پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : حمله موشكي سپاه به پايگاه تروريست‌ها در پاسخ به حادثه اهواز
دوشنبه، 9 مهر 1397 - 11:16 کد خبر:38131
‍طي اين عمليات كه با نام «ضربت محرم» و با رمز مقدس «يا حسين( ع)» انجام شد، 6 فروند موشك بالستيك ميان برد از پايگاه‌هاي موشكي نيروي هوا فضاي سپاه در غرب كشور شليك و تروريست‌ها از فاصله 570 كيلومتري هدف قرار گرفتند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در پاسخ به حادثه تروريستي اخير اهواز مقر تروريست‌ها و سران گروهك‌هاي تكفيري را در شرق فرات در سوريه هدف حمله موشك‌هاي بالستيك قرار داد و سپس حملات ديگري نيز به اين مناطق با استفاده از پهپادهاي نظامي سپاه انجام داد تا بيشترين خسارت ممكن به منشاء اين ترور وارد آيد.
 
 
به گزارش جنوب ايران، پس از حمله تروريستي اهواز توسط تروريست‌هاي تكفيري، مسئولان ارشد كشور به ويژه رهبر انقلاب وعده گوشمالي سخت تروريست‌ها را دادند و اكنون با گذشت چند روز از حادثه اهواز، سپاه پاسداران وارد عمل شد و پس از شناسايي عقبه ي عملياتي حادثه تروريستي اهواز، مقر آنها را هدف قرار داد. 
 
 
يگان موشكي نيروي هوافضاي سپاه پاسداران با تكيه بر موشك‌هاي ذوالفقار با برد 750 كيلومتر و قيام با برد 800 كيلومتر، با عبور از آسمان عراق، مقر سركردگان تروريستها در شرق فرات واقع در كشور سوريه هدف قرار داد. همچنين همزمان با اين حمله موشكي پهپادهاي سپاه در سوريه به پرواز درآمدند و اين پهپادها نيز حملات تركيبي به مقر اين تروريست‌ها داشتند تا حداكثر انهدام مواضع آن رخ داده باشد.
 
سپاه پاسداران انقلاب يك سال قبل نيز در پاسخ به حملات تروريستي داعش در تهران، با شش فروند موشك، مقر آنها در ديرالزور را با موشك‌هاي ذوالفقار و قيام هدف قرار داده بود. سپاه پاسداران چندي پيش نيز در پاسخ به حملات گروه‌هاي تجزيه طلب كرد به يكي از پاسگاه‌‍‌هاي مرزي كه منجر به شهادت شماري از مرزبانان كشور شده بود، نيز حمله موشكي مشابهي انجام داده بود كه به كشته و زخمي شدن ده‌‌ها تن و انهدام پايگاه تروريست‌ها منتهي شده بود.
 
سردار حاجي‌زاده پيش از اين در اين رابطه گفته بود: «حاج حسن -طهراني مقدم- يك بار برنامه‌ريزي كرد كه به بُرد 2 هزار كيلومتر برسيم. پس از آن برنامه ديگري داشت و معتقد بود كه بايد برگرديم و خلاءهاي اين بُرد را به لحاظ كمي و كيفي برطرف كنيم. در اين زمان بود كه احساس شد يك موشك با برد 800 كيلومتر براي اهداف آمريكايي نياز داريم اما نه با ابعاد و اندازه موشك‌هاي بزرگ. موشكي مدنظر شهيد طهراني‌مقدم بود كه با برد 800 كيلومتر، ابعادي به اندازه موشك شهاب1 داشته باشد.»
 
 
 
اطلاعيه سپاه پاسداران در رابطه با حمله موشكي به مقر تروريست ها در سوريه
 
روابط عمومي كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اطلاعيه‎‌اي از هدف قرار دادن مقر سركردگان جنايت تروريستي اهواز در شرق فرات در كشور سوريه با 6 فروند موشك بالستيك زمين به زمين در نخستين ساعات بامداد امروز (دوشنبه) توسط يگان موشكي نيروي هوافضاي سپاه خبر داد و تاكيد كرد: امنيت ملت ايران خط قرمز نيروهاي مسلح بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در صيانت ازميهن اسلامي و تامين امنيت و آرامش مردم عزيز از هيچ تلاشي فروگذار نكرده و مشت آهنين خود را همچنان مهياي پاسخ قاطع و كوبنده به هر گونه شرارت و شيطنت دشمنان قرار خواهد داد.
 
متن كامل اطلاعيه روابط عمومي كل سپاه به اين شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
در پي جنايت تروريستي 31 شهريور ماه 1397 اهواز كه به شهادت 25 تن و مجروح شدن 69 تن از مردم مظلوم و بي دفاع و نيروهاي مدافع ميهن اسلامي منجر گرديد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با استعانت از ذات اقدس باريتعالي، به نيابت از ملت سرافراز ايران و خانواده هاي معظم شهيدان در لبيك به نداي مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي) براي انتقام خون اين شهدا، به ويژه كودك 4 ساله و جانباز 70 درصد دفاع مقدس از تروريست ها و گوشمالي عوامل بزدل اين حادثه، ساعت 2 بامداد امروز (دوشنبه 9 مهرماه) محل استقرار و تجمع تروريست هاي تكفيري تحت حمايت امريكا و قارون هاي منطقه در شرق فرات در كشور سوريه را مورد ضربه موشكي قرار داد.
 
طي اين عمليات كه با نام 'ضربت محرم' و با رمز مقدس 'يا حسين( ع)' انجام شد، تعداد 6 فروند موشك بالستيك ميان برد از پايگاه هاي موشكي نيروي هوا فضاي سپاه در غرب كشور شليك و تروريست هاي مزدور و جنايتكار از فاصله 570 كيلومتري هدف ضربات مهلك و مرگبار قرار گرفتند.
 
متعاقبا 7 فروند پهپاد رزمي اين نيرو مواضع و مقرهاي تجمع و پشتيباني تروريست هاي مزدور استكبار جهاني را بمباران كردند.
 
 
بر اساس اطلاعات و گزارشهاي دقيق دريافتي، در اين عمليات تعدادي از سركردگان و عناصر موثر جنايت اخير تروريست ها به هلاكت رسيده و يا مجروح شده اند، همچنين زيرساخت هاي آمادي و انبار ذخيره مهمات آنان منهدم گرديد.
 
در اين رهگذر يادآور مي شود؛ جمع بندي و رهگيري شواهد و قراين جنايت اخير اهواز، فرزندان ملت ايران را به مقر تروريست ها در شرق سوريه كه توسط آمريكا هدايت و پشتيباني شده و در راستاي اهداف شيطاني تروريسم دولتي كاخ سفيد و منافع رژيم صهيونيستي و ارتجاع منطقه عمل مي كند، رسانيد و سپس با طراحي و برنامه ريزي دقيق اطلاعاتي و ميداني، نقاط تعيين شده آماج موشك هاي نقطه زن قرار گرفت.
 
در پايان به هموطنان عزيز اطمينان مي دهيم، همانگونه كه بارها اعلام شده است امنيت ملت ايران خط قرمز نيروهاي مسلح بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با همراهي و مشاركت ساير نيروهاي نظامي، انتظامي و اطلاعاتي كشور در صيانت از ايران اسلامي و تامين امنيت و آرامش جامعه از هيچ تلاشي فروگذار نكرده و مشت آهنين خود را همچنان مهياي پاسخ قاطع و كوبنده به هرگونه شرارت و شيطنت دشمنان قرار خواهد داد.