پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : جلسه مهم درباره آذرخش در استانداري
شنبه، 19 خرداد 1397 - 15:58 کد خبر:36797
ساختمان استانداري هرمزگان امروز ميزبان جلسه‌اي پيرامون آخرين وضعيت تيم فوتسال آذرخش در فاصله كمتر از يك ماه مانده به آغاز مسابقات ليگ برتر كشور بود كه برآيند آن نشان‌دهنده نتايج اميدواركننده‌اي جهت حمايت پرقدرت‌تر از نماينده استان در فصل جاري دارد.

 به گزارش جنوب ايران به نقل از ايسنا، صبح امروز با حضور رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان، مديركل ورزش و جوانان استان هرمزگان، عضو شوراي اسلامي شهر بندرعباس و مالك باشگاه فرهنگي ورزشي آذرخش سرخون بندرعباس جلسه‌اي در خصوص حمايت مالي جهت حضور پرقدرت اين تيم در ليگ برتر فوتسال كشور برگزار شد.

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس بابيان اينكه موضوع تيم آذرخش همچون استخوان‌لاي‌زخم است، تصريح كرد: در اين بخش نيروي بومي به‌خوبي توانسته ظرفيت خود را به نمايش بگذارد و هواداران با حضور پرشور در سالن جاي خالي نمي‌گذارند.

احمد مرادي با اشاره به اينكه هواداران بسياري نتايج تيم آذرخش را رصد مي‌كنند، اضافه كرد: آذرخش اكنون يك برند براي هرمزگان است كه با ظرفيت‌هاي شخصي به اينجا رسيده اما اكنون هزينه‌هاي ليگ برتر بالا و يك فرد بخش خصوصي از پس آن برنمي‌آيد.

وي بابيان اينكه فصل قبل حمايت مناسبي از تيم آذرخش صورت گرفت هرچند انتظار بيشتري مي‌رفت، اضافه كرد: هزينه‌هاي ليگ برتر بسيار بالاست و با اين كمك‌ها نمي‌توان حمايت مناسبي از آذرخش داشت و به همين دليل از فصل قبل بدهي سنگيني به‌جاي مانده است و اكنون مالك اين باشگاه دست‌تنهاست.

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اينكه تاكنون 10 جلسه پيرامون حمايت از تيم آذرخش برگزار كرده‌ام و با استاندار هرمزگان جلسات مختلفي داشته‌ام، عنوان كرد: خوشبختانه از زمان حضور همتي در استانداري هرمزگان شاهد حمايت مناسبي از تيم آذرخش بوده‌ايم و در فصل جاري همراهي بسيار مناسبي از وي شاهد بودم.

وي با تقدير از پيگيري‌هاي استاندار هرمزگان در خصوص حمايت از تيم آذرخش، افزود: استاندار هرمزگان به معاون خود را براي پيگيري تا نتيجه تمامي مسائل تيم فوتسال آذرخش مأموريت داده است.

مرادي بابيان اينكه خوشبختانه در اين مسير حتي با يكي از بنگاه‌هاي اقتصادي استان صحبت صورت گرفته و از طريق استانداري مذاكرات نهايي براي حمايت از تيم آذرخش در دستور كار قرارگرفته است، اضافه كرد: ازاين‌پس بايد مديركل ورزش و جوانان از طريق استانداري جلسات نهايي را برگزار تا شاهد اتفاق مناسبي در تيم آذرخش باشيم.

وي در پايان با تقدير از ورود و پيگيري حيدري(معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان) در موضوع تيم آذرخش و تلاش براي عملياتي شدن حمايت مالي از اين تيم، گفت: بنده تا جايي كه توان داشته و در وظيفه خود مي‌دانستم به اين مسئله ورود كرده و با حمايت استاندار به فصل جديدي از حمايت‌ها رسيديم و ديگر مأموريتم در اين زمينه به پايان رسيد كه براي نهايي شدن اين مذاكرات تنها پيگيري مديركل ورزش و جوانان و مالك باشگاه را مي‌طلبد.

