پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اجتماع باشكوه 700هزار بسيجي روز پنجشنبه در سراسر كشور/ گردهمايي 20 هزار نفري در بندرعباس
سه شنبه، 10 مهر 1397 - 12:41 کد خبر:38148
رئيس سازمان بسيج با اشاره به تجمع 700هزار نفري بسيجيان در سراسر كشور در روز پنجشنبه؛ گفت: ۱۰۰ هزار نفر از بسيجيان تهران و كرج در تهران در استاديوم صدهزار نفري اجتماع خواهند كرد. در بندرعباس نيز اين گردهمايي در قالب 20 هزار نفر بسيجي در روز 5شنبه در سه راه جهانبار برگزار مي‌شود.

به گزارش جنوب ايران، سردار غلامحسين غيب‌پرور رئيس سازمان بسيج مستضعفين طي سخناني در نشست خبري كه صبح امروز با هدف تشريح مرحله دوم رزمايش سراسري اقتدار عاشورايي بسيج (سپاهيان حضرت محمد رسول الله ۲) برگزار شد، با بيان اينكه اين رزمايش از ۹ شهريور در تمام استانهاي كشور آغاز شد و روز پايان آن نيز پنجشنبه ۱۲ مهرماه است، اظهار داشت: ما توانستيم به وعده خود عمل كنيم و بعد از يك ماه به مردم‌ گزارش مي‌دهيم كه در اين مدت چه اتفاقاتي افتاد.
 
خبرگزاري فارس: اجتماع باشكوه 700هزار بسيجي روز پنجشنبه در سراسر كشور/ گردهمايي 100هزار نفري در تهران
 
غيب‌پرور گفت: اين رزمايش ۲ بخش داشت كه بخش اول آن، رزمايش هزار گردان بيت المقدس در بيش از ۵۰۰ شهرستان در سپاه هاي استاني و بخش مهم ديگر رزمايش خدمت رساني بسيج‌ بود.
 
وي افزود: در بخش خدمت رساني بنا بود هفت هزار و چهارده گروه جهادي اعزام شوند اما در اين يك ماه هشت هزار گروه خدمت رسان داوطلب به ميدان آمدند و به خدمت رساني مشغول شدند.
 
رئيس سازمان بسيج مستضعفين به انجام ۱۹۷۳ پروژه در بخش عمراني اشاره كرد و گفت: ۶۰ درصد از اعتبارات مورد نياز نيز توسط مردم و خيرين تامين شد و مردم نشان دادند كه علي رغم گرفتاري هاي معيشتي، در موضوع خير و خدمت‌رساني وارد عرصه مي‌شوند.
 
غيب‌پرور ادامه داد: ما توانستيم قريب به ۱۶۸ هزار خدمت پزشكي ارايه دهيم كه شامل ويزيت عمومي و تخصصي و دندانپزشكي و زنان و زايمان بود.
 
وي خاطرنشان كرد: در بخش فرهنگي نيز ۲۶ هزار برنامه فرهنگي‌ و آموزشي انجام گرفت. براي مثال در برخي از روستاها كه هنوز امكان اكران فيلم نيست، ۲۲ خودرو سيار تجهيز شد و فيلم‌هايي كه مورد استقبال مردم بود را اكران كرد.
 
رئيس سازمان بسيج مستضعفين همچنين اظهار داشت: در بخش اقتصاد مقاومتي و واحدهاي كوچك توليدي، ظرف يك ماه گذشته ۱۱۸۷ پروژه مربوط به اقتصاد مقاومتي راه اندازي و ۳۶۲ هزار بسته معيشتي و نوشت افزار و بهداشتي و درماني و جهيزيه توسط بسيجيان در سراسر كشور توزيع شد.
 
سردار غيب‌پرور افزود: ۳۲۷ تيم تخصصي از بسيج مهندسين و كشاورزي به سراسر كشور اعزام شدند و در بخش كارگري نيز ما «شيفت ايثار» را داشتيم.
 
