سايت خبري و تحليلي جنوب ايران نيوز : مدير گروه ايرتويا دستگير شد
چهارشنبه، 25 مهر 1397 - 17:43 کد خبر:38235
دادستان تهران از دستگيري مدير شركت ايرتويا و يكي از كارمندان گمرگ در رابطه با پرونده خودروهاي وارداتي خبر داد.

به گزارش جنوب ايران به نقل از خبرگزاري مهر، عباس جعفري دولت آبادي دادستان تهران در حاشيه نشست با معاونين دادسراي تهران و دادستان‌هاي شهرستان‌هاي تابعه اظهار كرد: به لحاظ تشكيل شعب ويژه و تراكم اقدامات صورت گرفته اين جلسه نسبت به جلسه قبل كمي با فاصله زماني رخ داد و به دليل هماهنگي برخي سياست‌ها، ابلاغ موارد مهم و بعضي توصيه‌ها جلسه امروز برگزار شد تا بر هماهنگي بين دادستان‌هاي شهرستان‌ها، پيشگيري از وقوع جرم، كمك براي رفع برخي مشكلات كشور و همكاري با پليس تاكيد شود.
 
جعفري دولت‌آبادي در پاسخ به سوالي در رابطه با برخورد با اخلالگران ارزي و بازداشتي‌هاي اخير در اين زمينه تصريح كرد: اين موضوع يكي از سياست‌هاي جدي است كه دستگاه قضايي با هماهنگي بانك مركزي و وزارت كشور و ساير دستگاه‌هاي مرتبط در پيش گرفته است.
 
وي با تاكيد بر اينكه خريد و فروش ارز در خارج از صرافي‌ها جرم تلقي مي‌شود، افزود: با هماهنگي‌هايي كه روز گذشته صورت گرفت ۴۰ نفر ديگر علاوه بر دستگيري ۱۳ نفر در چهارشنبه هفته گذشته، دستگير شدند كه از اين ۴۰ نفر، ۸ كيلو طلا، ۱ ميليون لير تركيه، ۱۷۰ هزا دلار و ۲۱ دستگاه كارتخوان (POS) كشف شد كه نشان مي‌دهد اين افراد خريد و فروش را به معابر انتقال داده‌اند.
 
دادستان تهران از پليس خواست كه با قاطعيت اين جمع‌آوري‌ها را ادامه داد وتوجه بانك مركزي و ساير دستگاه‌ها را نيز به كمك در اين زمينه معطوف كرد.
 
وي سياست دادستاني در برخورد با اخلالگران ارزي در معابر از طريق فروش ارز بصورت غيرقانوني را جدي اعلام كرد.
 
جعفري دولت‌آبادي در پاسخ به سوالي در رابطه با آخرين اخبار از شركت‌هايي كه به پيش‌فروش خودرو اقدام مي‌كنند، گفت: در مورد پرونده‌هاي وارداتي خودرو، يك پرونده از بندرعباس به دادگاه ارجاع و تكميل تحقيقات آن به تهران اعلام شده است كه ظرف چند روز گذشته در اين زمينه مدير شركت گروه اير تويا و يكي از كاركنان گمرك دستگير شده و تحقيقات پرونده در حال انجام است.
 
دادستان تهران اضافه كرد: در مورد پرونده واردات خودرو كه مربوط به شش هزار و اندي خودرو است نيز دو نفر دستگير شده‌اند كه تحقيقات وارد باب‌هاي جديدي شده و پيشرفت خوبي داشته است و اميدواريم اين پرونده زودتر به نتيجه برسد.
 
صدوركيفرخواست براي مديران مسئول روزنامه هاي شرق و شهروند
 
وي در مورد رسانه‌هايي كه با انتشار برخي اخبار به اختلاف افكني ميان مردم ايران و عراق اقدام كرده بودند، افزود: بعد از اينكه اين اخبار منتشر شد، دادستاني تعدادي از سايت‌ها و روزنامه‌ها را احضار كرده و تذكر داد و روز گذشته مديران مسئول دو روزنامه شرق و شهروند كه اخبار اوليه را اعلام كرده بودند، احضار و تفهيم اتهام شدند و كيفرخواست آن‌ها صادر شده است.
 
دادستان تهران از همه رسانه‌ها خواست كه در انتشار اخبار مربوط به سياست‌ها و مصالح كشور، به مصوبات و ابلاغهاي وزارت ارشاد و ... توجه داشته باشند و تاكيد كرد: دادستاني حتي در اين زمينه به تعلل متهم شد ولي در واقع اينگونه نبود و لذا رسانه ها بايد خطوط قرمز مطبوعات كشور را رعايت كنند و برگزاري نشستهاي تعاملي با رسانه، مانعي نيست كه اگر جرمي مرتكب شدند، تعقيب نشوند.
 
جعفري دولت‌آبادي از وزارت ارشاد خواست در اين بخش بيشتر كمك كرده؛ چرا كه اين همكاري مي‌تواند هزينه‌هاي مبارزه را كاهش دهد.
 
وي در پايان عملكرد دستگاه قضا در مبارزه با فساد تا حدي كه در توان و امكانات بوده را قابل توجه عنوان و تاكيد كرد: ظرف سه ماه ۶۳ كيفرخواست صادر و ۳۰ نفر محكوم به زندان معرفي شده‌اند، علاوه بر اين ۱۶۰ نفر تحت تعقيب قضايي قرار گرفته و افراد زيادي در حال حاضر در بازداشت هستند كه نشان مي دهد تلاش ما جدي است و اين مبارزه بايد با همكاري ساير دستگاه‌ها انجام شود، بنابراين علاوه بر اينكه بايد به دستگاه قضايي كمك شود نبايد قوه قضاييه در اين مبارزه تنها بماند يا تخريب شود.