در ادامه مديركل ورزش و جوانان استان هرمزگان  با اشاره به اينكه تيم آذرخش بندرعباس يك برند ملي براي هرمزگان است، تصريح كرد: در هر ديدار آذرخش شاهد حضور 4 تا 5 هزارنفري هواداران در سالن فجر هستيم كه اين نشان‌دهنده علاقه مردم هرمزگان به اين نماينده استان در ليگ برتر كشور است.

غلامعلي دانشور بابيان اينكه باشگاه‌هاي حرفه‌اي براساس قانون بايد طبق برنامه و مديريت مديرعامل پيش رفته و ارگان‌هاي دولتي منع قانوني در كمك به آن‌ها دارند، اظهار كرد: متأسفانه هزينه‌هاي تيمداري حرفه‌اي بسيار بالاست و مالك باشگاه آذرخش به‌تنهايي از پس هزينه‌هاي آن برنمي‌آيد.

وي با اشاره به اينكه بدهي انباشته‌اي از فصل قبل بر روي دست مالك باشگاه باقي‌مانده است، اضافه كرد: بيش از 600 ميليون تومان در فصل قبل با پيگيري‌هاي صورت گرفته از سوي همتي(استاندار هرمزگان)، مرادي(نماينده مردم هرمزگان در مجلس) و اداره كل امور مالياتي استان هرمزگان به اين باشگاه تزريق شد اما بازهم اين مقدار كم بود.

دانشور بابيان اينكه در حد بضاعت خودمان سالن فجر را به‌صورت رايگان در اختيار باشگاه آذرخش قرار داده و مبلغ 25 ميليون تومان به آن‌ها كمك كرديم، عنوان كرد: بيش از پنج جلسه در خصوص حمايت از تيم آذرخش در فصل جاري برگزار شد و حتي در يكي از جلسات تمامي مديران بنگاه‌هاي اقتصادي استان حضور داشتند و قول حمايت دادند.

همچنين مالك باشگاه آذرخش بندرعباس  بابيان اينكه با هزينه شخصي خود تيم آذرخش را تا به اينجا رسانده‌ام، افزود: تمامي زندگي خود را براي احياي تيم فوتسال آذرخش دادم و حتي ماشين خود را براي پرداخت بدهي فروختم و اكنون ديگر چيزي براي فروش و هزينه كردن ندارم.

حسين احمدي با اشاره به اينكه تا رسيدن به ليگ برتر هيچ كمكي به تيم آذرخش صورت نگرفت، اظهار كرد: اكنون چهارفصل از حضورمان در ليگ برتر مي‌گذرد كه در فصل نخست 150 ميليون تومان، در فصل دوم 200 ميليون تومان و در فصل سوم 800 ميليون تومان به باشگاه كمك شد اما بازهم جوابگو هزينه‌هاي بالاي تيمداري نبود.

وي بابيان اينكه برآوردهاي هزينه تيم فوتسال آذرخش در فصل جاري با بدهي‌هاي انباشته نيز به استانداري هرمزگان ارائه‌شده است، خاطرنشان كرد: آذرخش اكنون برند ورزش استان هرمزگان است و بايد براي حفظ آن تلاش كرد.

احمدي در پايان با اشاره به اينكه اكنون فرصت كافي براي آماده‌سازي تا آغاز مسابقات ليگ برتر را ازدست‌داده و بسياري از بازيكنان كليدي‌مان راهي تيم‌هاي ديگر شده‌اند، گفت: مي‌طلبد صنايع و بنگاه‌هاي اقتصادي در راستاي مسئوليت‌هاي اجتماعي‌شان بيش‌ازپيش كوشا باشند و در عملياتي كردنش همراهي كنند.


در ادامه معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان  بابيان اينكه از تعصب و پيگيري مرادي(رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس) براي پيگيري موضوع حمايت از تيم آذرخش بايد تقدير كرد، افزود: پر كردن اوقات فراغت جوانان امري مهم در جامعه امروزي است كه رويدادهايي همچون ورزش مي‌تواند در اين مسير بسيار مؤثر باشد.

