سايت خبري و تحليلي جنوب ايران : جريمه ۵۷۵ ميلياردي شركت آلومينيوم المهدي
چهارشنبه، 18 مهر 1397 - 10:55 کد خبر:38198
سخنگوي سازمان تعزيرات حكومتي از جريمه ۵۷۵ ميليارد ريالي شركت آلومينيوم المهدي خبر داد.


به گزارش فارس، سيد ياسر رايگاني سخنگوي سازمان تعزيرات حكومتي در خصوص تخلفات شركت آلومينيوم المهدي در عرضه خارج از شبكه توزيع رسمي اظهار كرد: اين شركت به دليل عدم ايفاي تعهداتش در عرضه ۱۲ هزار تن شمش خالص در بورس و عرضه ۸ هفته‌اي اين ميزان آلومينيوم، خارج از شبكه رسمي، به سازمان تعزيرات حكومتي احضار شد. 
 
وي افزود: تخلف اين شركت در شعبه بدوي احراز شد و به پرداخت ۵۷۵ ميليارد ريال جزاي نقدي در حق صندوق دولت محكوم شد كه اين حكم در شعبه تجديدنظر هم تأييد و براي اجرا به واحد اجراي احكام ارجاع شد.
 
رايگاني با بيان اينكه از ميان ۷۷۲ پرونده مختومه شده احتكار تنها ۷۰ پرونده به عرضه و توزيع كالا منتهي شده است، گفت: از ابتداي سال تا روز گذشته ۹۷۲ پرونده با اتهام احتكار، در شعب تعزيرات سراسر كشور تشكيل شده است كه اكثر آنها بعد از ماه مردادماه تشكيل شده است.
 
وي در خصوص كم بودن ميزان عرضه كالاهاي احتكاري در بازار گفت: دليل اين مسئله به قيمت گذاري جديدي برمي گردد كه بايد سازمان حمايت از حقوق مصرف كنندگان و صمت آن را معين كنند.
 
سخنگوي سازمان تعزيرات در خصوص افزايش قيمت محصولات لبني در برخي شركت‌ها گفت: تاكنون هيچ مجوزي براي افزايش قيمت لبنيات صادر نشده است و طي چند روز گذشته سازمان حمايت از حقوق مصرف كنندگان، پرونده تخلف ۲ توليدكننده محصولات لبني را گزارش كرده كه يك مورد با مبلغ ۹۳۵ ميليون تومان گرانفروشي و ديگري با ۸۰۰ ميليون تومان گرانفروشي به سازمان تعزيرات ارجاع شده است.
 
وي تصريح كرد: يك شركت لبنياتي كه امسال سه و نيم ميليارد تومان جريمه شده بود، دوباره در روز‌هاي اخير اقدام به گرانفروشي كرده كه اين تخلف در حال رسيدگي است.