سايت خبري و تحليلي جنوب ايران : راه اندازي مشاوره اينترنتي توسط سازمان بهزيستي
چهارشنبه، 22 فروردین 1397 - 10:48 کد خبر:36135
رئيس مركز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي كشور از راه اندازي خدمات مشاوره اينترنتي به افراد متقاضي خبر داد.

خبرگزاري تسنيم: فاطمه عباسي در دومين جشنواره روانشناسي و مشاوره كه صبح امروز در تالار ايوان شمس برگزار شد اظهار كرد: علم روانشناسي علمي است آميخته از علوم ديگر از جمله علوم انساني و تجربي است. سازمان بهزيستي كشور به عنوان متولي سلامت اجتماعي اقداماتي را در راستاي كارشناسي اجتماعي و همچنين ارائه خدمات به آسيب ديدگان در سال‌هاي اخير انجام داده است كه اين برنامه‌ها در دفتر مشاوره سازمان پيگيري و اجرا مي‌شود.
 
رئيس مركز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي كشور بيان كرد: ارائه خدمات مشاوره حضوري از جمله اقداماتي بوده كه از سال ۷۱ در سازمان بهزيستي كليد خورد و اولين مركز دولتي در جواديه فعاليت خود را آغاز كرد. در ادامه نيز ۱۰۳ مركز دولت و همچنين هزار و ۹۰۰ مركز غيردولتي در حوزه مشاوره و سلامت اجتماعي فعاليت خود را آغاز كردند.
 
وي ضمن اشاره به استفاده سازمان بهزيستي از بستر تكنولوژي بيان كرد: در اين زمينه نيز ما توانستيم در سال ۷۱ اولين مركز مشاوره تلفني را با خط ۱۴۸۰ راه اندازي كنيم و هم اكنون در تمامي استان‌ها اين خط آماده ارائه خدمات به متقاضيان است. به طوري كه ۴۰۰ روانشناس كه اكثرا فوق ليسانس و دكتري دارند در اين بخش آمادگي ارائه خدمات به افراد متقاضي را دارند.
 
رئيس مركز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي كشور تصريح كرد: استفاده از فضاي اينترنتي و ارائه مشاوره‌هاي اينترنتي يكي ديگر از خدماتي است كه توسط سازمان بهزيستي آغاز و افراد مي‌توانند با مراجعه به سايت درنظرگرفته شده از خدمات مشاوره اينترنتي استفاده كنند. هم اكنون بالغ بر ۵۰ هزار نفر از اين بخش استفاده كردند كه طبق آناليز صورت گرفته ۵۸ درصد از اين افراد مجرد و ۵۴ درصد نيز بيكار هستند. اجراي طرح حمايت زباني از افراد آسيب ديده در بلاياي طبيعي تحت عنوان طرح محب اقدام ديگر سازمان بهزيستي محسوب مي‌شود.
 
رئيس مركز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي كشور ارائه آموزش مهارت‌هاي زندگي با هدف ارتقاي توانمندي خانواده ها، اجراي طرح غربالگري اضطراب كودكان، مشاوره خدمات روان شناختي، صدور مجوز براي فعاليت خانه‌هاي سلامت روان محلات را بخش ديگري از خدمات درنظرگرفته شده از سوي سازمان بهزيستي كشور براي جامعه هدف دانست.