پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ثبت‌نام دانشجويان جديدالورود دانشگاه هرمزگان در جريان است
سه شنبه، 27 شهریور 1397 - 16:38 کد خبر:37999
رئيس دانشگاه هرمزگان گفت: روند ثبت‌نام دانشجويان ورودي مهر 97در مقطع كارشناسي در حال انجام است. ثبت‌نام دانشجويان در مقطع دكتري و كارشناسي ارشد را در دانشگاه هرمزگان به پايان رسانديم. تعداد دانشجويان ورودي در مقطع كارشناسي ارشد 664 نفر در 74 رشته و در مقطع دكتري 58 نفر در 19 رشته است.

به گزارش جنوب ايران، علي‌اكبر شيخي در گفت‌وگو با ايسنا عنوان كرد: ثبت‌نام دانشجويان در مقطع كارشناسي از ديروز به تاريخ 25شهريور شروع و فردا 27شهريور به پايان مي‌رسد. همچنين از تاريخ 31 شهريور تمامي كلاس‌ها برگزار خواهند شد.
 
وي افزود: تعداد 1518نفر كل دانشجويان پذيرفته‌شده در مقطع كارشناسي در اين دانشگاه است، همچنين با اضافه شدن اين تعداد دانشجو به دانشجويان سال‌هاي قبل در حال تحصيل تعداد كل بالغ‌بر 6000 نفر است.
 
شيخي با اشاره به اينكه 6 دانشكده و يك مجتمع وابسته در اين دانشگاه وجود دارد، بيان كرد: دانشكده‌هاي موجود در دانشگاه هرمزگان عبارت‌اند از دانشكده فني و مهندسي، دانشكده علوم پايه دانشكده علوم انساني دانشكده علوم و فنون دريايي دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي و دانشكده مديريت، اقتصاد و حسابداري
 
 
  رئيس دانشگاه هرمزگان با بيان اينكه دو رشته جديد در مقطع كارشناسي اضافه‌شده است، ادامه داد: اين دو رشته را متناسب با نيازهاي استان به ليست رشته‌هاي موجود در دانشگاه هرمزگان افزوديم. رشته مهندسي شيمي و رشته گياه‌پزشكي مجتمع آموزش عالي ميناب، رشته‌هاي جديد هستند.
 
شيخي اظهار كرد: تحصيل در رشته‌ي گياه‌پزشكي با توجه به نياز شهرستان ميناب و براي كمك به باغداران آن و معضلات آن‌ها در مبارزه با آفات در مجتمع آموزش عالي ميناب برنامه‌ريزي‌شده است.
 
وي ادامه داد: در مقطع كارشناسي ارشد نيز دو رشته‌ي جديد، مهندسي برق گرايش الكترونيك و مهندسي برق گرايش كنترل مي‌باشند.
 
شيخي در خصوص برنامه آتي در توسعه‌ي دانشگاه عنوان كرد: در نظر داريم با ايجاد دانشكده مهندسي شيمي و نفت كه مجوز تأسيس آن را نيز از هيئت‌امنا اخذ كرده‌ايم.
 
 
وي با اشاره به اينكه در تلاش براي توسعه يافتن زيرساخت‌هاي آموزشي اين دانشگاه هستيم عنوان كرد: در فضاي دانشگاه تغيير عمده‌اي صورت گرفته است، زيرساخت‌هاي آموزشي نيز در خصوص تجهيزات آزمايشگاهي، آزمايشگاه آبزيان و فضاهاي تكميلي دانشگاه است.
 
شيخي خاطرنشان كرد: هدف ما اين است كه علاوه بر نظري و تئوري كه به‌صورت سنتي مي‌آموزند بامهارت نيز ها نيز آشنا شوند  براي اين كار برنامه منسجمي تهيه‌شده است كه دانشجويان بامهارت بيشتر فارغ‌التحصيل شوند.
 
وي در پايان گفت: تلاشمان بر اين است ارتباط ميان دانشگاه و جامعه را افزايش دهيم، اميدوار هستيم طي سال‌هاي آينده نقش مفيدي را در كمك به توسعه‌ي سطح استاني و در مراحل بالاتر در سطح كشور ايفا كنيم.