پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : جزئيات جديد از رسوايي اخلاقي در شوراي بابل
سه شنبه، 20 شهریور 1397 - 10:15 کد خبر:37901
هفته پيش خبر دستگيري چند تن از اعضاي شوراي شهر بابل بدنبال يك رسوايي اخلاقي بزرگ، گمانه زني هاي گوناگوني را در مورد علت دستگيري آنها به وجود آورد.


ركنا: هفته پيش خبر دستگيري چند تن از اعضاي شوراي شهر بابل بدنبال يك رسوايي اخلاقي بزرگ، گمانه زني هاي گوناگوني را در مورد علت دستگيري آنها به وجود آورد.
 
گمانه زني ها ادامه داشت تا اينكه امام جمعه بابل در خطبه نماز جمعه از رسوايي بزرگي پرده برداري كرد و از ارتباط چهار عضو شورا با يك زن خبر داد.
 
پس از اين خبر تعداد دستگيري ها در مجموع شورا و شهرداري افزايش پيدا كرد و حتي پاي برادر يكي از اعضاي شورا در پرونده فساد باز شد. از ميان پنج عضو دستگيرشده شورا چهار تن استعفا دادند و تنها يك تن از آنها تاكنون استعفا نداده است.
 
حجت الاسلام مجتبي روحاني، امام جمعه بابل در خصوص اين ماجرا بيان كرد: زماني كه مسير در مجموعه اي كج چيده شود نتيجه آن نيز همين خواهد شد. اين افراد كه در اين ماجرا نقش داشتند بي حاشيه نبودند و شايسته بود كه دستگاه هاي نظارتي توجه لازم را به خرج دهند اما كم لطفي صورت گرفت و اين افراد براي انتخاب بلامانع شدند. من چندين بار در نماز جمعه يادآور نكاتي در خصوص اين افراد شدم.
 
وي ادامه داد: شنيده ام كسي كه اين فيلمبرداري را انجام داده آنقدر حرفه اي عمل كرده كه جاي هيچ گونه ابهامي باقي نماند. اينها افرادي بودند كه دستگاه هاي مرجع نظر مثبتي در خصوص آنها داده بودند اين در حالي است كه برخي از اين افراد واقعا شايسته اين امر نبودند.
 
بنا بر گفته امام جمعه بابل، اين اتفاقات چند ماه در جريان بوده است.
 
شوراي‌ شهر بابل ۹ عضو دارد كه ۴ نفر از آن‌ها در يك گروه و ۵ نفر در گروهي ديگر قرار دارند. از مدتي قبل كه قرار بود انتخابات هيات‌ رئيسه شورا برگزار شود، اعضاي يكي از گروه‌ها تصميم به تغيير هيات‌ رئيسه داشتند. به‌ همين دليل يكي از اعضاي گروه ديگر كه نمي‌خواست هيات رئيسه شورا تغيير كند، براي رسيدن به خواسته‌اش چنين نقشه پليدي كشيد و با تطميع خانمي در خارج از شورا، براي گروه مقابل دام پهن كرد.
 
اين زن كه رقيه نام دارد و در يك آتليه فعاليت مي كند وظيفه اجراي اين نقشه را بر عهده گرفت. وي كه يك زن متاهل است و قصد جدايي از همسرش را دارد با مهارتي كه در فيلمبرداري داشت، اعضاي شورا را به خانه اي كه از قبل تهيه شده بود كشاند و با شش دوربين كه در زاويه هاي گوناگون جاساز شده بود از فساد خود با اعضاي شوراي شهر فيلمبرداري كرد.
 
رقيه كه با به اجرا گذاشتن مهريه خود در آستانه جدايي از همسرش قرار دارد با برادر يكي از اعضاي زن شوراي شهر بابل آشنا شد و با همكاري وي و يكي ديگر از اعضاي شوراي شهر بابل اين دام را براي شورانشينان پهن كردند.
 
تاكنون هشت تن در خصوص پرونده رسوايي در شوراي شهر بابل دستگير شدند.
 
بنابر گفته هاي امام جمعه بابل، 2 نفر از اعضاي گروه رقيب در دام اين خانم گرفتار شدند و پس از آن عامل اصلي با سي‌دي‌هاي غيراخلاقي كه از آنها تهيه شده بود، اين افراد را تهديد كرد كه اگر راي به تغيير هيات‌ رئيسه شورا بدهند، فيلم‌ها را پخش خواهد كرد.
 
با اين حال آن ۲ نفر به تهديدهاي او گوش نكردند و در نهايت هيات رئيسه شورا تغيير كرد و پس از آن بود كه عامل اصلي اين اتفاق تصميم به پخش‌كردن سي‌دي‌هاي غيراخلاقي تهيه شده گرفت و خواست خدا بود كه ماجرا لو برود. عامل اصلي اين اتفاق حتي به اعضاي گروه خودشان هم رحم نكرده بود. او از آن خانم براي فريب اعضاي گروه خودشان هم استفاده كرده بود كه اين بار انگيزه‌اش مالي بود.
 
۲ نفر از آنها در دام آن خانم گرفتار شدند و فيلم‌هايي از آن‌ها تهيه شد و آنها حاضر شدند براي اينكه فيلم‌ها منتشر نشود، ۳۷۰ ميليون و ۴۵۰ ميليون تومان به عامل اصلي پرداخت كنند.
 
عامل اصلي پس از اخاذي از ۲ عضو شورا قصد داشت همه سي‌دي‌هايي را كه از اعضاي شورا تهيه كرده بود به فردي در شهرداري بفروشد و براي آن بيشتر از يك ميليارد تومان خواسته بود كه خوشبختانه اين مبلغ رد و بدل نشد و پيش از آن، ماموران اداره اطلاعات و نهادهاي امنيتي كه در جريان ماجرا قرار گرفته بودند موفق شدند اين ماجرا را افشا و متهمان را دستگير كنند.