پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : از محكوميت سنگين قاچاقچيان 1128 كانتينر كالا تا مديران رشوه‌گير و يقه‌سفيدها
سه شنبه، 27 شهریور 1397 - 00:41 کد خبر:37988
حجت‌الاسلام اكبري رئيس كل دادگستري استان هرمزگان جزئيات پرونده‌هاي بزرگ و مهم اقتصادي استان را تشريح كرد و گفت: برخي از اين پرونده‌ها به مرحله قطعيت رسيده كه ارزش ريالي آنها بالغ بر ميلياردها تومان است.

به گزارش جنوب ايران، حجت‌الاسلام اكبري رئيس كل دادگستري استان هرمزگان جزئيات پرونده‌هاي بزرگ و مهم اقتصادي استان را تشريح كرد و گفت: برخي از اين پرونده‌ها به مرحله قطعيت رسيده كه ارزش ريالي آنها بالغ بر ميلياردها تومان است.
 
 
* پرونده موسوم به قاچاق سازمان يافته ۱۱۲۸ كانتينر كالا در شعبه دادگاه انقلاب بندرعباس مورد رسيدگي قرار گرفته و منجر به صدور محكوميت گرديده و همينك در مرحله تجديدنظر خواهي به سر مي برد.
 
* همچنين حكم محكوميت در خصوص پرونده 168 كانتينر كالاي قاچاق صادر شده است.
 
* حكم محكوميت در پرونده 68 كانتينر باطري قاچاق در دادگاه انقلاب شهرستان بندرعباس نيز صادر و در حال پيگيري است.
 
* كيفرخواست متهم پرونده قاچاق ۱۱۳ كانتينر سوخت به خارج از كشور نيز صادر و بزودي جلسه محاكمه اين متهمين برگزار خواهد شد.
 
* حكم پرونده قاچاق 75 كانتينر كاغذ ديواري طي روزهاي آينده صادر خواهد شد.
 
اين پرونده‌ها در نتيجه اقدام به موقع دستگاه قضايي هرمزگان و با همت سربازان گمنام امام زمان (عج) ، نيروي سختكوش انتظامي و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مورد رصد و شناسايي قرار گرفته و پس از دستگيري اعضا و سرشاخه ها ، مراحل رسيدگي به جرائم آنها در دستور كار قرار گرفته است.
 
* بزودي با پايان يافتن تحقيقات، رسيدگي به پرونده معروف به خودروهاي قاچاق در دادگاه انقلاب آغاز خواهد شد.
 
* پرونده هاي فساد اقتصادي در استان هرمزگان مربوط به پرداخت و دريافت رشوه از سوي برخي مديران و كارمندان دستگاه هاي اجرايي و همچنين يقه سفيدها نيز بررسي شده و احكام آنان صادر و اجراي حكم محكوميت اين افراد نيز صورت گرفته است.
 
* پرونده كشف ۱۱ فروند لنج مملو از مشروبات الكلي در آب هاي ساحلي استان هرمزگان نيز بررسي و برخورد قاطع و بدون اغماض با آنان در حال انجام است.