پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : راه‌اندازي ۲۵ اسكله نوروزي در هرمزگان
یکشنبه، 20 اسفند 1396 - 15:30 کد خبر:35884
فرمانده مرزباني استان هرمزگان با بيان اينكه با راه اندازي ۲۵ اسكله نوروزي خدمات مناسبي به مهمانان نورزي و مسافران ارائه خواهيم كرد، گفت: در ايام نوروز از ورود خودرو به سواحل جلوگيري خواهيم كرد و اين مساله نيازمند همكاري تمامي دستگاه هاي ذي ربط به ويژه شهروندان است.

به گزارش ايسنا، سرهنگ علي اصغر خرم روي صبح امروز در نشستي خبري، افزود: ۲۵۰۰ كيلومتر مرز دريايي در هرمزگان وجود دارد كه مرزبانان ما ماموريت هاي ذاتي خود را انجام مي دهند.
 
وي با بيان اينكه ماموريت ويژه مرزباني هرمزگان مبارزه با قاچاق و كنترل تجاوزات مرزي است، تصريح كرد: از ابتداي سال تا ۱۸ اسفند توانسته ايم بالغ بر سه ميليون و هشتصد هزار ليتر سوخت قاچاق كشف كنيم.
 
سرهنگ خرم روي با اشاره به افزايش 55 درصدي كشف مواد مخدر، اضافه كرد: ميزان كشفيات در اين مدت 10 تن و 800 كيلوگرم بوده است و در مجموع در سالجاري بالغ بر ۳۵۰ ميليارد تومان كشفيات داشته ايم.
 
وي با بيان اينكه در درگيري با قاچاقچيان مواد مخدر ۱۵ درصد افزايش داشته ايم، خاطرنشان كرد: با راه اندازي ۲۵ اسكله نوروزي خدمات مناسبي به مهمانان نورزي و مسافران ارائه خواهيم كرد.
 
فرمانده مرزباني استان هرمزگان با اشاره به اينكه در اين راستا و ديگر ماموريت ها ۱۵۰ فروند شناور و ۴۰۰ نفر نيرو را در نوروز به كار گرفته ايم، اضافه كرد: از فعاليت شناورهاي غيرمجاز كه قصد جابجايي مسافر در ايام نوروز را داشته باشند، جلوگيري خواهيم كرد.
 
سرهنگ خرم روي با تأكيد بر نظارت بر فعاليت جت اسكي ها و ورزش هاي ساحلي، عنوان كرد: در كلوب هاي فرهنگي و ورزشي نيز حضور مي يابيم تا مشكلات به حداقل برسد.
 
وي با بيان اينكه طرح نوروزي مان از ۲۷ اسفند تا ۱۵ فروردين اجرا خواهد شد، افزود: در ايام نوروز از ورود خودرو به سواحل جلوگيري خواهيم كرد و اين مساله نيازمند همكاري تمامي دستگاه هاي ذي ربط به ويژه شهروندان است.
 
سرهنگ خرم روي با اشاره به اينكه ساماندهي شناورها را در سال آينده پيگيري خواهيم كرد، اظهار كرد: مقابله با قاچاق مواد مخدر، مشروبات الكلي و كالا از اولويت هاي ما در سال آينده خواهد بود.
 
وي با اشاره به اينكه در موضوع كشفيات قاچاق مشروبات الكي با افزايش رو به رو بوده ايم، ادامه داد: از ابتداي سال بالغ بر ۷۰۰ سلاح شكاري و ۱۶۰ فقره سلاح جنگي كشف كرده ايم
 
فرمانده مرزباني استان هرمزگان تصريح كرد: دشمنان ما به دنبال افزايش بي سابقه ورود مشروبات الكلي به كشور هستند و تنها هدفشان هجوم، تخريب و جنگ سرد است.
 
سرهنگ خرم روي با بيان اينكه 9 فروند تجاوز مرزي داشته ايم اما در ملاقات هاي مرزي ۵۲ نفر را تحويل گرفته ايم و ۶۲ نفر را تحويل داده ايم، اضافه كرد: سياست ما تعامل با مرز نشينان و حفظ شان و احترام  مردم است.