وي تصريح كرد: نزديك به ۵۱ هزار كارگر بسيجي در ۵۶۲ كارخانه كشور حدود ۲۰۹ هزار ساعت كار رايگان انجام دادند و اينكه كارگر قشر زحمتكش ساعاتي را رايگان براي كشور كار كند جاي تشكر دارد.
 
رئيس سازمان بسيج مستضعفين ادامه داد: در بخش بسيج كارمندي، در اين يك ماه در ۱۰۸۷ محله و روستاي كشور ميز خدمت تشكيل شد كه ۴۱۲۹ مدير در آن فعاليت داشتند. ۴۲۴۳۰ نفر از مردم به اين ميزها مراجعه كردند و مشكلات اكثرشان برطرف شد.
 
غيب‌پرور خاطرنشان كرد: بسيج اصناف طرحي را با عنوان «يك كاسب يك دانش آموز» در اين يك ماه اجرا كرد يعني هر بازاري تعهد كرد يك دانش آموز را تحت پوشش كيف و كفش و لوازم التحرير و... قرار دهد و ۵۳ هزار نفر از كسبه در آن مشاركت كردند و بيش از ۵ ميليارد تومان خدمات ارايه كردند.
 
وي تصريح كرد:ما يك ماه را با اين كار بزرگ در سراسر كشور پشت سر گذاشتيم و اين رزمايش بعد از ۳۵ روز، پنجشنبه با تجمع بيش از ۷۰۰ هزار نيروي بسيجي سازمان يافته به پايان‌ مي‌رسد.
 
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينكه حضور اين تعداد بسيجي در سازمان در دنيا بي‌نظير است، گفت: ۱۰۰ هزار نفر از بسيجيان تهران و كرج در تهران در استاديوم صدهزار نفري پنجشنبه قبل از ظهر اجتماع خواهند كرد.
 
غيب‌پرور افزود: اين رزمايش نشان داد در سخت ترين شرايط هم مي‌توانيم با اميد و نشاط به آينده انقلاب حركت كرد.
 
وي ادامه داد: تجمع روز پنجشنبه يك اعلام و آغازي براي شروع دومين چهل سالگي انقلاب اسلامي است و ما  چهلمين سال انقلاب را در دور دوم با توان‌ و ظرفيت بالا و ايمان و اعتقاد شروع خواهيم كرد.
 
رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: براي سخنران روز مراسم تلاش مي‌كنيم در بالاترين سطح ميزبان مهمان ويژه باشيم و اين موضوع فردا قطعي مي‌شود.
 
غيب‌پرور در مورد حضور نسل جوان در بسيج گفت: بيش از ۸۰ درصد نيروهاي جهادي و گردان هاي ما جوان و زير سي سال هستند.
 
وي همچنين تاكيد كرد: روند مبارزه با احتكار توسط بسيج در سراسر كشور و خدمت رساني سازمان بسيج سازندگي تا پايان سال ادامه مي‌يابد.
 
غيب‌پرور با بيان اينكه ما در بسيج كمر همت براي خدمت رساني بسته ايم، گفت: همه رسانه ها با ديد غير سياسي به خدمات بسيج نگاه كنند.
 
رئيس سازمان بسيج مستضعفين در پاسخ به سوالي درخصوص همكاري دولت با بسيج در اين رزمايش اظهار داشت: بعضي از زيرمجموعه هاي دولت به شكل خيلي كم حجم آمدند و اقداماتي انجام دادند اما در مجموع خير، كاري نكرد.
 
غيب‌پرور گفت: در هنگام رزمايش برخي از نماينده ها با ديدن خدمت رساني بسيج براي همكاري اعلام آمادگي كردند لذا بنا داريم بعد از رزمايش با دوستان خود در مجلس ارتباط قوي تري داشته باشيم و بستر در سازمان بسيج مهياست تا با كمك مجلس قوانين مورد نياز را به تصويب برسانيم.