پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : از اظهارات عجيب مرادي تا جواب دندان‌گير خادم/ امياري: افتخارم خدمت به ورزش هرمزگان است
شنبه، 7 مهر 1397 - 17:26 کد خبر:38107
مراسم توديع دانشور و معارفه امياري به عنوان مديركل جديد ورزش و جوانان هرمزگان در حالي صبح امروز در هتل هما برگزار شد، كه احمدي مرادي در اظهاراتي بر ضرورت گرفتن ورزش از دست سياسيون كثيفي سخن گفت كه معلوم نيست ريشه اظهارات وي به چه كساني در استان باز مي‌گردد.


به گزارش جنوب ايران، مراسم توديع و معارفه مديركل جديد ورزش و جوانان هرمزگان صبح امروز در محل هتل هماي بندرعباس برگزار شد.

در اين مراسم كه با اجراي دو مجري از مركز خليج فارس برگزار شد، به ترتيب دانشور، احمد مرادي، اميررضا خادم و امياري سخنراني كردند.

برگزيده اظهارات دانشور مديركل سابق ورزش و جوانان هرمزگان:

در سال 91 كه توفيق مديركلي را به دست آوردم همه تلاشم خدمت صادقانه و بي‌منت در عرصه ورزش و امور جوانان بود.

سابقه مديريت ورزش در شهرستان‌هاي رودان، ميناب، بندرخمير، جاسك، قشم و معاونت اداره كل ورزش و جوانان را در كارنامه داشتم و سعي كردم سمت مديركلي را به‌عنوان سنگر خدمت ببينم نه طعمه‌اي براي رسيدن به اهداف شخصي و تلاشم اين بود انتظاراتي كه از يك مديركل مي‌رفت را دو برابر عملياتي كنم.در سال 91 تنها 241 پروژه ورزشي در استان هرمزگان وجود داشت درحالي‌كه در اين مدت 84 پروژه ورزشي به بهره‌برداري رسيده است.

در دوران خدمتم با سه وزير ورزش و جوانان  آقايان عباسي، گودرزي و سلطاني فر و 3 استاندار عزيزي، جادري و همتي كار كردم و توانستم در سايه تعامل با اين افراد و مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس به پيشرفت ورزش استان هرمزگان كمك كرده باشم.

تعداد مدال كسب شده در طول سال‌هاي مديريتم از 110 نفر به 271 نفر و تعداد ملي پوشان از 16 نفر به 76 نفر رسيد و تعداد سمن‌ها از 14 به 30 سمن افزايش يافت.

 نهايت تلاش خود را كردم تا براي ورزش استان هرمزگان مثمر ثمر باشم، اميدوارم كه مفيد بوده باشم.

برگزيده اظهارات پرحاشيه احمد مرادي:


بايد ورزش استان از دست كساني كه به دنبال منافع شخصي و سياست زدگي هستند، خارج شود و به‌صراحت بگويم بايد ورزش استان از دست آدم‌هاي كثيف كه تنها به فكر خودشان هستند، خارج و در اختيار عموم مردم قرار بگيرد.

دانشور طي اين ساليان با مديريت برگرفته از تعامل با مسئولان و هيئت‌هاي وزشي با اموري كه به ذهنش مي‌رسيد تلاش كرد تا با نگاه خدمت به ورزشي زمينه رشد و تعالي را فراهم سازد.

 هنوز هرمزگان فاصله زيادي تا رسيدن به جايگاه اصلي‌اش دارد و هرمزگان با كمترين امكانات بيشترين بازده را داشته و برگ زرين افتخارآميزي براي ورزش كشور بوده است.

 هرمزگان به‌واسطه سابقه مديريتي وزير ورزش و جوانان در اين استان دين بزرگي به گردن سلطاني فر دارد.

تيم‌هاي ليگ برتري استان هرمزگان با كم‌توجهي و بي‌مهري سقوط كردند و جوانان قهرمان هرمزگان آن‌قدر بي‌مهري و بي‌عنايتي ديدند كه امروز بايد در كوچه‌ها به دنبال آن‌ها بگرديم و به‌طوركلي با تصميم‌ها و بي‌توجهي‌مان سبب نابودي ظرفيت‌ها شديم.

