پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تعطيلات زمستاني شايد به امسال برسد
دوشنبه، 26 شهریور 1397 - 09:20 کد خبر:37984
در حالي كه حدود يك هفته تا آغاز سال تحصيلي باقي مانده ، موضوع تعطيلات زمستاني همچنان تعيين تكليف نشده و اخبار متناقضي از آن به گوش مي رسد.


به گزارش روزنامه خراسان، هفته قبل دبيركل شوراي عالي آموزش وپرورش گفته بود تنها به شرط آغاز سال تحصيلي از شهريورماه با تعطيلات پنج روزه مدارس در فصل زمستان موافقت مي‌كنيم. همچنين علي كرد از اعضاي كميسيون اجتماعي مجلس نيز اعلام كرد كه آن چه مسئولان آموزش و پرورش و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري درباره آن صحبت كرده اند بايد توسط هيئت دولت به صورت لايحه به مجلس ارائه و بررسي شود بنابراين اين طرح امسال امكان اجرايي شدن ندارد.
 
تا يك ماه ديگر تصميم گيري مي شود
 
با وجود اين اظهارات نااميد كننده درباره اجراي تعطيلات زمستاني در سال تحصيلي جديد، وزير آموزش و پرورش همچنان اميدوار است تا اين تعطيلات شيرين براي دانش آموزان به امسال هم برسد.
سيد محمد بطحايي در گفت و گو با خراسان خاطر نشان كرد: آن چه الان در حال مطالعه آن هستيم حدود پنج يا شش روز است و پيش نويس اوليه ما اين طور نوشته شده كه مثلا پنج يا شش روز كه پنج شنبه و جمعه را نيز شامل مي شود و به يك هفته تعطيلي مي رسد اجرايي كنيم . به نظر ما اين ميزان از نظر تربيتي آثار مثبتي هم براي بچه ها دارد ضمن اين كه اين تعطيلات با ايام آلودگي هوا هم مقارن خواهد بود.
 
تعطيلات، استاني مي شود
 
وي در عين حال گفت: اما اين ميزان تعطيلات را نمي توان براي همه نقاط گرمسير و سردسير كشور در نظر گرفت و بحث مهم اين است كه جايگزين اين تعطيلات و خود تعطيلات در استان هاي مختلف و متناسب با استان ها انعطاف داشته باشد.
وزير آموزش و پرورش همچنين اظهار اميدواري كرد: موضوع تعطيلات زمستاني ظرف يك ماه آينده به يك نتيجه مشخص برسد و امسال اجرا شود.
 
آيا مجوز مجلس لازم است؟
 
بطحايي در پاسخ به اين سوال كه آيا اين تعطيلات به مصوبه مجلس هم نياز دارد يا خير؟ گفت: اين موضوع در حال بررسي است . يك گزينه اين است كه به مصوبه مجلس نياز ندارد و شوراهاي آموزش و پرورش استان ها اين اجازه و اختيار را دارند ولي بايد با مجلس هم مشورت كنيم و اگر نمايندگان اصرار داشته باشند، با تصويب قانون گذار تعطيلات زمستاني را اجرايي مي كنيم.