پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : احتمال افزايش تعداد نمايندگان زن بر اساس لايحه جامع انتخابات
جمعه، 20 مهر 1397 - 19:58 کد خبر:38219
عضو كميسيون شورا‌ها مجلس گفت: تلاش ما براي افزايش مشاركت سياسي زنان ادامه دارد، احتمالا دولت در لايحه جامع انتخابات پيشنهاد افزايش تعداد نمايندگان زن را مطرح مي‌كند

به گزارش جنوب ايران، سيده فاطمه حسيني در گفت وگو با ايرنا، با بيان اين كه وضعيت مشاركت سياسي زنان در ايران در دو سطح كابينه و مجلس شوراي اسلامي مطلوب نيست، از رد طرح افزايش تعداد نمايندگان زن مجلس در جلسه كميسيون شوراها، خبر داد.


 
وي با بيان اينكه طرح افزايش تعداد نمايندگان مجلس به دليل اخطار قانون اساسي در كميسيون شورا‌ها رد شد، گفت: مغايرت اين طرح با قانون اساسي از منظر منع هر گونه تبعيض زماني موضوعيت دارد كه زنان و مردان در دسترسي به منابع و فرصت‌ها شرايط عادلانه و به دور از تبعيض در همه زمينه‌ها داشته باشند.
 
عضو فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي افزود: رفع محروميت‌هاي زنان و نيز چاره سازي براي چالش‌هاي زنان و خانواده با حضور اندك زنان در دولت و نيز حضور حدود ۶ درصدي زنان در مجلس ممكن نيست.
 
حسيني خاطرنشان كرد: ايجاد مانع براي افزايش مشاركت زنان در نهاد قانونگذاري، در حقيقت چشم پوشي از وظيفه و تكليف ديگري است كه در اصل ٣ قانون اساسي بر آن تاكيد شده است.
 
به گفته اين عضو كميسيون شوراها، بند ۱۴ اصل ۳ قانون اساسي بر تامين حقوق همه جانبه زنان تاكيد و صراحت دارد.
وي همچنين با بيان اينكه تلاش براي افزايش مشاركت سياسي زنان ادامه دارد، از رايزني با دولت براي ارائه پيشنهاد افزايش تعداد نمايندگان زن در قالب لايحه جامع انتخابات خبر داد.