پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : لايحه الزام صندلي كودك در خودرو به مجلس رفت
شنبه، 31 شهریور 1397 - 11:13 کد خبر:38031
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: پيشنهاد پليس براي الزام استفاده از صندلي كودك در خودرو براي كودكان زير 10 سال در دولت تصويب شد. اين لايحه براي تصويب نهايي به مجلس رفته است و منتظر تصويب آن هستيم تا پليس به عنوان مصوبه قانوني آن را اجرا كند.

به گزارش جنوب ايران به نقل از ايرنا، سردار تقي مهري افزود: اگر استفاده از صندلي براي كودكان زير 10 سال در حين رانندگي به تصويب مجلس نيز برسد همه افرادي كه در خودرو در حال حركت كودك به همراه خودشان دارند بايد الزاما از اين گونه صندلي ها براي حفظ سلامت كودكان استفاده كنند، درغير اين صورت و در صورت مشاهده ماموران راهنمايي و رانندگي با افراد خاطي برخورد قانوني صورت خواهد گرفت.
 

رئيس پليس راهور با بيان اينكه حدود هشت درصد جانباختگان تصادفات را كودكان زير 10 تشكيل مي دهند، گفت: البته با وجود اينكه هنوز الزام استفاده از صندلي كودك در خودرو شكل قانوني به خودش نگرفته است برخي از مردم براي حفظ سلامت كودكان خود از اين گونه صندلي ها در خودرو هاي خود استفاده مي كنند كه جاي قدرداني دارد.

وي آخرين وضعيت طرح ارائه شده پليس به دولت و دولت به مجلس را طي مراحل قانوني عنوان كرد و افزود: استفاده از صندلي كودك در خودرو قطعا موجب كاهش آمار جانباختگان تصادفات خواهد شد.