پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : افتتاح همزمان 1700 فضاي آموزشي در كشور با حضور جهانگيري/ حضور همتي در بشاگرد
سه شنبه، 10 مهر 1397 - 13:33 کد خبر:38146
۱۷۰۰ فضاي آموزشي، ورزشي و پرورشي با ۸ هزار كلاس به طور همزمان در سراسر كشور افتتاح شد. براي اين منظور همتي استاندار هرمزگان نيز به همراه جمعي از خيرين مدرسه‌ساز با بالگرد وارد بشاگرد شد تا اين برنامه كشوري را از بشاگرد و با افتتاح مدرسه اجرا كند.

به گزارش جنوب ايران به نقل از فارس، پيش از ظهر امروز ۱۷۰۰ فضاي آموزشي، ورزشي و پرورشي با ۸ هزار كلاس درس و يك ميليون مترمربع زيربنا به طور همزمان در سراسر كشور افتتاح شد.
 
 
براي احداث اين پروژه‌ها، ۱۴۵۰ ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است؛ بيشترين مدارس احداثي به استان خراسان رضوي با ۱۶۹ پروژه، ۸۴۳ كلاس  و ۹۴ هزار و ۲۱۳ مترمربع زيربنا، استان خوزستان با ۱۶۱ پروژه، ۵۷۶ كلاس و ۷۴هزار و ۱۸۹ متر مربع زيربنا و سيستان و بلوچستان با  ۱۴۴ پروژه، ۴۳۰ كلاس و ۳۰ هزار و ۳۴۵ مترمربع زيربنا اختصاص دارد.
 
مراسم افتتاح همزمان پروژه‌هاي آموزشي، ورزشي و پرورشي در مدرسه فرزانه ۳ تهران آغاز شده است؛ در استان تهران، ۶۵ پروژه آموزشي، پرورشي و ورزشي با ۷۳۶ كلاس و ۹۱ هزار و ۷۶ مترمربع افتتاح شده است.
 
سفر همتي به بشاگرد براي افتتاح پروژه‌ها
 
همزمان با اجراي اين برنامه كشوري، همتي استاندار هرمزگان با همراهي ذوالقدر نماينده شرق هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي، پيش از ظهر امروز در معيت جمعي از خيران مدرسه ساز هرمزگان وارد شهرستان بشاگرد شد تا اين برنامه كشوري را از بشاگرد اجرا كند.
 
ساخت ناحيه صنعتي و مدرسه شبانه روزي با حضور استاندار هرمزگان در بشاگرد آغاز شد/افتتاح شش كارگاه فرش دستبافت
 
در سفر استاندار هرمزگان به بشاگرد ساخت ناحيه صنعتي و مدرسه شبانه روزي در اين شهرستان آغاز شد.
 
6 كارگاه فرش دستبافت با حضور دكتر فريدون همتي استاندار هرمزگان در شهرستان بشاگرد راه اندازي شد.
 
هزينه يك ميليارد و ۳۰۰ ميليون توماني راه اندازي اين كارگاه‌ ها را خيران تامين كرده اند. با حمايت اتحاديه فرش بافان و كمك خيران و با اجراي مرحله سوم اين طرح تا پايان سال جاري، ۳۰۰ نفر مشغول بكار مي ‌شوند.
 
همچنين عمليات ساخت ناحيه صنعتي بشاگرد نيز با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد. اين ناحيه صنعتي به وسعت ۲۱ هكتار، ظرفيت استقرار ۵۲ واحد صنعتي را دارد.
 
هزينه ۴۵ ميليارد توماني ساخت اين ناحيه صنعتي از محل اعتبارات استاني هزينه مي‌شود و با راه اندازي اين ناحيه صنعتي ۴۰۰ نفر مشغول بكار مي‌شوند.
 
آغاز احداث دو واحد آموزشي از ديگر طرح‌ هايي بود كه با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.
 
اين طرح‌ ها مدرسه شبانه روزي ۱۲ كلاسه سردشت بشاگرد با زيربناي دو هزار و ۵۷۰ مترمربع و دبيرستان ۹ كلاسه تيرور ميناب با زيربناي هزار و ۳۰۰ متر مربع هستند كه هزينه هفت ميليارد توماني ساخت اين واحد‌هاي آموزشي را خيران تقبل كرده اند.