پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : 357 هزار دانش‌آموز سال جديد تحصيلي را در هرمزگان آغاز مي‌كنند
شنبه، 31 شهریور 1397 - 20:51 کد خبر:38038
مدير كل آموزش و پرورش هرمزگان، ماه مهر را نماد تعليم و تربيت عنوان و بر تحول، نوگرايي و خلاقيت در آموزش نسل آينده ساز جامعه تاكيد كرد.

به گزارش جنوب ايران، دانش هاشمي پور در آستانه فرا رسيدن ماه مهر و آغاز سال جديد تحصيلي در گفت و گو با فارس با بيان اينكه مدرسه خانه اميد خانواده ها و كانون تعليم و تربيت است، اظهار داشت: تحول، نوگرايي و خلاقيت در امر تعليم و تربيت به‌عنوان راهبردهاي آموزش و پرورش هرمزگان در سال جديد تحصيلي است كه بر مبناي سند تحول بنيادين دنبال مي‌شود.
 
وي، ماه مهر را نماد تعليم و تربيت بر پايه مهرباني و عشق و ايثار دانست و همزماني آن با محرم حسيني (ع) را مورد اشاره قرار داد و افزود: اين تقارن پيام آزادگي و ايثار و جوانمردي و عدالت‌طلبي و حقيقت‌جويي را براي نسل آينده ساز ايران اسلامي به همراه دارد.
 
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: بدون ترديد آموزش و پرورش مهمترين نهاد در هر جامعه اي است چرا كه كار انسان سازي و تربيت نسل آينده ساز جامعه را بر عهده دارد و هر چه در اين بخش سرمايه گذاري شود تضمين كننده سعادت جامعه است.
 
هاشمي پور، مدرسه را خانه دوم دانش آموزان ناميد و يادآور شد: مدرسه نقش بي بديلي در رشد و بالندگي و تعليم و تربيت دانش آموزان دارد و آحاد جامعه بايد در تحقق اهداف نظام تعليم و تربيت كه رويكرد مدرسه محور دارد، در كنار نهاد مهم آموزش و پرورش باشند.
 
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان تاكيد كرد: دولت تدبير و اميد با نگرشي عميق به جايگاه والاي آموزش و پرورش، دستيابي به پيشرفت و توسعه و ارتقا دانش و اخلاق در جامعه را حاصل تلاش ‌معلمان عزيز در سنگر مدرسه مي داند و توجه ويژه اي را به اين مجموعه دارد.
 
وي دانش آموزان را سرمايه هاي ارزشمند جامعه خطاب كرد و گفت: دانش آموزان عزيز بايد قدر فرصت‌ها را بدانند و با اهتمام در سنگر مدرسه و كلاس درس، خوشه چين دانش معلمان عزيز خود باشند.
 
مدير كل آموزش و پرورش هرمزگان همچنين گفت: از معلمان فرهيخته و مديران دلسوز كه پرچمدار نظام تعليم و تربيت هستند انتظار دارم در تربيت نسلي متعهد و خلاق، سرزنده و بانشاط، دلسوزانه بكوشند تا اهداف غايي سند تحول بنيادين كه بر تربيت نسلي خلاق تاكيد دارد، محقق شود.
 
هاشمي پور ادامه داد: در كنار معلمان و دانش آموزان قطعا موفقيت آموزش و پرورش در گرو همراهي اولياي عزيز است تا با مشاركت همه جانبه در امور مدرسه، ياريگر معلمان و مربيان فرزندان خويش باشند.
 
وي در ادامه با بيان اينكه آموزش و پرورش هرمزگان با بهره گيري از همه ظرفيت ها و با آمادگي كامل به استقبال ماه مهر و بازگشايي مدارس مي رود، خاطرنشان كرد: سال جديد تحصيلي در هرمزگان با ۳۵۷ هزار و ۳۲۸ نفر دانش آموز در ۳ هزار و ۵۳۷ مدرسه با ۱۳ هزار و ۷۳۹ معلم و مربي آغاز مي‌شود كه از اين تعداد ۴۰ هزار و ۶۴۵ نفر را كلاس اولي و ۱۷ هزار نوآموز پيش دبستاني تشكيل مي دهند.
وي اضافه كرد: آمار دانش آموزان استان نهايي نيست و روند ثبت نام دانش آموزاني كه تاكنون موفق به ثبت نام نشده اند ادامه دارد كه مي تواند به تغييرات جزيي در آمار نهايي دانش آموزان منجر شود.
 
هاشمي پور در خاتمه از همه حمايت ها و همراهي ها با مجموعه آموزش و پرورش استان در آغاز مطلوب سال جديد تحصيلي بالاخص تدابير راهگشاي استاندار هرمزگان و رييس شوراي آموزش و پرورش استان و مجموعه ي مديران و معتمدين و خيرين نوع دوست، قدرداني كرد.