پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : در معارفه غلامحسين مظفري به عنوان مديرعامل جديد منطقه آزاد كيش چه گذشت؟
چهارشنبه، 14 آذر 1397 - 14:14 کد خبر:38545
مديرعامل جديد منطقه آزاد كيش، در اولين سخنراني خود در مراسم توديع و معارفه گفت: هر تصميمي را كه هيئت مديره سازمان منطقه آزاد كيش و دكتر انصاري لاري گرفته اند با قدرت ادامه خواهيم داد.


به گزارش جنوب ايران، شامگاه 3 شنبه 13 آذرماه مراسم معارفه غلامحسين مظفري و توديع انصاري لاري از مدير عاملي منطقه آزاد كيش با حضور بانك دبير شوراي عالي مناطق آزاد و تجاري كشور و استاندار هرمزگان برگزار شد.

بانك: ناخواسته مديريت منطقه آزاد كيش تغيير كرد

دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور گفت: براي من بسيار عبرت انگيز است كه مردم فعال و دلسوز كيش با دل و عشق خود از يك عنصر ارزشمند، فرهيخته و يك سياستمدار برجسته ملي كه در كيش زحمات زيادي كشيد و اثرات بسياري گذاشت اينگونه تقدير و تشكر مي كنند.مرتضي بانك عصر گذشته(سيزدهم آذر ماه)، در آئين تكريم و معارفه مديرعامل جديد سازمان منطقه آزاد  كيش، در سالن همايش هاي بين المللي خليج فارس، افزود: دكتر انصاري لاري از شخصيت هاي ارزنده و تلاشگر كشور بوده و در مسئوليت هاي مختلف از جمله در كيش موفق بودند و از افتخارات من اين بوده است كه وي را براي اين سمت معرفي كردم.

وي ادامه داد: امروز ناخواسته شاهد تغير در مديريت منطقه آزاد كيش هستيم، بنده با قلبي آزرده اما در عين حال بسيار سربلند از عملكرد اين مدير برجسته در اين مراسم شركت كرده ام. بانك اضافه كرد: اگر تغيري ايجاد و جانشيني انتخاب شده براي اين است كه بتواند ادامه اين مسير را با توكل به خداوند بزرگ بپيمايد.

دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي اظهار كرد: تلاشمان اين است كه از نيروهاي متخصص و جوان در مسئوليت ها استفاده كنيم. وي در پايان گفت: مناطق آزاد توانسته اند با پيوند با اقتصاد آزاد جهاني شرايط بهتري را براي كشور فراهم كنند البته دوستاني كه ما را با كشورهاي همسايه مقايسه مي كنند جا دارد كليه شرايط كشور را نيز در نظر بگيرند.

استاندار هرمزگان: در جنگ مستقيم اقتصادي با دشمن قرار داريم

استاندار هرمزگان بيان كرد: هنر در اينجاست كه انسان بتواند در دوران هر چند كوتاه خدمت خود با جهت گيري ها و انديشه سازنده و برنامه هاي كه دارد توفيق الهي كسب كند. انصاري لاري نشان داد كه اين توفيق با وجود دوره مديريت كوتاه، ولي با تلاش شبانه روزي، اخلاق مداري و متانت آن هم در اين شرايط خاص در جزيره كيش كه هم نگين ايران است و هم نگين هرمزگان، (هرچند هرمزگان از اين نگين ها بسيار دارد)، حاصل شده است. فريدون همتي عصر گذشته(سيزدهم آذر ماه)، در آئين تكريم و معارفه مديرعامل سازمان منطقه آزاد  كيش، در سالن همايش هاي بين المللي خليج فارس، افزود: حضور مردم كيش و تجليل و نوع سخناني كه زواياي مختلفش بيان شد، براي ايشان يك سرمايه ارزشمند است و جا دارد كه تبريك بگوييم.

وي اظهار كرد: بايد از مردم كيش نيز قدرداني كرد كه قدرشناس بوده، تلاش ها و برنامه هاي مدير خدوم را درك كرده و از وي اينچنين تجليل مي كنند.

