پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : آمار جديد دولت از قاچاق روزانه سوخت
جمعه، 27 مهر 1397 - 17:51 کد خبر:38251
پايگاه اطلاع رساني دولت ميزان قاچاق سوخت به خارج از كشور را ۲۰ تا ۴۰ ميليون ليتر در روز اعلام و الزامات اصلاح هرچه سريعتر قيمت حامل هاي انرژي را بيان كرد.

به گزارش جنوب ايران، پايگاه اطلاع رساني دولت در كليپ كوتاهي كه منتشر كرده، ميزان قاچاق سوخت(اعم از بنزين و گازوئيل) به خارج از كشور را ۲۰ تا ۴۰ ميليون ليتر در روز اعلام كرد. پيش از اين يكي از نمايندگان عضو كميسيون انرژي مجلس ميزان قاچاق بنزين به خارج از كشور را ۱۰ تا ۲۰ ميليون ليتر در روز اعلام كرده بود.
 
پايگاه اطلاع رساني دولت در اين كليپ با اشاره به سخنان وزير نفت مبني بر اينكه سهميه بندي بنزين در دولت در دست بررسي است، دلايل احياي احتمالي كارت سوخت و سهميه بندي بنزين را مورد اشاره قرار داده و آورده است: ايران بعد از ونزوئلا ارزانترين بنزين در دنيا را دارد. ضمن اينكه قيمت بنزين در كشورمان كمتر از نصف قيمت آن در كشورهاي همسايه است؛ به طوري كه قيمت هرليتر بنزين در ايران يكهزار تومان و در تركيه ۱۴ هزارتومان است. و همين مساله موجب تشديد قاچاق سوخت به كشورهاي همسايه شده است.
 
در ادامه با اشاره به سخنان جانشين فرمانده ناجا، آمده است: كشفيات نيروي انتظامي در زمينه قاچاق سوخت سه برابر شده است.
 
در اين كليپ با بيان اينكه روزانه ۲۰ تا ۴۰ ميليون ليتر سوخت به خارج از كشور قاچاق مي شود، عنوان شده است: اين به معناي آن است كه ميلياردها تومان سهم مردم ايران به جيب قاچاقچيان مي رود.