پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تجهيز نوار ساحلي به واي فاي رايگان
چهارشنبه، 25 مهر 1397 - 17:21 کد خبر:38231
مديرعامل سازمان فاوا شهرداري بندرعباس با اشاره به اينكه بندرعباس در آينده‌اي نزديك به شهري هوشمند مبدل شده كه زيرساخت‌هاي آن نيز در حال آماده شدن است، گفت: مجهز شدن بوستان‌ها و نوار ساحلي به واي فاي رايگان يكي از زيرساخت‌هاي ايجاد شهر هوشمند مي‌باشد.

به گزارش جنوب ايران، حسين اخلاقي صبح امروز در گفت و‌گو با خبرگزاري فارس در بندرعباس اظهار كرد: پارك بانوان واقع در بوستان جنگلي و بوستان محله‌اي ۷۰۰ واحدي از هفته گذشته به سيستم واي فاي مجهز شده و شهروندان در اين دو بوستان مي‌توانند از اينترنت رايگان و پرسرعت استفاده نمايند.
 
وي با اشاره به نوار ساحلي بندرعباس كه جاذبه گردشگري بالقوه‌اي در جذب توريست دارد، افزود: نوار ساحلي سورو و پشت فرمانداري از مكان‌هاي ديگري بوده كه با جديت در حال اجراي پروژه واي فاي آن بوده و به زودي شاهد بهره‌برداري از واي فاي رايگان در اين دو‌منطقه گردشگري ساحلي بندرعباس خواهيم بود.
 
مديرعامل سازمان فاوا شهرداري بندرعباس با بيان اينكه در حال حاضر ۴ ايستگاه واي فاي رايگان توسط سازمان فاوا شهرداري بندرعباس در نقاط مختلف شهر بندرعباس اجرا شده است، تصريح كرد: اين سازمان با استفاده از دانش متخصصان حوزه فناوري براي ايجاد شهر هوشمند تلاش مي‌كند.
 
اخلاقي در ادامه به رونمايي از دو نرم افزار سامانه سها مربوط به هويت اموات و سامانه سام مربوط به مهمانسراي شهرداري اشاره كرد و افزود: در راستاي ارائه خدمات نرم افزاري به شهروندان و كارمندان شهرداري اين دو سامانه طراحي و اجرا شده است.
 
وي در پايان خاطرنشان‌كرد: سازمان فناوري واطلاعات شهرداري بندرعباس همچنين در حوزه سخت افزاري عمليات به روز رساني و ترميم شبكه قديم شهرداري بندرعباس، مناطق سه گانه و سازمان‌هاي توابع شهرداري را در دست اجرا دارد.