همتي با بيان اينكه هماهنگي، همدلي و فهم مشترك جايگاه استان و مناطق آزاد، ظرفيت هاي اقتصادي و موقعيت استراتژيك استان، طي مدت مديريت انصاري لاري در سطح بسيار خوبي بوده و آثار اين هماهنگي هم در استان و هم دركيش ديده مي شود، خاطرنشان كرد: شناخت من از دكتر مظفري به دوره هفتم مجلس شوراي اسلامي باز مي گردد كه صبوري و متانت وي براي ما كاملا آشكار شد. تجارب بسيار خوبي در زمينه هاي اقتصادي، بانكداري و اداره جامعه داشته و اين تجربيات از ايشان عنصري با توانمندي ساخته است.

عالي ترين مقام دولت در استان هرمزگان اظهار كرد: به شما اطمينان مي دهم با شناختي كه از مديرعامل جديد منطقه آزاد كيش دارم، انتخاب وي با انديشه، تدبر و فكر بوده است و جايگزين بسياري خوبي براي دكتر انصاري لاري خواهند بود و خلا ايشان را احساس نخواهيد كرد. استاندار هرمزگان با تأكيد بر اينكه حمايت ها و پشتيباني هاي هرمزگان از مناطق آزاد ادامه خواهد داشت، عنوان كرد: منطقه آزاد جديدمان جاسك خواهد بود و علاوه بر آن سازمان توسعه مكران داريم كه به وسعت سه شهر طبق قانون مناطق آزاد فعاليت خود را آغاز خواهند كرد.

همتي در پايان خاطرنشان كرد: در شرايطي كه در جنگ مستقيم اقتصادي با دشمن قرار داريم، فعالان اقتصادي بايد راهكارها و برنامه هايي داشته باشند تا در حوزه توليد، تجارت و صادرات و واردات شرايط به شكلي باشد كه مردم، مشكلي احساس نكنند.انصاري لاري: هر چه از دانايي و توانايي داشتم براي تعالي كيش به كار بستم

مديرعامل سابق منطقه آزاد كيش در آخرين سخنراني خود در جزيره كيش كه با تشويق هاي متوالي حاضرين همراه شد، اعلام كرد:  به ارائه گزارش كار و شرح عملكرد به شيوه مرسوم اعتقادي ندارم، اگر كاري انجام شده و مردم ديده اند و شنيده اند نيازي به گفتن ندارد.

محمد ابراهيم انصاري لاري عصر گذشته(سيزدهم آذر ماه)، در آئين تكريم و معارفه مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش، در سالن همايش هاي بين المللي خليج فارس، افزود: اگر كاري انجام شده و مردم نديده اند، شايد كاري در خور و مهم نبوده است و باز هم ارزش بازگفت ندارد، اگر كاري انجام نشده است كه گفتن آن موضوعيتي ندارد و دروغ و فريب است و گفتن آن نه زيبنده و شايسته ماست و نه شما. وي ادامه داد: لذا اجازه دهيد از ارائه گزارش عملكرد بگذريم. يكي از متفكران نامدار جهان مي گويد كه نمي توان دانست كه فرد كيست، شخصيتش چگونه است، ميزان كاميابي و شكستش در زندگي چقدر بوده است، تاثير او بر مردم و محيط پيرامونش چگونه بوده است، مگر اينكه او به پايان راه رسيده باشد و بتوان معدل عملكرد او را اندازه گرفت و سنجش كرد.انصاري لاري ادامه داد: همان چيزي كه در آموزه هاي ديني ما هم هست، هم به نسبت مسئوليت هايي كه افراد قبول مي كنند و در مقاطعي از زندگي، از دل و جان از خدا مي خواهند كه آنها را به وادي خطير مسئوليت با صداقت وارد كنند و باز آنها را با صداقت و اخلاص از آن وادي خارج كند.  هم به نسبت تمامي حيات انسان، به حسن عاقبت يا سو عاقبت تعبير مي كند.

مديرعامل سابق منطقه آزاد كيش اضافه كرد: وقتي كه در عاقبت حيات هر كسي در لحظه مرگ دو فرشته بر بالين انسان حاضر مي شوند، يكي شيطان كه ايمان را بستاند و يكي ملك الموت كه جان را بستاند كه معلوم مي شود مومن كيست و غير مومن كدام است. وي عنوان كرد: امروز كه من در پايان راه به نسبت مسئوليتي كه در اين جزيره داشته ام رسيده ام، نخست خداوند بزرگ را شاكرم كه مسئوليتي را كه بعد از سه بار مشورت با حضرت دوست قبول كرده ام به اين ترتيب امروز آن را به يك برادر عزيز ديگر مي سپارم و ديگر اينكه خوشحالم و افتخار مي كنم كه در طول مدت مسئوليتم هرگز ظرافت كاري و بازي نديمان را نه لحظه اي آموخته ام و نه لحظه اي آزموده ام.

