پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : لاريجاني: مجلس بالغ‌تر از اين است كه با چند پيامك نظرش عوض شود!
یکشنبه، 15 مهر 1397 - 14:39 کد خبر:38169
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ارسال پيامك‌هاي تهديدآميز به نمايندگان درباره لايحه CFT گفت: مجلس بالغ تر از اين است كه با چند پيامك نظرش عوض شود.


به گزارش جنوب ايران به نقل از ايسنا، حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در تذكري مستند به مواد ۱۸، ۲۲ و ۱۹۶ آيين نامه داخلي مجلس گفت: در ماده ۲۲ صراحتا اداره مجلس از وظايف رئيس مجلس عنوان شده. همچنين قطع كردن صحبت ناطق خلاف است و خلاف از رئيس بدتر است.

وي افزود: امروز جلسه غيرعلني تشكيل داديد و خيلي از مسائل را مطرح كرديد در حالي كه حق مردم دانستن است و بايد بدانند چه تصميماتي گرفته مي‌شود. مسئولين در جلسه پنهاني چيزهايي گفتند كه اگر مردم بدانند مسائل برايشان روشن‌تر مي‌شود.

وي افزود: مردم نگران هستند. چند هزار نفر جلوي مجلس جمع شدند و اين حاكي از نگراني مردم است. چرا دو ساعت جلسه غيرعلني برگزار مي‌شود. تمام ادبيات اين جلسه هم اين بود كه بترسانيد و نگراني ايجاد كنيد. اين در شرايطي است كه كشور با مشكلات و سختي‌هايي روبرو است، كار درستي نيست.

اين نماينده اصولگراي مجلس ادامه داد: مومن نبايد از يك سوراخ دو بار گزيده شود. در برجام هم گفتند همه مشكل مردم حل مي‌شود اما در اين لايحه دولت هم نگران است كه اگر نبود، اعلاميه تفسيري نمي‌داد. آيا واقعا مشكلات اقتصادي مردم با اين لايحه حل مي‌شود يا مي‌خواهند سفره مردم را تنگ‌تر كنند.

علي لاريجاني در پاسخ به اين تذكر اظهار كرد: من قسمت اول تذكر شما را مي‌پذيرم و از آقاي نقوي حسيني هم عذر مي‌خواهم كه وسط حرفشان حرف زدم. ايشان در زمان بررسي برجام در مجلس بود. واقعا اين طور نبود و بيرون موضوع جور ديگري منعكس شد. ما چهار ساعت بحث كرديم و كميسيون برجام هم تشكيل شد و ۱۶، ۱۵ جلسه بحث شد. خودم جلساتي بين فراكسيون‌ها گذاشتم و آقايان روي متني وفاق كردند. موضوع در دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي هم بحث شد.

لاريجاني يادآور شد: مي‌گويند من در جلسه غيرعلني افراد را ترسانده‌ام. آيا من چيزي گفته‌ام كه بترسيد. من فقط نكته رهبري را خواندم و نمي‌خواستم آن را در جلسه علني بگويم اما آقايان تذكر دادند و مجبور شدم.