مردم هرمزگان مطالبه گر هستند و نخبگان و مسئولان وظيفه‌دارند كه صريح و شفاف با مردم سخن بگويند.

تمامي نمايندگان هرمزگان در مجلس و شخص استاندار به دنبال انتصاب نيروي بومي بودند و در نخستين گام تمامي نمايندگان بر سر گزينه آقاي عليرضا باقري به تفاهم رسيدند و حتي نام دكتر سايباني هم از نيروهاي بومي ارائه شد اما وزارت ورزش و جوانان به دليل نبودن نيروي درون‌سازماني اين گزينه‌ها را رد كرد.

 سپس از سوي استاندار آقاي پايدار و خانم رضايي نيز معرفي شد كه اين فرد هم به دليل عدم درون‌سازماني بودن وزارت ورزش و جوانان رد شد.

مدتي بعد از سوي وزارت ورزش و جوانان آقايان امياري و امينازاده معرفي شد كه نمايندگان فرصت ارزيابي خواستند و در اين مدت آقاي امياري با تمامي نمايندگان ارتباط و جلسه برقرار كرد اما بازهم نمايندگان براي انتخاب فرصت خواستند.

 استاندار هرمزگان بدون هماهنگي با نمايندگان نام آقاي جهانبخش از نيروهاي بومي را به وزارت ورزش و جوانان ارسال كرد.

بنده هيچ‌گاه دخالتي در عزل و نصب‌ها ندارم و تنها بر عملكرد مديران نظارت مي‌كنم و اگر مديري اندكي از مسير اصلي‌اش خارج شود به مردم خيانت نكرده و مانع از انحراف مدير مي‌شوم. استاندار اعلام كرد كه هر چهار نماينده با آقاي جهانبخش موافق هستند و تنها شما مخالف هستيد، بله مخالف بودم زيرا احساس مي‌كنم هنوز براي آقاي جهانبخش مديركلي زود است.

 با آقاي جهانبخش جلسه داشتم كه خادم (معاون وزير ورزش و جوانان) تماس گرفت و از تأييد آقاي جهانبخش خبر داد و بنده چون بنا نداشتم در چهار سال نمايندگي با نيروي بومي مخالف باشم و سنگ‌اندازي كنم و فرصت بيشتري دهم انتخاب جهانبخش را تأييد كردم. پس‌از آن در فضاي مجازي حواشي فراواني به وجود آمد و 4 نماينده هرمزگان در مجلس به نزد استاندار رفته و صادقانه اعلام كرديم كه با اين شرايط كار كردن سخت است و حواشي زياد و سنگيني وجود دارد!

پس‌ از آن مسئولان وزارت ورزش و جوانان اين حواشي را تأييد و گزينه آقاي امياري بار ديگر مطرح شد و پس از جمع‌بندي‌ها به اين نتيجه رسيديم كه انتخاب امياري مناسب است.

حمايت از تيم‌هاي ورزشي گروهي و انفرادي را در دستور كار قرار دهد.

 آقاي دانشور يك سال بود كه از بازنشستگي‌اش گذشته بود و دو ماه دو ماه حكمش تمديد مي‌شد و اين موضوع به آينده ورزش استان ضربه مي‌زد، بايد ورزش استان از دست كساني كه به دنبال منافع شخصي و سياست زدگي هستند، خارج شود و به‌صراحت بگويم بايد ورزش استان از دست آدم‌هاي كثيف كه تنها به فكر خودشان هستند، خارج و در اختيار عموم مردم قرار بگيرد.

 

برگزيده اظهارات اميررضا خادم معاون پارلماني وزير ورزش و جوانان

 نمايندگان مجلس معمولاً در گفتارشان يكسري مسائل را رعايت مي‌كنند و بسياري از مسائل را به‌صورت گرد شده پاسخ مي‌دهند اما جاي تقدير و تشكر دارد كه نمايندگاني چون آقاي مرادي به اين صراحت و منطقي وارد موضوع انتخاب مديركل ورزش و جوانان شدند و روند انتخاب را تشريح كردند.

 با نوع مديريت دانشور كسي مشكل نداشت و فردي كه باوجود سه وزير و سه استاندار بازهم مديريت كرد، نشان‌دهنده قابليت‌هايش است.