انصاري لاري اضافه كرد: امروز در وهله اول اميد آن دارم كه در پيشگاه خداوند خجلت زده نباشم و بعد از آن اميد من اين است كه در نگاه بلند و عيب پوش مردمان پر مهر جزيره كيش سري بلند داشته باشم و قامتي افراشته. مديرعامل سابق منطقه آزاد كيش افزود: هر چند هرگز نه من و نه هيچ كدام از همكارانم مدعي نيستيم كه حق هر كسي را و شرط هر چيزي را به كمال ادا كرده باشيم و شرط وظيفه و مقتضي خدمت را به درستي انجام داده باشيم.

انصاري لاري با اشاره به اينكه حتما انتقادات زياد است، كاستي ها و كمبودهايي وجود داشته و خطاها و ضعف هايي هم، همه ما داشته ايم، اظهار كرد: اما مي توانم بگويم هر چه از دانايي و توانايي داشته ايم براي تعالي و ترقي جزيره كيش به كار بسته ايم و اجازه نداديم ترس از خطا و اشتباه ما را در حلقه سكون و ركود محدود و گرفتاركند.

وي با بيان اينكه با اين وجود جزيره زيباي كيش نمايشگاهي از غلبه كيفيت بر كميت است، خاطرنشان كرد: هنوز راه هاي نرفته، كارهاي نكرده و آرزوهاي ناتمام بسياري دارد كه اميدوارم با حضور دكتر مظفري و تكيه بر تجربه و توان شما و فضل خدا اين راه ها رفته شود، اين آرزوها بر آورده شود و اين كارها به سر انجام برسد.

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه دوران مسئوليتم بسيار كوتاه بود، سالي و ماهي چند، بيان كرد: به نظرم در ازاي مسئوليت ها و طول مدت هرچند مهم هستند اما همه چيز نيستند، درست مثل عمر آدم ها. معمولا عادت كرده ايم كه همه چيز را طولاني، بلند مدت و زياد بخواهيم، عادت نكرده ايم همه چيز را خوب و با كيفيت بخواهيم.

وي با بيان اينكه آرزوي عمر طولاني تقريبا آرزوي همه مردم است اما زندگي با كيفيت وخوب، آرزوي معدودي از مردمان است، اظهار كرد: مي شود عمر زيادي داشت ولي هر روز نو به نو شد، هر ماه نو به نو شد و هر سال نو به نو شد و مي شود نود ساله شد اما يكسال را نود بارتكرار كرد.

مديرعامل سابق منطقه آزاد كيش اضافه كرد: عمر مسئوليت ها هم چنين است، مسئوليت ها را هم علي القاعده بايد به محتوا و كيفيت آن بيشتر نگاه كرد تا به طول اين مسئوليت ها و چقدر كسالت بار است مسئوليتي كه زيان بار باشد و سود و سرمايه را به باد بدهد.انصاري لاري با بيان اينكه اگر قرار است يك مديريتي خسارت بار باشد يك ساعتش هم اضافه است، عنوان كرد: اگر قرار باشد كه زندگي توام با خسارت و زيان باشد، يك نفسش هم زيان بار است. به گفته يكي از بزرگان رگ و ريشه انسان ها بزرگتر از شاخ و برگ آن ها است، امروز اين افتخار و شادماني براي من است كه ما يعني من و مردم خوب و پر مهر جزيره كيش از رگ و ريشه با هم پيوند خورده ايم.

وي افزود: رگ و ريشه ها مهم هستند، روابط خشك و رسمي اداري آن هم كه خيلي جاها توام است با تشريفات، حفاظت، مزاحمت هاي غير ضرور حتي پيوند شاخ و برگ را هم نمي تواند محقق كند چه برسد به پيوند رگ ها و ريشه ها.

مديرعامل سابق منطقه آزاد كيش با بيان اينكه در كيش اين توفيق را داشتم كه با مردم گره خوردم و امروز افتخار من اين است كه خودم را يكي از مردمان خوب جزيره كيش مي دانم، اظهار كرد: همين جا صادقانه اعتراف مي كنم كه در كيش عاشق شده ام، عاشق اين خاك پاره دردانه، عاشق درياي آبي پيرامونش كه مرا تا افق هاي دور مي برد، عاشق پريان دريايي كيش و عاشق مردمان خوش كيش، پر مهر و پر لطف و خوش مرامش.

