پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : دستبرد ۸۰۰ ميليوني به بيت المال در بندر رجايي+ توضيحات مديركل بنادر و دريانوردي
شنبه، 5 اسفند 1396 - 14:19 کد خبر:35663
فردي كلاهبردار از طريق تباني در مجموعه بنادر هرمزگان، دستگاه پوز (كارتخوان) مربوط به دريافت عوارضات و حقوق بندري در اسكله شهيد رجايي را با يك دستگاه ديگر كه متصل به حساب شخصي بوده، جابجا و مبلغ ۸۶۰ ميليون تومان را در دو ساعت كلاهبرداري كرده است.

به گزارش جنوب ايران، چند مخاطب جنوب ايران خبر داده اند كه فردي كلاهبردار از طريق تباني در مجموعه بنادر هرمزگان، دستگاه پوز (كارتخوان) مربوط به دريافت عوارضات و حقوق بندري در اسكله شهيد رجايي را با يك دستگاه ديگر كه متصل به حساب شخصي بوده، جابجا و مبلغ ۸۶۰ ميليون تومان را در دو ساعت كلاهبرداري كرده است.
 
بندر شهيدرجايي
 
به محض كشف اين كلاهبرداري در سيستم مالي، موضوع در دستور كار پيگيري قرار گرفته اما گفته ميشود فرد كلاهبردار با سرعت اقدام به خريد ارز از محل اين تراكنش ها نموده است و احتمال متواري شدن وي نيز وجود دارد.
 
شايسته است مديران سازمان بنادر و دريانوردي با مديرمالي بخش مربوطه برخورد و جلوي تضييع بيت المال را كه به نظر ميرسد، مسبوق به سابقه نيز هست، بگيرند.
 
اگر چه اقدامات خوبي در زمينه تقويت نظارت‌هاي مالي در بنادر هرمزگان در طول چند سال اخير در حوزه معاونت مالي و اداري بنادر هرمزگان در جريان است، اما ضعف مديريتي در مجموع بنادر هرمزگان قابل انكار نيست و مديريت جدي تري را ميطلبد!
 

واكنش مديركل بنادر و دريانوردي هرمزگان به يك خبر: به جد دنبال روشن شدن اين موضوع هستيم

بدنبال انتشار خبر دستبرد ۸۰۰ ميليوني به بيت المال در بندر رجايي در جنوب ايران، عفيفي پور مديركل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان درخصوص اين موضوع توضيحاتي ارائه كرد.


پليس آگاهي و ساير دستگاه‌هاي ذي‌ربط در حال پيگيري اين موضوع براي پي بردن به اصل قضيه هستند.

به نظر مي‌رسد يكي از دستگاه‌هاي پوز اين اداره كل كه درآمد ما را در بخشي دريافت مي‌كرده، براي ساعت كوتاهي هك شده و در حال حاضر دستگاه‌هاي مرتبط با موضوع به جد به دنبال روشن شدن اين موضوع هستند.

كليه حساب‌هايي كه از اين محل مبلغي به آن‌ها واريز شده شناسايي  و متوقف شده و ديگر تراكنشي ندارد.

پس از بررسي‌هاي لازم نتيجه به ما اعلام شده و متعاقباً به اطلاع عموم مي‌رسانيم.