پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : هاشمي‌تختي: زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني هرمزگان وضعيت خوبي ندارد
سه شنبه، 27 شهریور 1397 - 10:24 کد خبر:37993
عضو كميسيون عمران مجلس گفت: هدف برنامه‌هاي توسعه‌اي بهداشت و درمان در هرمزگان، بايد رسيدن به ميانگين كشوري باشد.


به گزارش جنوب ايران به نقل از ايسنا، حسين هاشمي تختي در مجمع سلامت شهرستان بندرعباس، با بيان اينكه هرمزگان از نظر زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني وضعيت خوبي ندارد، اظهار كرد: البته بايد اين را پذيرفت كه به كمك همه دست‌اندركاران اين حوزه شاهد توسعه مناسبي در اين سال‌ها بوده‌ايم.
 
وي افزود: علي‌رغم اينكه در بعد ملي انواع و اقسام لقب‌ها از جمله پايتخت اقتصادي و قطب انرژي و ... به استان داده مي‌شود، اما زماني كه بحث بيان نيازها پيش مي‌آيد آن‌گونه كه بايد در مركز به استان در باب تأمين اعتبارات توجه لازم نمي‌شود.
 
عضو كميسيون عمران مجلس با اشاره به اهميت فعاليت سازمان و تشكل‌هاي مردمي و خيري بيان كرد: بايد همه دست‌به‌دست هم بدهيم و خود را به استانداردهاي ملي در حوزه بهداشت و درمان نزديك كنيم.
 
هاشمي تختي افزود: مصوبات خوبي در جريان سفر رياست جمهوري كه با هماهنگي و مساعدت استانداري و نمايندگان استان تدوين‌شده بود به تصويب رسيد كه ماحصل آن در آينده مي‌تواند منجر به بهبود وضعيت كلي بهداشت و درمان استان شود.
 
وي با اشاره به وضعيت پرترافيك بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس، افزود: ازآنجايي‌كه بيمارستان شهيد محمدي پيشاني و ويترين حوزه بهداشت و درمان هرمزگان است بايد به اين بيمارستان با توجه به تعدد مراجعات نگاهي ويژه داشته باشيم.
 
نماينده شهرستان‌هاي بندرعباس، قشم، بندرخمير، حاجي‌آباد و ابوموسي در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: نبايد فراموش كرد كه افزايش بهداشت در اقصي نقاط استان كه نقش سفيران سلامت نيز در آن بسيار چشمگير است، بر سلامت مردم، امر درمان و كاهش مراجعات به مراكز درماني، غيرقابل‌چشم‌پوشي است.
 
وي اضافه كرد: پديده‌هاي نامطلوب فرهنگي اجتماعي كه از طرف كشورهاي متخاصم نيز به كشور اعمال مي‌شود مي‌تواند سلامت رواني جوانان به‌عنوان سرمايه اصلي مملكت را به خطر بياندازد كه در اين مبحث نيز بايد برنامه‌ريزي‌هاي لازم را صورت دهيم تا چالش‌ها را به حداقل برسانيم.