پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : سردار ملكي: 27 باند كلان قاچاق مواد مخدر در هرمزگان متلاشي شد
یکشنبه، 6 آبان 1397 - 02:13 کد خبر:38278
27 باند كلان قاچاق مواد مخدر در هرمزگان متلاشي شد.


 به گزارش جنوب ايران به نقل از ايرنا، سردار عزيزالله ملكي عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طي اين مدت با تلاش ماموران انتظامي استان و اجراي طرح هاي مبارزه با قاچاق مواد مخدر، 40 تن و 375 كيلوگرم انواع مواد مخدر كشف شده كه در مقايسه با مدت مشابه پارسال پنج درصد رشد داشته است.

وي افزود: مواد كشف‌ شده شامل 36 تن و 416كيلو ترياك، 3 تن و 695 كيلو حشيش ، 156 كيلو و 758 گرم هروئين ، 34 كيلو مرفين و 72 كيلو و 435 گرم ساير مواد است .

سردار ملكي خاطرنشان كرد: همچنين طي بازه زماني مذكور 525 دستگاه خودرو سبك و سنگين حامل مواد مخدر در هرمزگان شناسايي و توقيف شدند.

فرمانده انتظامي هرمزگان بيان داشت : در اين مدت دو هزار و 79 نفر از قاچاقچيان، خرده فروشان و توزيع و حمل كنندگان مواد مخدر در استان نيز دستگير و پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضايي شدند.

سردار ملكي ضمن قدر داني از تعامل خوب مردم با نيروي انتظامي از آنها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك قاچاق مراتب را براي پيگيري به پليس 110 اطلاع دهند.
استان هرمزگان بواسطه همسايگي با 2 استان سيستان و بلوچستان و كرمان به نوعي بستر و محل انباشت مواد مخدر شده، چرا كه قاچاقچيان براي انتقال مواد مخدر از اين استان ها بايد از مسير خشكي و دريايي هرمزگان عبور كنند.


امروز روش حمل و نقل مواد مخدر از خشكي به دريا كشيده شده و با توجه به مرز طولاني هرمزگان از جاسك تا پارسيان به طول 900 كيلومتر، قاچاقچيان مواد مخدر مسيرهاي دريايي را با شناور و قايق هاي تندرو طي مي كنند.