پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : سرانه هر دانش‌آموز در سال آينده چقدر شد؟
چهارشنبه، 2 اسفند 1396 - 13:22 کد خبر:35648
معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه سرانه هر دانش‌آموز در سال ۹۷، ۲۷ هزار تومان تعيين شده است، گفت: در حال رفع مشكل پرداخت مطالبات فرهنگيان در خزانه دولت هستيم.

خبرگزاري فارس: معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه سرانه هر دانش‌آموز در سال ۹۷، ۲۷ هزار تومان تعيين شده است، گفت: در حال رفع مشكل پرداخت مطالبات فرهنگيان در خزانه دولت هستيم.
 
علي الهيار تركمن معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش در خصوص «وضعيت پرداخت سرانه به مدارس»، اظهار داشت: در سرانه مدارس عدد مورد نياز ما با عدد ابلاغيه متفاوت است؛ حساب كرديم به ازاي هر دانش‌آموز اگر ۶۵ هزار تومان سرانه تأمين شود و بتوانيم ابلاغ كنيم، مدارس مي‌توانند خودشان را اداره كنند.
 
وي ادامه داد: عددي كه در حال حاضر در خصوص سرانه مدارس به آموزش و پرورش داده مي‌شود ۱۷ هزار تومان است و در سال ۹۷ اين عدد به ۲۷ هزار تومان رسيده است.
 
معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: البته با مصوبه معافيت مدارس از پرداختي قبوض آب، برق و گاز، حدود ۴۰۰ ميليارد تومان از اين محل صرفه جويي مي‌شود و مي‌توانيم اين مبلغ را به هزينه‌هاي تأمين و نگهداري مدارس اختصاص دهيم.
 
الهيار تركمن در خصوص «پرداخت حق‌الزحمه امتحانات و پاداش پايان خدمت فرهنگيان»، گفت: همه اين موارد در خزانه است و به دليل مشكل تنخواه، پرداخت نشده است و در حال رفع اين مشكل هستيم. اگر اين مشكل حل شود و تخصيص پيدا كند، ظرف سه روز پرداخت مي‌كنيم.