ايرج حيدري با اشاره به اينكه امروز فوتبال و فوتسال از ورزش خارج‌شده و خود يك مكتب اجتماعي هستند، تصريح كرد: بايد از اين ظرفيت به‌خوبي بهره برد زيرا هرمزگان پتانسيل بالايي دارد و باوجود استعدادهاي فراوان در اين زمينه مي‌توان بهتر از اين وضعيت موجود كار كرد.

وي بابيان اينكه شأنيت ورزش و جوانان هرمزگاني، حمايت و برنامه‌ريزي مناسب‌تري از سوي اداره كل ورزش و جوانان استان را مي‌طلبد، عنوان كرد: اداره كل ورزش و جوانان اكنون بايد پاسخگو باشد كه چرا وضعيت تيم آذرخش بندرعباس به اينجا كشيده شده است زيرا فلسفه وجودي وزارت كشور حاكميتي و نظارتي و مجلس قانون‌گذاري است و اينجا دستگاه‌هاي اجرايي هستند كه بايد در راستاي وظايفشان عمل كنند.

حيدري ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستيم نماينده مردم هرمزگان در مجلس و استانداري هرمزگان به وضعيت تيم آذرخش ورود كرده اما شاهد جنب‌وجوش لازم از سوي اداره كل ورزش و جوانان استان نيستيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان بابيان اينكه جاي سؤال دارد چرا در اين سال‌ها اداره كل ورزش و جوانان استان با صنايع و بنگاه‌هاي اقتصادي ارتباط نگرفته است، خاطرنشان كرد: ورزش براي استانداري هرمزگان اهميت دارد و همواره استاندار هرمزگان بر رسيدگي به وضعيت ورزش هرمزگان مورد تأكيد داشته است و اداره كل ورزش و جوانان به وظايفش بيش‌ازپيش عمل كند.

وي با انتقاد از مديريت باشگاه آذرخش در عدم ايجاد سازمان‌دهي مشخص براي درآمدزايي، تصريح كرد: بايد يك باشگاه به سمت درآمدزايي از طريق مختلف گام بردارد كه در اين حوزه باشگاه آذرخش موفق عمل‌نكرده است.

حيدري بابيان اينكه باوجوداين نقايص بازهم استانداري هرمزگان ورود كرده و با پيگيري رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس براي حمايت از تيم آذرخش همگي در تلاشيم، عنوان كرد: نقش شهرداري و شوراي شهر بندرعباس در اين مسير نبايد فراموش شود و به‌طور حتم شهرداري در راستاي مسئوليت اجتماعي خود بايد به تيم فوتسال آذرخش نيز كمك كند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اينكه دستور استاندار هرمزگان پيگيري تا حصول نتيجه وضعيت آذرخش است، اضافه كرد: گرچه اشتغال اولويت نخست كشور است اما مسائل اجتماعي هم در صدر اولويت‌ها قرار دارد و انتظار داريم بنگاه‌هاي اقتصادي به تعهداتشان به مسائل اجتماعي پايبند باشند و كوتاهي در اين بخش پذيرفتني نيست.

وي بابيان اينكه در اين مسير به‌طور حتم شاهد خبرهاي خوبي به‌زودي خواهيم بود، اظهار كرد: اداره كل ورزش و جوانان استان و مالك باشگاه بايد به جد پيگير مذاكرات صورت گرفته باشند تا شاهد نتيجه مثبتي باشيم و به‌طور حتم طبق دستور استاندار و پيگيري رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس اتفاقات مناسبي رخ خواهد داد.

حيدري در پايان گفت: استاندار همواره تأكيد داشته بايد در تمامي رشته‌هاي ورزشي هرمزگان در كشور حرفي براي گفتن داشته باشد و بتواند به برندي كشوري تبديل شود.