پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ساخت بيمارستان 531 تخت خوابي بندرعباس با استانداردهاي بين‌المللي
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 - 11:15 کد خبر:36590
با پيگيري‌هايي كه انجام‌شده و بر اساس مصوبه رئيس‌جمهوري و هيئت دولت به استان طي دو سال آينده بيمارستان 531 تخت خوابي با استانداردهاي بين‌المللي در بندرعباس افتتاح خواهد شد.

به گزارش جنوب ايران، فريدون همتي در نشست پيگيري مصوبات سفر رئيس‌جمهوري و هيئت دولت در بخش بهداشت و درمان استان هرمزگان، با اشاره به پروژه بيمارستان 531 تخت خوابي بندرعباس، اظهار كرد: بايد اين بيمارستان كه از پروژه‌هاي مصوب سفر رياست‌جمهور و وزير بهداشت به استان هستند تا پايان سال آينده تكميل و به بهره‌برداري برسد.
 
وي با بيان اينكه تأخير درروند آغاز عمليات اجرايي بيمارستان 531 تخت خوابي بندرعباس غيرقابل‌قبول است، افزود: بايد هر چه سريع‌تر عمليات اجرايي اين پروژه آغاز و با در نظر گرفتن تمامي نيازهاي آن تا پايان سال 98 به بهره‌برداري برسد.
 
استاندار هرمزگان احداث فضاهاي درماني را يكي از نيازهاي ضروري استان دانست و عنوان كرد: بايد بيمارستاني با در نظر گرفتن تمامي استانداردهاي بين‌المللي براي مردم هرمزگان ساخته شود كه در بيمارستان 531 تخت خوابي بندرعباس تمامي اين موارد در نظر گرفته‌شده است.
 
همتي خاطرنشان كرد: از مردم هرمزگان خواهش مي‌كنم حدود دو سال ديگر وضعيت كنوني بهداشت و درمان استان را تحمل كنند زيرا با پيگيري‌هايي كه انجام‌شده و بر اساس مصوبه رئيس‌جمهوري و هيئت دولت به استان طي دو سال آينده بيمارستان 531 تخت خوابي با استانداردهاي بين‌المللي در بندرعباس افتتاح خواهد شد.
 
وي با اشاره به بيمارستان زنان و زايمان 130 تخت خوابي شريعتي بندرعباس، بيان كرد: اين پروژه كه از مصوبات سفر هيئت دولت به استان است با 60 درصد پيشرفت فيزيكي تا پايان سال جاري بايد به بهره‌برداري برسد.
 
استاندار هرمزگان به احداث بيمارستان 160 تخت خوابي شهرستان ميناب به‌عنوان يكي ديگر از پروژه‌هاي مصوب سفر هيئت دولت اشاره كرد و گفت: اين پروژه نيز بايد تا پايان سال 98 تكميل شود.
 
همتي در خصوص طرح توسعه بيمارستان كودكان بندرعباس، عنوان كرد: با توجه به اينكه اين طرح توسط خيرين قرار است احداث شود، به‌منظور حمايت از خيرين هر كمكي كه لازم باشد را انجام خواهيم داد.
 
وي با اشاره به طرح احداث 350 خانه بهداشت در روستاهاي هرمزگان، اضافه كرد: استان تعهدات خود را در قبال اين پروژه انجام خواهد داد و دانشگاه علوم پزشكي نيز بايد 350 خانه بهداشت جديد احداث كند.
 
استاندار هرمزگان سرعت بخشيدن به روند عمليات اجرايي پروژه‌هاي درماني استان را يك ضرورت دانست و تأكيد كرد: يكي از دغدغه‌هاي بنده تأمين نياز مردم در بخش بهداشت و درمان است كه اين امر تنها با سرعت بخشيدن به اين‌گونه پروژه‌ها امكان‌پذير است.

 

منبع: ايسنا