پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تأكيد ما انتصاب مديركل ورزش و جوانان از گزينه‌هاي بومي بود/ بومي‌ها يكديگر را شديدا تخريب مي‌كنند!
جمعه، 6 مهر 1397 - 12:54 کد خبر:38094
نماينده بندرعباس گفت: وزير ورزش و جوانان علي‌رغم رضايت از عملكرد آقاي دانشور با اعلام اينكه ناچار به اجراي قانون است، مدير جديدي را منصوب كرد.

به گزارش جنوب ايران، نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي در خصوص انتصاب مديركل جديد ورزش و جوانان استان هرمزگان، با اشاره به اينكه هرمزگاني‌ها مهمان‌نواز هستند اما نبايد حقشان پايمال و تضييع شود، بيان كرد: گلايه بنده جدي و اين احتمال وجود دارد در همين خصوص از وزير ورزش و جوانان در صحن مجلس طرح سؤال كنم زيرا باوجود گزينه‌هاي مختلف داخل استان هرمزگان و موافقت مجمع نمايندگان و استاندار هرمزگان بر سر انتصاب آن‌ها، چه دليلي دارد با انتصاب‌هاي اينچنيني جامعه ورزشي نگران و ملتهب شود.
 
 
وي كه با ايسنا گفتگو كرده، افزود: پيرامون انتصاب مديركل جديد ورزش و جوانان استان هرمزگان، افزود: ابتدا بايد از زحمات آقاي دانشور در مدت خدمتش تشكر و تقدير كرد كه زحمات زيادي را متقبل شد و تعامل مناسبي با مجمع نمايندگان استان هرمزگان داشت و در جمع‌بندي محاسن و معايبش نمره خوبي گرفت.
 
وي با بيان اينكه با توجه به تصويب قانون منع به‌كارگيري نيروهاي بازنشسته در پست‌هاي دولتي، از وزير ورزش و جوانان خواستيم كه تا پايان هفته تربيت‌بدني حكم آقاي دانشور تمديد شود، اضافه كرد: وزير ورزش و جوانان علي‌رغم رضايت از عملكرد آقاي دانشور با اعلام اينكه ناچار به اجراي قانون است، مدير جديدي را منصوب كرد.
 
هاشمي تختي در خصوص روند معرفي جايگزين‌هاي دانشور، اظهار كرد: از زماني كه زمزمه‌هاي جابه‌جايي مديركل ورزش و جوانان استان هرمزگان به گوش رسيد اصرار مجمع نمايندگان و استاندار هرمزگان به استفاده از نيروهاي بومي بود.
 
وي با اشاره به اينكه در ابتدا گزينه نخست "عليرضا باقري" معاون تربيت‌بدني و سلامت اداره كل آموزش‌وپرورش هرمزگان بود كه وزارت ورزش و جوانان بنا به دليل عدم زيرمجموعه بودن وزارت ورزش و جوانان و نزديك بودن به سن بازنشستگي اين گزينه را رد كرد، افزود: پس‌ازآن "جعفر غلامزاده" سرپرست اسبق سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري بندرعباس به‌عنوان دومين گزينه پيشنهاد شد كه بازهم به دليل عدم زيرمجموعه بودن وزارت ورزش و جوانان نيز اين گزينه هم رد شد.
 
نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه پس از آن مجمع نمايندگان به‌اتفاق بر روي گزينه "مظفر خادمي" معاون فعلي اداره كل ورزش و جوانان استان هرمزگان به جمع‌بندي رسيده و با امضاي تمامي نمايندگان اين گزينه به وزارت ورزش و جوانان معرفي شد، اضافه كرد: در همين نامه نفر دوم "عليرضا امينا زاده" معاون امور ورزشي اداره كل ورزش و جوانان استان اصفهان بود كه اصالتاً زاده لارستان اما بزرگ‌شده استان هرمزگان بود، نيز به‌عنوان نفر دوم به وزارت ورزش و جوانان معرفي شد كه اين دو فرد هم از سوي وزارت ورزش و جوانان مورد تأييد قرار نگرفتند.
 
هاشمي تختي با اشاره به اينكه در پايان "محمدمهدي جهانبخش" مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري بندرعباس، به دليل تحصيلات مرتبط، زيرمجموعه بودن وزارت ورزش و جوانان، سابقه معاونت در اداره كل ورزش و جوانان و هرمزگاني بودنش به پيشنهاد استاندار و همچنين موافقت نمايندگان از جمله بنده، به وزارت ورزش و جوانان معرفي شد كه بنده شاهد پافشاري و علاقه استاندار به انتصاب اين نيروي بومي بودم.
 
وي با بيان اينكه اين گزينه هم از سوي وزارت ورزش و جوانان رد شد، عنوان كرد: بنده هيچ مشكلي با "امياري" مديركل جديد ورزش و جوانان استان هرمزگان ندارم اما گلايه بنده به اين است كه چرا باوجود چهره‌هاي ورزشي، تحصيل‌كرده و كارنامه دار هرمزگاني بايد نيرويي از خارج استان به اين سمت منصوب شود.
 
نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه هرمزگاني‌ها مهمان‌نواز هستند اما نبايد حقشان پايمال و تضييع شود، بيان كرد: گلايه بنده جدي و اين احتمال وجود دارد در همين خصوص از وزير ورزش و جوانان در صحن مجلس طرح سؤال كنم زيرا باوجود گزينه‌هاي مختلف داخل استان هرمزگان و موافقت مجمع نمايندگان و استاندار هرمزگان بر سر انتصاب آن‌ها، چه دليلي دارد با انتصاب‌هاي اينچنيني جامعه ورزشي نگران و ملتهب شود.
 
هاشمي تختي با اشاره به اينكه اميدوارم وزارت ورزش و جوانان در اين خصوص تجديدنظر كند، بيان كرد: در غير اين صورت از ظرفيت‌ها و اهرم‌هاي قانوني نسبت به وزير ورزش و جوانان استفاده خواهم كرد.
 
وي در پايان با انتقاد از برخي افراد جامعه ورزش استان هرمزگان، خاطرنشان كرد: متأسفانه هر بار كه نيروي بومي به وزارت ورزش و جوانان معرفي شد شاهد تخريب‌هايي از درون جامعه ورزش استان در جهت عدم انتصاب آن فرد شد درحالي‌كه بنده خود فارغ از جناح و گرايش سياسي افراد با انتخاب نيروي هرمزگاني موافق بوده و هركاري در اين زمينه انجام دادم اما سم‌پاشي‌ها و برخي تخريب‌ها از درون جامعه ورزش استان هرمزگان موجب شد تا تمامي نيروهاي بومي معرفي‌شده از سوي وزارت ورزش و جوانان رد شوند.