پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كلاهبرداري بنام سفر اربعين
چهارشنبه، 2 آبان 1397 - 23:57 کد خبر:38266
شخصي به نام م -ع، كاروان‌هايي از استان هرمزگان به مرز شلمچه جهت پياده روي اربعين اعزام نموده و به گفته شاهدان عيني، زايران را همانجا رها و در حال حاضر كاروان آواره و پشت مرز جا مانده‌ است.

به گزارش جنوب ايران، خانم حسيني يكي از زايراني كه در مرز سرگردان است گفت: در حال حاضر، م-ع كه تاكنون مديريت كاروان را برعهده داشت مي‌گويد من اصلا كارواني نداشته در حالي كه پيام‌هاي صوتي‌اش در گروه موجود هست كه صحبت و خودش را مدير كاروان معرفي نموده است.
 
اين زائر مي‌گويد: اعضاي اين كاروان، توسط خانم ك ثبت نام و جلسه توجيهي براي آنان برگزار شد و از اعضاي كاروان به ازاي هر نفر، مبلغ 900 هزار تومان دريافت شده است؛ روز يكشنبه 29 مهرماه سال جاري، كاروان را از شهر بندرعباس به قصد شملچه حركت كرده و دو روز است كه در شلمچه در موكب شهيد تختي اسكان يافته‌اند.
 
عليرغم اين‌كه م-ع در جلسات توجيهي، خود را مسوول كاروان معرفي كرد در حال حاضر مدعي است كه من هيچ كاره‌ام، البته فايل صوتي تمام صحبت‌هاي وي از نخستين جلسه موجود است.
 
خانم ك نيز كه مسوول جمع آوري هزينه‌ها بوده متواري شده و براي هر كاروان از هر شهر يك نماينده تعيين شده بود كه بدون هيچ گونه اطلاعاتي در خصوص نحوه فعاليت كاروان در حال حاضر در جمع زائران حضور دارند.
 
بنابراين گزارش، اعضاي كاروان 221 نفر كه همگي از شهرستان ميناب، رودان، بندرعباس و بندرلنگه هستند.
 
زائران سرگردان صبح امروز در پاسگاه شلمچه شكايت نامه‌اي عليه فرد كلاهبردار تنظيم كردند، از مجموع تعداد زائران آواره، 90 نفر از رودان، 63 نفر از بندرعباس، 10 نفر از بندرلنگه، 51 نفر از ميناب، هشت نفر از جزيره هرمز هستند.
 
به اذعان يك از اعضاي اين كاروان، قرار بود امروز سه شنبه، م-ع به همراه خانم ك مسؤول كاروان اسلام آباد در مرز شلمچه حضور يافته و زايران را توجيه نمايند اما اين اتفاق نيافتاد و م-ع در حال حاضر ادعا دارد كه تنها مديريت كاروان اسلام آباد را بر عهده داشته و ساير كاروان‌ها ربطي به وي ندارد و خانم ك يا هر كس ديگري مسؤوليت اداره كاروان اعزامي از استان هرمزگان را عهده دار است.
 
در همين راستا تلفني با امان الله ماندگاري مدير حج وزيارت استان هرمزگان گفت وگو كرديم. 
 
وي اظهار داشت: تا اين لحظه حج و زيارت هيچ كارواني به كربلا اعزام نكرده است و اين افراد را كه مدير كاروان معرفي شده‌اند را نمي‌شناسد.
 
ماندگاري افزود: توصيه‌ام به زايران و عاشقان حسيني اين است كه مراقب گروه‌هاي سودجو و افراد كلاهبردار بوده و به هيچ وجه فريب اين افراد را نخورند و جهت صحت و سقم ادعاهاي آنان با مديريت حج و زيارت ارتباط بگيرند. / منبع: فارس