پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اظهارات‌آيت‌الله‌نعيم‌آبادي در نمازجمعه‌‌بندرعباس
جمعه، 6 مهر 1397 - 17:56 کد خبر:38103
امام جمعه بندرعباس با تاكيد بر اين‌كه شايعه سازي، جامعه امروز را به شدت تهديد مي كند، گفت: مسؤولان به فكر باشند تا سفره مردم آسيب نبيند و مردم نيز با حمله به بازار، فروشندگان را به احتكار تشويق نكنند.

به گزارش جنوب ايران به نقل از فارس، آيت‌الله غلامعلي نعيم‌آبادي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته شهرستان با اشاره به عوامل تهديدكننده جامعه اسلامي اظهارداشت: خطري كه امروز جامعه اسلامي را تهديد مي‌كند، شايعه‌سازي است، جامعه امروزي از خطر شايعه‌سازي آسيب مي‌بيند و با شايعه روز به روز شاهد نابودي نيروهاي خودي هستيم.
 
وي در ادامه افزود: شايعه‌سازان از نقش شايعه آگاهند اما مردم از شايعه و پيامدهاي شوم آن بي‌خبرند، امام مردم بدانند كه با شايعه هر كاري مي‌توان انجام داد و مراقب توطئه‌هاي دشمن در اين زمينه باشند.
 
امام جمعه بندرعباس با بيان اين‌كه در واقعه عاشورا نيز دو شايعه وجود داشت، تصريح‌كرد: درس عاشورا تنها ايثار و مردانگي نيست، اين واقعه بزرگ تاريخي، درس‌هاي زيادي دارد كه بابد از آن عبرت گرفت.
 
 نعيم آبادي با تاكيد بر اين‌كه هيچ حادثه بزرگي در تاربخ بدون فراهم كردن مقدمات آن شكل نمي‌گيرد بيان داشت: آمريكا براي فشار وارد كردن به مردم ايران، مقدمات فراواني را تدارك ديده كه متاسفانه برخي احمق‌ها هم آن را مي‌پذيرند.
 
وي افزود: نبايد چنين فكر كرد كه شايعه بي‌تاثير است، نقش شايعه را كوچك و ناچيز ندانيد چرا كه شايعه، مقدمات حوادث بزرگ در طول تاريخ بوده و است.
 
امام جمعه بندرعباس تاكيد كرد: به جرأت مي‌توان گفت كه سه خطر بزرگ غفلت، رشوه و شايعه به شدت جامعه امروزي را تهديد و به آن آسيب مي‌زند، از اين رو با نپذيرفتن، شايعه را و با تحقيق، دروغ‌ها را خنثي كنيد، چرا كه در شرايط بحراني، شايعه سريع‌تر منتشر و اثر نامطلوب خود را بر جامعه مي‌گذارد.
 
نعيم‌آبادي تاكيدكرد: ترامپ در تمامي سخنراني‌هاي خود از ملت ايران سخن مي‌گويد اما مردم با بصيرت ايران ‌اسلامي پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب، دشمن را به خوبي شناخته‌اند.
 
وي به شعار روز هفتم هفته سلامت اشاره كرد و گفت: ديابت و فشارخون قاتل بي‌صدا است، اين دو بيماري، دشمن آرام و بي سرو صدايي است كه به يكباره فرد مبتلا را از بين مي‌برد.
 
امام جمعه بندرعباس با اشاره به تلاش دشمن در ساقط كردن نظام مقدس و از بين بردن انقلاب اسلامي گفت: در شرايط كنوني كه دشمن به دنبال سوءاستفاده از وضعيت موجود كشور است بايد با خرد زندگي كنيم و بهانه به دست دشمن ندهيم.
 
آيت‌الله نعيم آبادي ادامه داد: در چنين شرايطي كه كوچكترين كار ما زير ذره‌بين است و دشمن هر روز يا توطئه جديدي براي براندازي نظام مقدس و نابودي انقلاب اسلامي دارد، بايد به هر طريق ممكن، دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي را حفظ كنيم.
 
وي تاكيدكرد: در شرايط كنوني، مسوولان به فمر سفره مردم باشند تا سفره شان آسيب‌ نبيند و خالي نماند، مردم نيز بايد رعايت كنند، اما متاسفانه برخي‌ها رعايت نمي‌كنند و با حمله به بازار، فروشندگان را به احتكار تشويق مي‌كنند.
 
امام جمعه بندرعباس در بخش پاياني سخنان خود از برگزاري هشتمين كنگره امام سجاد(ع) در بندرعباس همزمان با 20 استان و 25 كشور جهان خبر داد و تاكيدكرد: هر كس در حد توان خود در برگزاري هر چه بهتر اين مراسم بكوشند.