سايت خبري و تحليلي جنوب ايران : جزئيات دوره بدو خدمت معلمان‌مدارس‌غيردولتي
دوشنبه، 22 مرداد 1397 - 10:21 کد خبر:37539
مديركل مدارس و مراكز غيردولتي به تشريح جزئيات دوره بدو خدمت معلمان مدارس غيردولتي پرداخت و گفت: از هفته آينده براي معلمان مدارس مناطق محروم، دوره‌هاي رايگان برگزار مي‌شود.


فارس: مديركل مدارس و مراكز غيردولتي به تشريح جزئيات دوره بدو خدمت معلمان مدارس غيردولتي پرداخت و گفت: از هفته آينده براي معلمان مدارس مناطق محروم، دوره‌هاي رايگان برگزار مي‌شود.
 
مجيد طهرانيان مديركل مدارس ومراكز غير دولتي با اشاره به ماده ۲۷ قانون مدارس و مراكز غيردولتي، اظهار كرد: براساس آمار ارائه شده از سوي مركز نيروي انساني، ۲۸۸۷۳ نفر از معلمان مدارس غير دولتي در سامانه ltms مدارس غيردولتي ثبت نام كرده و آخرين مراحل گذران دوره بدو خدمت را سپري مي‌كنند.
 
وي با بيان اينكه بيش از ۳۰ درصد كاركنان و معلمان مدارس غيردولتي موفق به گذراندن دوره بدو خدمت كاركنان و معلمان شدند، تصريح كرد: ۲۲۵۰۲ نفر در دوره سند تحول بنيادين و ۲۸۷۷۸ نفر در دوره روش‌ها و فنون تدريس در حال گذراندن دوره هستند.
 
طهرانيان ادامه داد: معلمان استان‌هاي سيستان و بلوچستان با ۹۹۵۲ نفر، يزد با ۵۴۱۸ نفر، خراسان رضوي با ۵۸۶۷ نفر و اصفهان با ۷۷۹۵ نفر شركت كننده، بالاترين آمار را داشته و استان‌هاي سمنان با ۶۲۰ نفر، زنجان با ۵۰۹ نفر، مركزي با ۶۴۳ نفر، همدان با ۶۷۰ نفر، استان‌هاي تهران با ۱۶۱۷ و فارس با ۱۷۶۸ نفر (با احتساب تعداد معلمان استان) جزو كمترين آمار شركت كنندگان هستند.
 
وي اضافه كرد: بر اساس تصميم كارگروه كيفيت بخشي و در جهت حمايت از مناطق محروم از هفته آينده براي مدارس محروم استان‌هاي ايلام، لرستان، خراسان جنوبي، سيستان و بلوچستان، كهگيلويه و بويراحمد و چهارمحال و بختياري از طريق ثبت اسامي مدارس و معلمان توسط ادارات كل، دوره‌هاي رايگان برگزار مي‌شود.
 
مديركل مدارس غيردولتي با بيان اينكه داشتن برگه گزينش و گواهي بدوخدمت در پرونده كاركنان مدارس غير دولتي از الزامات و ضرورت‌هاي مهم فعاليت در مدارس غيردولتي است، گفت: مسؤوليت به‌كارگيري كارمندان و معلمان بدون برگه تأييد گزينش و گواهي دوره بدو خدمت در سال ۹۸-۹۷ به عهده مدير مدارس غيردولتي بوده و مناطق و ادارات كل بايد در بازديد‌هاي خود از انتهاي مهر ۹۷ نسبت به بازديد پرونده‌هاي كاركنان مدارس ومشاهده مدارك فوق اقدام كنند.
 
وي ادامه داد: هرگونه دوره خارج از سيستم ltms و دريافت گواهينامه خارج از سيستم دانشگاه فرهنگيان و مؤسسات مورد تأييد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي بي اعتبار است و مسؤوليت عدم نظارت به عهده ادارات كل استان‌هاست.