وي با بيان اينكه عشق به ژرفاي خود پي نمي برد تا ساعت خداحافظي فرا رسد و امروز اين ساعت خداحافظي براي من پي بردن به ژرفاي عشقي است كه به شما مردم جزيره كيش و به اين دردانه خليج هميشه فارس دارم، تصريح كرد: اما امروز كه به پايان اين راه رسيده ايم، حديث اين بخت ياري و توفيقي اگر بوده است بعد از لطف خداوند، مرهون بزرگاني هستم كه فرصت دوباره خدمت و مودت را در اين جزيره و در پيشگاه اين مردم برايم فراهم كردند.

انصاري لاري در پايان گفت: در اين چهارده ماه اگر كاري كرديم، همه با هم انجام داديم و اميدوارم امروز اگر من با خاطراتي به طراوت باران و ماندگاري دريا اين جزيره را ترك مي كنم، مردمان پر مهر جزيره كيش هم مرا در قاب خوش خاطرات خويش ثبت و ضبط بكنند.امام جمعه كيش: حل مشكلات اقتصادي نيازمند مديريت جهادي، عاقلانه و عادلانه است

امام جمعه جزيره كيش گفت: اميدوارم مراسم تكريم و معارفه مديرعامل منظقه آزاد كيش، آغازي براي شروع حركتي پرشتاب، عقلاني و مدبرانه در جزيره كيش باشد.

 حجت الاسلام و المسلمين حسن زاده عصر گذشته(سيزدهم آذر ماه)، در آئين تكريم و معارفه مديرعامل سازمان منطقه آزاد  كيش، در سالن همايش هاي بين المللي خليج فارس، افزود: اين جلسه از دو جهت حائز اهميت و بسيار مهم است، ابتدا از جهت تكريم انصاري لاري كه مدير بسيار خوب، توانا و مدبر و از طرف همه مردم كيش  تشكر مي كنيم.

وي اظهار كرد: دوست نداريم با مديراني كه چهره هاي خدوم هستند خداحافظي كنيم و از نظر ما اين جلسه تكريم است و نه توديع. حجت الاسلام و المسلمين حسن زاده خاطرنشان كرد: از مشاوره هاي انصاري لاري براي پيشرفت كيش بايد بهره مند شد زيرا وي متعلق به كيش است.

وي با بيان اينكه انتصاب مظفري بر مسند مديرعاملي منطقه آزاد كيش يعني حضور مدير جهادي و از خانواده شهدا در جزيره كيش و به مدير مديرعامل جديد سازمان منطقه آزاد كيش تبريك و خوش آمد مي گويم، خاطرنشان كرد: مسئله مهم امروز كيش را مسئله اقتصاد است، همانگونه كه مقام معظم رهبري فرمودند مسئله مهم كشور اقتصاد است، كيش هم از كشور جدا نيست و حل اين مشكلات نيازمند مديريت جهادي، عاقلانه و عادلانه است.

 امام جمعه جزيره كيش همچنين مشخصات يك مدير اسلامي را برشمرد و اضافه كرد: مدير اسلامي، مديري دانست كه دائما به فكر شكوفايي اقتصاد و برطرف كردن معضلات اجتماعي باشد، همچنين فرهنگ را تقويت كرده، دين و ارزشهاي ديني را در جامعه تقويت كند.ناصر شريفي: به گردش نخبگان اعتقاد داريم اما نه اينگونه تند تند

نماينده غرب استان هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي در مراسم توديع و معارفه مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش كه با تشويق هاي مداوم حضار روبرو مي شد، گفت: انصاري لاري دير آمد و زود رفت.

 ناصرشريفي عصر گذشته(سيزدهم آذر ماه)، در آئين تكريم و معارفه مديرعامل سازمان منطقه آزاد  كيش، در سالن همايش هاي بين المللي خليج فارس با اشاره به اينكه از طرف خودم و مردم جزيره كيش و شهرهاي چارك و بندرلنگه از نگاه بلند، درايت و دور انديشي، نگاه تحولگرايانه و مدبرانه دكتر انصاري كمال تقدير و تشكر را دارم، افزود: بي شك نام و ياد شما و ردپاي مهرباني، تلاش، مجاهدت و ايثار ايشان براي ساختن جزيره كيش طي اين مدت بسيار كوتاه، براي هميشه تاريخ در اذهان پر مهر مردم اين خطه حك خواهد شد. به دكتر مظفري، كه داراي سابقه جبهه و همچنين كارنامه درخشان در زمينه هاي اقتصادي و اجتماعي است و امروز سكان اين كشتي بزرگ را كه به تعبيري مي توان گفت دريچه اقتصاد ايران اسلامي به دنيا است را بر عهده گرفته اند تبريك و خير مقدم مي گويم.

