پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اختصاص 140 ميليارد ريال براي بازسازي، تجهيز و ساخت مدارس هرمزگان
یکشنبه، 23 اردیبهشت 1397 - 14:11 کد خبر:36440
استاندار هرمزگان گفت: امسال 140 ميليارد ريال براي بازسازي، تجهيز و ساخت مدارس در استان اختصاص يافته است كه اميدواريم با اين اعتبارات حركت و جهش مناسبي را در توسعه مدارس استان داشته باشيم.

به گزارش ايسنا، فريدون همتي شب گذشته(22 ارديبهشت) در بيستمين جشنواره تكريم از خيرين مدرسه‌ساز هرمزگان با رويكرد رويش نيك‌انديشان جوان با بيان اين كه توسعه و پيشرفت كشور از مسير مدرسه آغاز مي‌شود، اظهار كرد: با مشاركت و اقدام حسنه شما عزيزان كه رضاي خداوند را نيز در پيش دارد پيشرفت كشور محقق مي‌شود و سرمايه‌گذاري معنوي شما راه پيشرفت را به جامعه نشان مي‌دهد.
 
وي افزود: با تجليل از خيرين به دنبال اين مهم  بوده كه ساير آحاد جامعه نيز به اين ميدان پر خيرو بركت وارد شوند.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به اين كه حتما نيازي نيست رقم زيادي به امر مدرسه‌سازي كمك شود، ادامه داد: اين اقدام و حركت حسنه مهم بوده كه هر كس بنا به توانش در اين اقدام پسنديده مشاركت داشته و واسطه كار خير شده است.
 
همتي بيان كرد: بايستي از اقدام پسنديده و كار خير شما استفاده ديگري نيز برده شود و آن اين است كه موجب تشويق ديگران هم شويم.
 
وي اضافه كرد: شما خيرين نقش مهمي در تربيت فرزندان و فراهم كردن امكانات مطلوب براي آن‌ها داشته و باعث مي‌شويد كه نوجوانان و جوانان با خيالي آسوده به تحصيل بپردازند.
 
استاندار هرمزگان در ادامه از اختصاص منابع مالي براي مدارسي كه توسط خيرين ساخته شده است خبر داد و افزود: به شما خيرين عزيز اين اطمينان را داده كه با كمك نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي، سازمان مركزي نوسازي مدارس و منابع مالي استان حركت شما را سرعت بخشيده تا بتوانيد كارهاي جديد ديگري را نيز آغاز كنيد.
 
همتي با تاكيد بر اين كه در امر مدرسه‌سازي خيرين و مشاركت با آن‌ها در همه زمينه‌ها تلاش مي كنيم، تصريح كرد: اميدوارم امسال در كنار شما سال پر تحركي در حوزه كارهاي خير داشته باشيم.
 
وي با بيان اين كه امسال اعتبارات خوبي در حوزه بازسازي و تجهيز مدارس به استان هرمزگان اختصاص يافته است، خاطرنشان كرد: امسال 140 ميليارد ريال براي بازسازي، تجهيز و ساخت مدارس در استان اختصاص يافته است كه اميدواريم با اين اعتبارات حركت و جهش مناسبي را در توسعه مدارس استان داشته باشيم.
 
استاندار هرمزگان در پايان ضمن قدرداني از خيرين كه به كمك دولت، نوجوانان و جوانان اين مملكت آمدند، اظهار كرد: اعتقادمان اين است كه آينده مملكت در آموزش نسل جديد است و با مشاركت شما در امر مدرسه‌سازي آينده‌اي پربار در انتظار فرزندان اين مملكت خواهد بود.
 
در ادامه رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس گفت: خيرين افرادي دلسوز و وظيفه‌شناس بوده كه تعامل خوبي با مسؤولان داشته و دارند.
 
احمد مرادي اظهار كرد: ما شرمنده خيرين عزيزي هستيم كه در تمامي نقاط دورافتاده و روستاهاي استان وظيفه خود را به خوبي انجام داده‌اند و با ساخت مدرسه شاهد شيريني و حلاوت در چهره دانش‌آموزان هرمزگاني هستند.
 
رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس گفت: عمده‌ترين خيرين مدرسه‌ساز در استان هرمزگان هستند؛ در استاني كه تعداد مدارس تخريبي زياد است و استرسي در وجود دانش‌آموزان و خانواده‌ها است؛ مي‌بينيم كه خيرين با بزرگواري و انديشه نيك دست به كارهاي بزرگ و ماندگاري زده‌اند.
 
مرادي گفت: اين آمادگي را داريم كه در دوران مسؤوليت نمايندگي مجلس در حوزه آموزش و پرورش، مدرسه‌سازي و جذب اعتبارات از هيچ تلاشي فروگذار نبوده و از تمامي خيرين مدرسه‌ساز و مسؤولان اين حوزه تشكر مي‌كنم كه براي رفع مشكلات آموزشي و رفع دغدغه دانش‌آموزان تلاش مي‌كنند تا توفيق خدمتگزاري صادقانه و بي‌منت فراهم شود.
 
همچنين مديركل نوسازي و تجهيز مدارس استان هرمزگان در اين مراسم گفت: ۵۰ درصد از مدارس هرمزگان توسط خيرين ساخته شده است.
 
نويد احمدي خاطرنشان كرد: ۵۰ درصد مدارس و ۴۰ درصد كلاس‌هاي استان هرمزگان توسط خيرين ساخته شده است.
 
وي اظهار كرد: در جشنواره‌هاي گذشته تعداد ۲ هزار و ۲۵۵ پروژه در قالب ۶۳۰ هزار متر مربع فضاي آموزشي با تعهد بالغ بر ۴۰۰ ميليارد تومان بوده كه تاكنون حدود ۳۲۰ ميليارد تومان تحقق يافته است.
 
مديركل نوسازي استان هرمزگان با اشاره به اين كه تعداد ۳۶۰ هزار دانش‌آموز در استان وجود دارد، ادامه داد: ۴۸۵ مدرسه دولتي و غيردولتي با ۱۶ هزار كلاس درس در اين استان وجود دارد.
 
احمدي همچنين افزود: در چهار سال دولت تدبير و اميد ۹۱۸ مدرسه، يك هزار و ۸۰۰ كلاس درس با ۲۷ هزار مترمربع زيربنا و اعتباري بالغ بر ۲۷۰ ميليارد ريال ساخته شده كه تعداد ۴۵ هزار دانش‌آموز از ابن فضاهاي آموزشي استفاده مي‌كنند.
 
به گفته وي، خيرين استان هرمزگان با ۳۲۴ پروژه و ۹۵ كلاس درسي با اعتباري بالغ بر ۱۶۳ ميليارد تومان با مشاركت دولت ساختند.
 
مديركل نوسازي استان هرمزگان به وضعيت پروژه‌هاي موجود اشاره كرد و افزود: در هرمزگان ۲۹ پروژه نيمه تمام وجود دارد و ساخت ۹۵۵ كلاس درسي با ۱۵۸ هزار مترمربع نياز به ۱۵۶ ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.
 
احمدي تصريح كرد: حدود ۸ پروژه ناتمام در استان وجود دارد كه نياز به ۱۶۶ ميليارد اعتبار نياز بوده كه با پيگيري‌هاي استاندار هرمزگان ۹۰ ميليارد تومان به بخش آموزش و پرورش اختصاص يافت كه ۳۰ ميليارد تومان براي تكميل ۲۳۸ كلاس درسي تحقق يافت و ۱۵ ميليارد تومان امسال و مابقي براي سال آينده تخصيص يافته است. .
 
وي در پايان با تاكيد بر اين كه يك سوم مدارس تخريبي در استان وجود دارد، خاطرنشان كرد: در استان ۶۰۰ كلاس درس صددرصد تخريب شده است و ۴ هزار كلاس درسي نيز بايد تخريب و سپس بازسازي شود كه با كمك شما خيرين اين راه ادامه خواهد يافت.