پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : نرخ ايرلاين‌ها براي پرواز بندرعباس- قطر منطقي نيست
دوشنبه، 8 مرداد 1397 - 10:44 کد خبر:37342
رئيس ميز صادرات كالاي به كشور قطر گفت: سرمايه‌گذاري براي ايجاد خط پرواز بندرعباس- دوحه نيازمند حمايت‌هاي ويژه استاندار است و لازم است مسئولان ارشد استان بال اين پرواز را نگه‌دارند تا به خاطر مشكلات مالي در جايگاه سابق سقوط نكند.

به گزارش جنوب ايران، مجيد رنجبري در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه پس از پيگيري‌هاي انجام‌شده سرمايه‌گذار با ايرلاين‌هاي مختلفي مذاكره كرده، اظهار كرد: هنوز در بخش هواپيمايي كشوري مشكلاتي وجود دارد كه عزم جدي مسئولان و استاندار هرمزگان را جهت حمايت جدي از اين كار مي‌طلبد تا باعث رونق تجاري بين هرمزگان دوحه قطر ايجاد شود.
 
وي تصريح كرد: بارها خطوط هوايي در مسيرهاي بندرعباس به ساير نقاط فعال‌شده اما به سبب عدم‌حمايت‌هاي لازم اين مهم پايدار نمانده و به وضعيت قبلي بازمي‌گردد.
 
رنجبري اضافه كرد: با توجه به اينكه سرمايه‌گذار ريسك لازم را پذيرفته و با قيمت بالاي ايرلاين ها روبروست،خاطرنشان كرد: اگر حمايت دولتي نباشد چارتر كننده با اين قيمت غيرمنطقي در ماه اول با مشكل مواجه خواهد شد و به سرنوشت خطوط قبلي دچار مي‌شود.
 
رئيس ميز صادرات كالاي به كشور قطر تأكيد كرد: با اختيارات و پيگيري استانداري ايرلاين مي‌تواند قيمت منطقي پيشنهاد دهد يا اينكه يارانه‌ها به ايرلاين و يا چارتركننده پرداخت كنند تا خط هوايي موردنياز كه از ضرورت‌هاي صادرات به شمار مي‌رود ساري و جاري باشد.
 
رنجبري تصريح كرد: سرمايه‌گذار نمي‌تواند به‌تنهايي با اين مشكلات دست‌وپنجه نرم كند و قطعاً پس از مدتي  از گردونه خارج خواهد شد.
 
وي گفت: طبق اعلام اين سرمايه‌گذار اگر ايرلاين ها با وي همكاري كنند آمادگي دارد تمامي پروازهاي موردنياز بندرعباس به همه كشورهاي حاشيه خليج‌فارس را ازجمله مسقط انجام دهد.
 
 
 
به گفته وي در صورت حمايت‌هاي تشويقي مسئولان از اين سرمايه‌گذاري، ظرفيت برنامه راه‌اندازي بندرعباس-دوحه و بندرعباس-عمان به‌صورت مستمر و پايدار در جهت حمايت از صادرات محصولات داخلي انجام خواهد شد.
 
رنجبري در پايان گفت: سيستم حمل‌ونقل مناسب در تصاحب بازار قطر نقش مهمي دارد و آنچه امروز كشور تركيه را از ايران در جذب بازار قطر جلو انداخته حمل‌ونقل هوايي مناسب است و ميز قطر در اتاق تعاون زمينه راه‌اندازي اين خطوط را فراهم كرده است و در ادامه نيازمند حمايت‌هاي بخش دولتي است.