سايت خبري و تحليلي جنوب ايران : ادعاي نويسنده صهيونيست درباره ترورها در ايران
شنبه، 13 مرداد 1397 - 13:31 کد خبر:37419
يك اسرائيلي با انتشار كتابي در آمريكا، ادعاهايي را درباره فعاليت هاي اسرائيل عليه ايران مطرح كرد. اين ادعاها هنوز از سوي مقامات ايراني يا اسرائيل مورد تاييد يا رد قرار نگرفته اند.

به گزارش جنوب ايران به نقل از عصرايران، اين كتاب به نام "عجله كن و بُكُشِشِ" توسط "رونين پيرگمان" نويسنده اسرائيلي نوشته شده است.
نويسنده، اين مطالب را از طريق گفتگو با سران سياسي و امنيتي اسرائيل به دست آورده بود.
 
بخش هايي از اين كتاب كه در بخش عربي سايت بي بي سي منتشر شده به اين شرح است:
 
- مصطفي احمدي روشن به اين دليل توسط اسرائيل ترور شد تا ميان ساير دانشمندان ايراني رعب و وحشت ايجاد شود. او براي اسرائيل خطرساز نبود.
 
- در دوره رياست اوباما در آمريكا، ميان بنيامين نتانياهو نخست وزير و داگان رئيس وقت موساد درباره حمله نظامي اسرائيل به ايران اختلاف نظر پيش آمد و داگان براي جلوگيري از اين حمله نظامي، نقشه حمله را به اوباما اطلاع داد تا مانع از حمله شود. در نهايت نتانياهو تصميم گرفت به ايران حمله كند و وضعيت صفر +30 را اعلام كرد كه براساس آن بايد تا 30 روز آينده حمله صورت مي گرفت اما دخالت اوباما مانع از حمله شد.
 
- در روز ماموريت ترور عماد مغنيه (عضو ارشد حزب الله لبنان) توسط اسرائيل، او به همراه قاسم سليماني در سوريه بود. اسرائيلي ها مجوز اين ترور را از جورج بوش رئيس جمهور وقت آمريكا دريافت كرده بودند اما اين مجوز يك شرط داشت و آن اينكه در اين عمليات، تنها و تنها يك نفر كشته شود. به همين دليل ماموران اسرائيلي از صبح تا عصر منتظر ماندند تا قاسم سليماني وي را ترك كرد و عماد مغنيه تنها شود. در اين لحظه عمليات تروريستي اجرا شد. بمب در لاستيك چرخ خودروي حامل عماد مغنيه تعبيه شده بود.
 
در جزئيات اين ماجرا آمده است كه ماموران موساد وقتي متوجه حضور قاسم سليماني در كنار عماد مغنيه شدند تصميم مي گيرند براي كشتن هر دو در يك عمليات، با رئيس وقت موساد تماس بگيرند در حالي كه وي در مراسم ختم مادرش بود و از او سوال شد كه آيا بهتر نيست "با يك سنگ دو گنجشك زده شود" رئيس موساد هم با نخست وزير وقت اسرائيل ايهود اولمرت تماس مي گيرد اما در نهايت اولمرت به دليل تعهد اسرائيل به جرج بوش درباره اينكه اين عمليات تنها منجر به قتل عماد مغنيه شود مخالفت مي كند. اسرائيلي ها در سال 2004 توانستند از يك فيلم تصوير جديد عماد مغنيه را شناسايي كنند.
 
- تهراني مقدم مسوول ارشد بخش موشكي سپاه توسط موساد ترور شد.
 
- دانشمندان هسته اي ايراني مثل داريوش رضايي نژاد، مسعود علي محمدي، مجيد شهرياري و فريدون عباسي توسط اسرائيل ترور شدند. اين افراد براساس نقش آنها در برنامه اتمي و خطرسازي براي اسرائيل انتخاب و ترور شدند.
 
- موساد برخي از افراد را نه براساس خطرسازي براي اسرائيل، بلكه با هدف ايجاد رعب و وحشت در ميان دانشمندان هسته اي ايران ترور كرد. مصطفي احمدي روشن با اين هدف، ترور شد. تصوير او براي نخستين بار در تصويري در كنار احمدي نژاد به هنگام بازديد از يكي از تاسيسات اتمي منتشر شده بود.