پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : آخرين آمار قربانيان مصرف مشروب در بندرعباس تا ساعت 24 روز شنبه
یکشنبه، 8 مهر 1397 - 03:03 کد خبر:38114
رييس روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني هرمزگان گفت: آمار فوت شدگان ناشي از مصرف مشروبات الكلي دست ساز در بندرعباس همچنان رو به افزايش است و تا امشب به 17 نفر رسيده است.

به گزارش جنوب ايران، دكتر فاطمه نوروزيان شامگاه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: از روز پنجشنبه تاكنون 203 نفر در بيمارستان هاي بندرعباس و ديگر شهرهاي هرمزگان به دليل مصرف مشروبات الكلي دست ساز پذيرش شدند.
 
وي اظهار داشت: از افراد بستري، 8 نفر بدحال هستند و تحت مراقبت قرار دارند.
 
اين مقام مسوول بيان داشت: از مجموع افراد پذيرش شده، 102 مورد به دليل آسيب شديد به كليه دياليزي و 75 نفر پس از بهبود وضعيت عمومي از بيمارستان مرخص شدند.
 
رييس روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني هرمزگان خاطرنشان كرد: از مجموع افراد مسموم شده، 7 نفر زن هستند كه 2 نفر از آنها دياليزي شدند.
 
نوروزيان تصريح كرد: ظرف 3 روز گذشته تاكنون، تعدادي از شهروندان بندرعباس و ديگر شهرهاي هرمزگان بر اثر عوارض مصرف مشروب الكلي دست ساز دچار مسموميت شده و به مراكز درماني مراجعه كردند.
 
پليس هرمزگان 3 نفر را به اتهام توليد و فروش اين مشروبات دستگير كرده و سردسته اين باند نيز از مدتي پيش واردات الكل از تهران و توليد مشروب و توزيع آن توسط همدستانش را هدايت مي كرده است.