 رفتن دانشور براي مان خوشايند نيست اما قانون بازنشستگي ديگر دست ما را بست.

پس از اعلام نام مديركل جديد ورزش و جوانان بحث بومي و غيربومي نيز مطرح شد اين درحالي‌كه هفته گذشته در استان خراسان رضوي باوجود قابليت مديران توانمند از وجود نيروي استان ايلام استفاده كرديم زيرا هدف ما توسعه ورزش در سراسر كشور است.

 ما همه ايراني هستيم و تفاوتي ندارد متعلق به كدام استان هستيم. اولويت وزارت ورزش و جوانان بر استفاده از نيروهاي درون‌سازماني است كه در طي اين سال‌ها با تلاش خود توانسته‌اند تجارب ارزنده‌اي كسب كنند.

 در دو سال گذشته رشد تصاعدي در استفاده و ارتقا از نيروهاي درون وزارت ورزش و جوانان داشتيم. هرمزگان در بخش ورزش تجربه خوبي در حضور در نيروي غيربومي دارد و همواره از آقاي رحماني(مديركل هماهنگي امور استان‌هاي وزارت ورزش و جوانان) كه سابقه مديريت در ورزش هرمزگان دارد به نيكي ياد مي‌شود.

امياري از بهترين نيروهاي وزارت ورزش و جوانان است و انتخابش در جهت توسعه ورزش هرمزگان است. اينكه در فضاي مجازي گفته مي‌شود حكم آقاي امياري براي استان خراسان جنوبي زده‌شده بود اما برخي مسئولان مانع شدند به‌هيچ‌وجه صحت ندارد زيرا وي قرار بود به آن استان برود كه به دليل تغيير استاندار اين انتصاب به تأخير افتاد و پس‌ازآن به اصرار مسئولان سيستان و بلوچستان آقاي امياري در اين استان ماندگار شد و اين لغو حكم به آن شكل كه در فضاي مجازي گفته مي‌شود به‌هيچ‌وجه صحت ندارد.

سياست وزارت بر استفاده از نيروهاي اهل سنت خبره در 31 استان كشور است. اطمينان داشته باشيد كه امياري چنان كار كند كه شش ماه آينده همه از اين انتصاب خشنود خواهند شد.

 باوجود بنگاه‌هاي اقتصادي در هرمزگان، عدم حامي تيمداري ورزشي در هرمزگان به‌هيچ‌وجه زيبنده نيست.

استاندار نگاه مثبتي به اين انتصاب و ورزش دارد و به دليل حضور در جلسه با معاون اول رئيس‌جمهور در اين آئين شركت نكرد و اميدوارم از سوي استاندار، مجمع نمايندگان و جامعه ورزش شاهد حمايت حداكثري از امياري باشيم.

 اميدوارم فضايي كه براي انتصاب آقاي جهانبخش ايجاد شد كه به‌نوعي خودزني قلمداد مي‌شود و فضايي كه براي انتصاب آقاي امياري ايجاد شد ديگر شاهدش نباشيم.

 

برگزيده اظهارات امياري مديركل ورزش و جوانان هرمزگان:

 استعدادهاي فراواني در استان هرمزگان وجود دارد كه در تمامي نقاط آن وجود دارد و بايد كمك كنيم، هرمزگان در ميادين ورزشي از بين‌المللي گرفته تا كشوري افتخارآفرين باشد و بدرخشد.

افتخار مي‌كنم كه از امروز توفيق خادمي مردم هرمزگان و شهروند اين استان شدن را دارم.

 از تمامي ظرفيت‌ها بايد براي توسعه ورزش استان هرمزگان استفاده كنيم و اين موضوع بدون حمايت جامعه ورزش، مسئولين و تمامي منتقدين ميسر نمي‌شود.

 23 سال در وزارت ورزش و جوانان فعاليت كرده و اكنون باتجربه و انگيزه فراوان براي خدمت به جامعه ورزش و جوانان استان هرمزگان اين سمت را پذيرفته‌ام.

با تقدير از زحمات آقاي دانشور، از اصحاب رسانه مي‌خواهم ياري گر بنده در اين مسير باشند و بازوي توانمند بنده در اين راه باشند.