پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تحليل استاندار هرمزگان از خروج آمريكا از برجام
سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397 - 19:18 کد خبر:36488
استاندار هرمزگان گفت: آمريكا همچون گذشته به دنبال گرفتن امتياز يك جانبه در مذاكرات بين المللي بوده، به همين خاطر اقدام به خروج از برجام كرده است.

به گزارش جنوب ايران به نقل از ايرنا، فريدون همتي روز سه شنبه در آستانه ماه مبارك رمضان در همايش طلايه داران تبليغ هرمزگان افزود: برجام يك قرارداد برد برد بين المللي است و در آن تنها به منافع يك طرف يعني آمريكا همچون گذشته پرداخت نشده است.
 
 
وي بيان داشت: اگر در برجام تنها منافع آمريكا لحاظ مي شد، امروز تا اين حد از وجود چنين قرارداد بين المللي برافروخته نمي شد.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به اين كه خروج دولاند ترامپ از برجام نشان دهنده بدعهدي و ندانم كاري آمريكا است، اظهار كرد: اين اقدام چهره زشت و بدعهدي آمريكا و از سوي ديگر چهره با متانت و صبور ايران را به جهانيان آشكار ساخت.
 
همتي خاطرنشان كرد: كشور ايران پس از پيروزي انقلاب تاكنون در هر توطئه اي با تدبير رهبر فرزانه انقلاب و تلاش دولت و حمايت مردم توانسته سربلند و پيروز از آن خارج شود.
 
وي ابراز داشت: در شرايط حساس كنوني نيز كه دشمن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد و به تبع آن به فرهنگ، سياست و امنيت كشور است، وحدت و همبستگي در جامعه مي تواند كشور را همچون گذشته از اين مسائل عبور دهد.
 
استاندار هرمزگان گفت: طلبه ها و روحانيان در ايجاد وحدت و انسجام جامعه نقش بسزايي دارند و مي توانند در خنثي كردن توطئه‌ دشمنان نقش آفرين باشند.
همتي هم چنين با توجه به كمبود آب و بالابودن سرانه مصرف آن در استان هرمزگان، از روحانيان خواست تا در زمينه صرفه جويي در مصرف آب ورود كنند و فرهنگ درست استفاده از آب را به مردم بياموزند.
 
همتي به بحث آسيب هاي اجتماعي اشاره كرد و گفت: روحانيان و طلبه ها مي توانند با سخنراني و هدايت مردم در بحث كاهش آسيب هاي اجتماعي از جمله اعتياد و طلاق با توجه به نفوذي كه در جامعه دارند، نقش موثري داشته باشند.