وي ادامه داد: اما سخن متفاوت من خطاب به دبير شوراي عالي مناطق آزاد كشور اين است كه همه ما به گردش نخبگان اعتقاد داريم اما نه اينگونه زودهنگام و تند تند. مناطق آزاد با تمام ساختارهاي ديگر متفاوت است.

شريفي با اشاره به اينكه به مديريت در مناطق آزاد نمي توان نگاه سياسي و حزبي كرد زيرا با اينگونه نگاه ها به اين مناطق، آسيب وارد شده است، تصريح كرد: كيش يك ظرفيت و فرصت استثنايي براي كشور به خصوص در زمان تحريم است اما با كدام مديريت و روش؛ وقتي مي گوييم كيش مي تواند موتور محرك اقتصاد و گردشگري كشور باشد، كدام مدير مي توان با عمر مديريت يكساله برنامه بلندمدت را پياده سازي كند.

اين نماينده مجلس با طرح اين سوال كه ايراد كار كجاست، خاطرنشان كرد: اگر نياز به اصلاح قانون يا آيين نامه اي است به ما بگوييد تا پيگيري كرده و قوانين اصلاح شود. اگر نتوانيم ثبات مديريت را در مناطق آزاد داشته باشيم راه به جايي نخواهيم برد. وي اضافه كرد: به دكتر مظفري هم گفته ام كه اگر قرار بر اين است كه براي يك يا دو سال به كيش بياييد، اين مسئوليت را قبول نكنيد. در مناطق آزاد، طول مدت مديريت نبايد كمتر از 8 سال باشد. واقعيت اين است كه كشتي مناطق آزاد ما به گل نشسته است.

شريفي با اشاره به اينكه در مناطق آزاد و قسمت هاي اقتصادي كشور، عمر مديريت ها بسيار كوتاه است و اين چالش بسيار جدي براي توسعه كشور است، اظهار كرد: امروز سرمايه گزاران در بخش هاي خصوصي مناطق آزاد نگران هستند. ما بايد پاي درددل آنها بنشينيم و راهكار ارائه دهيم. وي در پايان عنوان كرد: مناطق آزاد بايد فارغ از قوانين دست و پاگير كه مانع توسعه و پيشرفت كشور به خصوص در زمينه هاي اقتصادي و واگذاري مسئوليت ها است باشد و تنها راه نجات اقتصاد كشور را در همين موضوع مي دانم.

 

توسعه گردشگري حلال، سلامت و ورزشي در اولويت برنامه‌هايم است

مديرعامل جديد منطقه آزاد كيش، در اولين سخنراني خود در مراسم توديع و معارفه گفت: هر تصميمي را كه هيئت مديره سازمان منطقه آزاد كيش و دكتر انصاري لاري گرفته اند با قدرت ادامه خواهيم داد.

دكتر غلامحسين مظفري عصر گذشته(سيزدهم آذر ماه)، در آئين تكريم و معارفه مديرعامل جديد سازمان منطقه آزاد  كيش، در سالن همايش هاي بين المللي خليج فارس، افزود: پنج محور را به عنوان سرلوحه كار خود در نظر گرفته ام تا بتوانيم با كمك همه عزيزان قدم هاي مثبتي براي كيش برداريم.

وي ادامه داد: محور اول پاك دستي است، نكته دوم مردمداري و ارتباط با مردم است. سومين نكته خدمت صادقانه است، شفافيت را به عنوان چهارمين نكته مي توان نام برد و پنجمين نكته اينكه  مشاركت واقعي با بخش خصوصي توانمند صورت خواهد گرفت. مظفري در پايان با بيان اينكه سرمايه گزاري، جذب سرمايه هاي خارجي نيز از برنامه هايم خواهد بود، اعلام كرد: توسعه گردشگري حلال، گردشگري سلامت و همچنين گردشگري ورزشي با توجه به نزديك بودن جام جهاني در قطر از اولويت هاي من خواهد بود.