پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : در ماه محرم بيش از ۱۰۰۰ توطئه تروريستي در ايران خنثي شد
جمعه، 20 مهر 1397 - 13:26 کد خبر:38221
مسئول اداره زميني عمليات كل سپاه از كشف و خنثي سازي بيش از هزار توطئه به قصد برهم زدن مراسم ايام ماه محرم امسال خبر داد. وقتي براي انتقال يك بمب از شرق و انفجار آن در تهران قريب به ۲۰ ميليون دلار هزينه مي‌كنند، نشان مي‌دهد كه به چه قميتي حاضر هستند كه به هدف خود يعني ايجاد ناامني دست يابند.

به گزارش جنوب ايران به نقل از خبرگزاري ها، سردار مرتضي ميريان، مسئول اداره زميني عمليات كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در برنامه «گفتگوي سياسي» راديو گفتگو درخصوص ماهيت حادثه تروريستي اهواز و ابعاد بازتاب رسانه‌هاي عربي و غربي از اين واقعه تروريستي و اهداف راهبردي پس از آن گفت: دشمن به شدت دنبال اين است كه در كشورهاي منطقه و به ويژه جمهوري اسلامي ايجاد ناامني كند. وقتي براي انتقال يك بمب از شرق و انفجار آن در تهران قريب به ۲۰ ميليون دلار هزينه مي‌كنند، نشان مي‌دهد كه به چه قميتي حاضر هستند كه به هدف خود يعني ايجاد ناامني دست يابند. همچنين در ماه محرم بيش از ۱۰۰۰ توطئه كشف شد از جمله خودروهاي انتحاري كه قصد داشتند كه چه از سمت غرب و چه شرق وارد پايتخت كنند كه به نوعي خنثي شد و دشمن نتوانست نقشه‌هايش را عملي كند.
 
 
وي افزود: آنها اين زمان را بهترين زمان براي ضربه زدن به نظام مي دانستند و حتي فتواي جهاد از سوي ملامحمدشاهي صادر شد كه براي بر هم زدن مراسم تاسوعا و عاشورا بايد چنين كاري انجام شود. اما خوشبختانه با شكست مواجه شدند و نتوانستند كاري از پيش ببرند. اما در رابطه با ذوق‌زدگي رسانه‌هاي خارجي در انعكاس حمله تروريستي اهواز بايد يادآور شوم آنقدر كه آنها به اين حادثه پرداختند، اينقدر بزرگ نبود كه منجر به ايجاد ناامني در جمهوري اسلامي شود.
 
مسئول اداره زميني عمليات كل سپاه پاسداران ادامه داد: البته اذهان دنيا در تعجب هستند كه منطقه خاروميانه به دليل حضور تكفيري‌ها ناامن است اما جمهوري اسلامي در امنيت كامل است؛ امنيتي كه در ايران وجود دارد، آمريكايي‌ها ندارند. از طرفي اغلب مسائلي كه باعث ناامني در منطقه و كشور شود، عوامل بيروني دارند، عواملي كه از يكسو به داعش و از طرف ديگر به وهابيت وصل هستند، در حال حاضر منشا اين دو يكي شده و مديريت مشترك مي‌شوند؛ به طوري كه امروز سلطنت‌طلبان و منافقان در يك اجلاس كنار هم قرار مي‌گيرند. آنچه باعث تعجب است زماني منافقين زنداني سلطنت‌طلبان بودند، حال چه شده است كه در يك جبهه قرار گرفتند!؟
 
سردار ميريان گفت: آنچه باعث شده كه منافقين در كنار سلطنت‌طلبان قرار بگيرند، هيات رئيسه مشترك آنها، موساد و سازمان سياست كه مديريت شيطاني در دنيا را به دست گرفتند و به سركوبگري مشغول هستند، كشورهاي مترجع منطقه نيز آنها را همراهي مي‌كنند. در موضوع حادثه تروريستي اهواز نيز منشا آن از خارج است و بهترين سند آن فضاي انتخابات ميان ترامپ و كلينتون بود كه در آنجا كلينتون رسما به ابداع داعش اعتراف كرد. الاحوازيه را نيز آنها تشكيل دادند و در حال حاضر حمايت مي‌كنند و مصيبت‌هاي مانند حادثه تروريستي اهواز را به وجود مي‌آورند.
 
وي افزود: ما حوادثي مانند حادثه اهواز را مثل يك واكسن براي جمهوري اسلامي مي‌دانيم. واكسني كه پيكره را در مقابل چنين حوادثي قوي مي‌كند تا بتواند ضربات بسيار سنگيني به دشمن وارد كند.