پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ۱۵۰ كانتينر لاستيك به زودي از گمرك ترخيص مي‌شود
جمعه، 6 مهر 1397 - 13:12 کد خبر:38099
مدير كل گمرك شهيد رجايي بندر عباس گفت: تشريفات گمركي ۱۵۰ كانتينر لاستيك كاميوني و اتوبوسي در حال انجام است و به زودي از گمرك ترخيص مي شود.

به گزارش جنوب ايران، عليرضا دشتاني با بيان اينكه تشريفات گمركي ۱۵۰ كانتينر لاستيك كاميوني و اتوبوسي در حال انجام است، اظهار داشت: گمرك شهيد رجايي بندر عباس براي ترخيص كالاهاي اساسي و ضروري به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه مي كند كه در شرايط كنوني انجام تشريفات ترخيص انواع لاستيك نيز به صورت ۲۴ ساعته به اين خدمات افزوده شده است.
 
De mobiele Rubber Vermoeide Dubbele Balk van de Brugkraan, Container de Kraan van de Behandelingsbrug
 
وي افزود : تعداد ۶۰ كانتينر انواع لاستيك خودروهاي سنگين با تعرفه ۵ درصدي از گمرك شهيد رجايي بندرعباس ترخيص و روز گذشته بارگيري شد و عمليات گمركي ترخيص ۱۵۰ كانتينر لاستيك خودروهاي سبك و سنگين ديگر نيز در حال انجام است و طي امروز و فردا بارگيري مي شود.
 
ناظر گمركات استان هرمزگان با اشاره به كاهش تعرفه واردات لاستيك خوودروهاي سنگين و اتوبوسي از ۲۶ درصد به ۵ درصد از سوي هيات وزيران، اظهار داشت: واردكنندگان لاستيك در حال ترخيص و بارگيري محموله هاي خود هستند تا در سريع ترين زمان ممكن اين كالاها در كشور توزيع شود.
 
دشتاني ادامه داد: ترخيص نسيه و درصدي از تسهيلات گمرك به واردكنندگان كالاهاي اساسي و ضروري و مواد اوليه واحدهاي توليدي است كه به فرآيند ترخيص اين كالاها تسريع بخشيده است.
 
مديركل گمرك شهيد رجايي افزود: همه محموله هاي لاستيك سبك و سنگين كه روز گذشته و امروز ترخيص شدند از ارز دولتي استفاده كرده و مشمول ۵ درصد تعرفه شده اند و به زودي در بازار توزيع خواهند شد.