پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : همتي: در يك جنگ تمام عيار اقتصادي با دشمن قرار داريم
شنبه، 5 خرداد 1397 - 15:47 کد خبر:36632
استاندار هرمزگان گفت: تمامي دستگاه هاي اجرايي و نهادها بايد حامي جدي و دقيق بخش خصوصي باشند تا بخش خصوصي موفق باشد و سرمايه گذاري دچار خسارت نشود .

به گزارش ايسنا، فريدون همتي در سومين نشست شوراي اداري استان هرمزگان در سالجاري، با اشاره به اهميت اجراي طرح ميز خدمت، عنوان كرد: بخشنامه اين طرح را رئيس جمهوري شخصا امضا و ابلاغ كرده است كه نشان دهنده اهميت اجراي اين طرح است .
 
وي ادامه داد: نياز است كارگروهي براي نظارت بر اجراي طرح ميز خدمت در استان شكل گيرد و به طور دائم روند اجراي اين طرح رصد شود .
 
استاندار هرمزگان با تاكيد بر لزوم مديريت مصرف آب در استان، افزود: وضعيت مصرف آب استان اگر مديريت نشود به چالش سنگيني تبديل خواهد شد و از دستگاه هاي اداري و نظامي، مي خواهيم براي مديريت مصرف آب برنامه ريزي كنند تا بدون دغدغه تابستان را پشت سر بگذاريم و از مردم نيز مي خواهيم اصل صرفه جويي را رعايت و در اين زمينه همراهي لازم را داشته باشند .
 
همتي با بيان اينكه نياز است نقاط قوت و ضعف در شوراي اداري مطرح تا يكپارچگي در كار نهادهاي حكومتي و اجرايي در استان ايجاد و اهداف محقق شود، تصريح كرد: مقام معظم رهبري در ديدار اخير با مسئولان ارشد كشور فرمودند كه دشمن اتاق جنگ را از وزارت دفاع به وزارت خزانه داري منتقل كرده و خروج از برجام نيز در اين راستا و براي جنگ اقتصادي با ايران انجام شد .
 
وي بيان كرد: مقابله با جنگ اقتصادي دشمن به ساز و كار و آمادگي و الزامات خاص خود نياز دارد و دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي نظارتي بايد ضمن دقت در رعايت مقررات، با بخش خصوصي و فعالان اقتصادي نيز همكاري لازم را داشته باشند .
 
نماينده عالي دولت در استان هرمزگان با بيان اينكه دشمن مي خواهد مشكلات اقتصادي و اجتماعي ما را گسترده كند، خاطرنشان كرد: تمامي دستگاه هاي اجرايي و نهادها بايد حامي جدي و دقيق بخش خصوصي باشند تا بخش خصوصي در اين جنگ اقتصادي موفق باشد و سرمايه گذاري دچار خسارت نشود .
 
همتي اظهار كرد: در اين شرايط خاص بايد با عزم و اراده انقلابي كار كنيم و هماهنگي داشته باشيم و با هماهنگي دستگاه هاي نظارتي هيچ بن بستي پيش روي خود نخواهيم داشت .
 
وي با بيان اينكه اگر مي خواهيم در عرصه جنگ اقتصادي پيروز شويم و توليد لطمه نبيند و اشتغال جديد ايجاد كنيم، همه بايد براي اين جنگ اقتصادي آماده باشند، اضافه كرد: از امروز همه بايد لباس رزم و دفاع در عرصه جنگ اقتصادي بپوشند و همه دستگاه ها بايد پاي كار بيايند تا همانند دوران دفاع مقدس در اين ميدان بر دشمن غلبه و جمهوري اسلامي ايران پيروز شود .
 
استاندار هرمزگان گفت: بخش خصوصي براي حضور در اين ميدان انگيزه دارد و ما مسئولان نيز بايد براي سرمايه گذاري جاذبه ايجاد كنيم و از هر اقدام و تحرك دشمن تحليل داشته باشيم و نسخه لازم را براي آن بپيچيم .
 
همتي افزود: ما در يك جنگ تمام عيار اقتصادي با دشمن قرار داريم و بايد شجاعت به خرج دهيم و با كمك مردم، هدايت هاي مقام معظم رهبري و تدابير رئيس جمهوري و دولت بر دشمن غلبه كنيم .
 
وي با تاكيد بر اينكه دستگاه ها در سرعت دادن به كار بخش خصوصي بايد بيش از گذشته وارد ميدان شوند، بيان داشت: رونق صادرات كشور بسيار مهم است و نبايد محموله هاي صادراتي با كندي و مشكل مواجه شوند و براي صادرات بايد شبانه روزي كار كنيم تا بازارهاي خود را از دست ندهيم .
 
نماينده عالي دولت در استان هرمزگان ادامه داد: واردات كالاهاي اساسي كه براي توليد نياز است نيز بايد در اولويت بنادر و گمركات باشد و براي آن برنامه ريزي كنند .
 
همتي گفت: براي فعال سازي گمركات و بنادر در مناطق ساحلي هرمزگان برنامه داريم و مجوز مرز رسمي در هشت نقطه جديد استان صادر شده تا صادرات و تجارت رونق بيشتري پيدا كند.