پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تشرف گروه 21 نفره ووشوكاران هرمزگاني به كربلا در قالب پياده‌روي اربعين
چهارشنبه، 9 آبان 1397 - 23:00 کد خبر:38316
رئيس هيأت ووشو هرمزگان از تشرف گروهي 21 نفره از ووشوكاران اين استان به كربلاي معلي از طريق مسيرهاي پياده روي اربعين خبر داد.

به گزارش جنوب ايران، عليرضا بهرمن در مسير بازگشت اين گروه 21 نفره از ووشوكاران با بيان اينكه، نمود حماسه حسيني به ويژه در ايام پياده روي اربعين بيش از هر زماني در كربلا و مسيرهاي منتهي به اين شهر مقدس مشهود است، اظهار داشت: در اين روز به بركت وجود مبارك امام حسين (ع)، قدرت مسلمانان و فرهنگ نهضت عاشورا كه همان آزادگي و سربلندي است به رخ جهانيان كشيده مي شود.
 
 
وي در توصيف وضعيت عمومي مراسم پياده روي اربعين با بيان اينكه امسال سومين بار است كه از طريق مسيرهاي پياده روي به اين مراسم مشرف مي شود، اضافه كرد: هر ساله بر تعداد زوار افزوده مي شود به نحوي كه امسال به حدي ازدحام جمعيت بالا بود كه نفس كشيدن در برخي از معابر و مكان ها سخت شده بود، كه اين پديده به نوعي داراي انرژي مثبت و بيانگر اتحادي است كه ريشه در نهضتي عظيم و زاينده دارد.
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان با بيان اينكه تمام ورودي هاى كربلا مملو از حضور زوار و دوست داران نهضت عاشورا بود، يادآور شد: نكته قابل تامل پياده روي اين است كه مي توان به راحتي از سراسر نقاط دنيا، مردمي را ديد كه خود را براي اين مراسم رسانده بودند.
 
بهرمن ضمن ارائه گزارشي از اعزام و تشرف ووشوكاران هرمزگاني به اين مراسم ادامه داد: به اتفاق گروه 21 نفره مذكور ظهر سه شنبه يكم آبان از گلزار شهداي بندرعباس اعزام و صبح چهارشنبه چهارم آبان به مرز شلمچه رسيديم.
 
وي يادآور شد: پس از وارد شدن به مرز شلمچه، عصر روز چهارشنبه از طريق بصره عازم نجف شديم و بامداد پنجشنبه به اين شهر مقدس رسيديم كه بلافاصله در موكب سيدالشهداي بندرعباس واقع در صحن حضرت زهرا (س) و حرم مطهر اميرالمؤمنين كه توسط سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اداره مي شد، مستقر شديم.
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان گفت: سپس صبح روز جمعه پياده روي گروه ووشوكاران از حرم مطهر امام علي (ع) به سمت كربلا آغاز شد كه به مدت دو روز و نيم تا ورودي شهر كربلا به طول انجاميد.
 
بهرمن افزود: به اتفاق گروه مذكور عصر روز اربعين از عراق به سمت مرز شلمچه حركت كرديم كه طي برنامه تنظيمي روز پنج شنبه به بندرعباس خواهد رسيد.
 
وى پس از ارائه اين گزارش ضمن تشكر و قدرداني از تمامي كساني كه در بخش هماهنگي و پشتيباني از سفر زيارتي معنوي ووشوكاران هرمزگاني فعال بوده اند، بيان داشت: خدمات رساني موكب هاي مستقر در محدوده هرمزگان، كيفيت مطلوبي داشت به نحوي كه عاشقان حسيني در مسير بندرلنگه و پارسيان بسيار در تلاش بودند كه به زوار بهترين خدمات را ارائه بدهند كه نتيجه كار مورد رضايت زوار عزيز قرار گرفته بود.
 
استقبال و رفتار خوب پليس عراق با مردم ايران
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان همچنين در پاسخ به سؤوالي مبني بر اينكه چه مواردي در مسير پياده روي اربعين بيشتر از همه جلب توجه مي كند، افزود: در مسير اربعين شگفتي ها كم نيستند و نمونه هاي آن به حدي زياد است كه شايد در حوصله اين گفت وگو نگنجد، اما آنچه كه امسال نسبت به سال هاي گذشته توجه مرا به خود جلب كرد استقبال خوب پليس عراق از زائرين ايراني بود كه در كنار مردم اين كشور به خدمات رساني به زائران حسيني كوشا بود كه اين خود نقطه عطفي در دوستي هر چه بيشتري است كه ريشه آن در نهضت عاشورا و خون سرخ شهداي كربلا قرار داد.
 
وي به امكانات رفاهي فراهم شده توسط موكب ها اشاره و افزود: در كنار پذيرايي خودجوش مردم عراق از زائران ايراني، وجود موكب هايي از هيئت و سازمان هاي ايراني و ارائه خدمات اين سفر معنوي را براي عاشقان حسيني بسيار لذت بخش تر كرده است.
 
بهرمن افزود: جاي سؤوال است زماني كه از ساير استان هاي كشور بسياري از ادارات، نهادها و سازمان دولتي اقدام به ايجاد موكب كرده اند چرا از هرمزگان موكبي از طرف بخش دولتي راه اندازي نشده بود كه جا داشت استاندار محترم در نشست شوراي اداري استان، مديران دستگاه ها را براي راه اندازي موكب ها موظف، مجاب و يا ترغيب مي كرد.
 
وي با بيان اينكه از نهادهاي دولتي هرمزگان تنها فرمانداري قشم در امر خدمات رساني به زوار حضور داشت، گفت: اگر خدمات سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، كنگره سرداران شهيد، هيئت رزمندگان اسلام و تشكل هاي مردم نهاد را نداشتيم نامي از هرمزگان در بخش خدمات رساني به زوار در مسير ديده نمي شد.
 
رئيس هيأت ووشو هرمزگان با اشاره به تاكيدات مقام رهبري پيرامون زنده نگاه داشتن حماسه اربعين و جايگاه اين روز، اظهار اميدواري كرد، ساز و كاري ايجاد شود كه بخش دولتي نيز طي سال هاي آينده پيرامون موكب داري حضوري فعال تر و محسوس تري داشته باشد.
 
بهرمن همچنين به اجراي مراسم نوحه خواني سنتي با مداحي كربلايي اسماعيل محرابي در صحن حضرت زهرا (س) و سخنراني حجت الاسلام وحيد نقدي اشاره و يادآور شد: اين مراسم سنتي با استقبال و مشاركت كم نظير جنوبي ها روبرو شد كه حال و هواي خاصي به اين سفر معنوي زيارتي بخشيده بود.