابعاد حرفه‌اي پيدا كرده و مفتخر هستيم كه در صحنه‌هاي مختلفي توانسته‌ايم پرچم پرافتخار نظام جمهوري اسلامي ايران را برافراشته كنيم و اين يكي از رسالت‌هاي جامعه ورزش كشور است كه بتواند با افتخارآفريني در عرصه‌هاي مختلف، دل ملت ايران را شاد كرده و پرچم پرافتخار كشورمان را كه سندي از اقتدار و عزت و غرور ملي ما است، برافراشته نگاه داريم.

وي افزود: ورزش حرفه‌اي اگر با اخلاق همراه شود، دستاوردهاي آن دوچندان خواهد بود و ورزشكار قادر به انجام كارهاي بزرگ‌تري فراتر از افتخارآفريني مي‌شود كه همانا الگوسازي براي نسل جوان جامعه است.
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان با بيان اين كه قهرماني بخشي از توان يك ورزشكار در جامعه است، خاطرنشان كرد: مهم‌تر از كسب مدال براي يك ورزشكار، پاي‌بند بودن به ارزش‌هاي اخلاقي و ايماني و تعهد به جامعه خويش است كه رمز ماندگاري يك ورزشكار در اذهان عمومي جامعه مي‌شود و ما در شخصيت‌هاي ارزشمند و بزرگواري نظير جهان پهلوان تختي و پورياي ولي نمونه‌هاي آن را در تاريخ معاصر خودمان داريم و به آنها افتخار مي‌كنيم.
 
بهرمن گفت: ورزشكاران بايد در مسير ارزش‌هاي انقلابي گام بردارند و بدانند كه فرصت ارزشمند كسب تجربه و عزت‌مندي در جامعه و فرصت قهرماني در عرصه‌هاي مختلف را بواسطه آرامش و امنيت كنوني جامعه كه حاصل مجاهدت‌هاي فراوان است، بدست آورده‌اند و سمت و مسير حركت ورزشي آنها بايد پاي‌بندي به اصول اخلاقي و ارزش‌هاي اجتماعي باشد.
 
وي با تقدير از اقدام ورزشكاران ايراني در عرصه‌هاي جهاني در ايستادگي بر سر آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و امام راحل در عدم حضور در رقابت با ورزشكاران رژيم صهيونيستي در ميادين مختلف، عنوان كرد: ما ورزشكاران نظام جمهوري اسلامي ايران هستيم و در عرصه‌هاي جهاني وظيفه داريم تا صداي واحدي در برابر جهانيان باشيم و رفتار و كردار ما منطبق بر ارزش‌هاي جامعه ما باشد و لذا عدم حضور در رقابت با صهيونيست‌ها ارج نهادن به خون‌هاي پاك و مطهر شهداي انقلاب اسلامي از شهداي 8 سال دفاع مقدس و شهداي هسته‌اي و شهداي مدافع حرم است كه امنيت امروزمان را مديون مجاهدت آنان هستيم.
 
رئيس هيأت ووشو در بخش ديگري از اظهارات خود با اشاره به افتخارآفريني اخير ورزشكاران ووشو كار هرمزگاني در رقابت‌هاي جام جام جهاني هنرهاي رزمي در كشور گرجستان كه هفته گذشته كسب شد نيز اشاره‌اي كرد و بيان داشت: در اين رقابت‌ها 6 ورزشكار از استان هرمزگان حضور داشتند كه موفق شدند 5 مدال طلا و دو نقره را از اين رقابت‌ها كسب كنند.
 
بهرمن تصريح كرد: در اين رقابت‌ها، مهزيار محمد نژاد، عيسي ارسيون، محمد علي اقتدار بختياري، ياسين فتحي مقدم و محمد سليمان‌پور موفق به كسب مدال طلا در رشته ووشو بخش ساندا و تالو شدند و علاوه بر اين محمد سليمان‌پور و مسيح كيهان نژاد در يك فرم ديگر در رشته نيز موفق به كسب مدال نقره شدند و همين طور در بخش بانوان نيز نسيم خوشرو با يك طلا و يك نقره موفق به درخشش در اين رقابت‌ها شد كه يك افتخار براي هرمزگان بشمار مي‌رود.
 
وي اضافه كرد: متأسفانه برغم كسب اين موفقيت‌هاي بزرگ از سوي ورزشكاران رشته ووشو در هرمزگان، شيوه و نحوه اعزام اين ورزشكاران پرافتخار به رقابت‌ها با سختي‌هاي فراواني همراه بوده و ضروري است تا نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسؤولان استاني چاره‌اي اساسي در اين زمينه انديشيده و فكري اساسي به حال اين وضعيت سخت اقتصادي ورزش هرمزگان كنند.