پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : معطل‌ماندن ايستگاه پرقدرت راديويي قشم بخاطر نبودن برق!
شنبه، 8 دی 1397 - 01:20 کد خبر:38817
فرماندار شهرستان قشم در بازديد از ايستگاه راديويي در حال ساخت جزيره قشم گفت: با حل مشكل تامين برق اين مجموعه، ساخت اين ايستگاه پرقدرت راديويي به زودي از سر گرفته مي‌شود.

به گزارش جنوب ايران به نقل از خبرگزاري صداوسيما مركز خليج فارس، عليرضا نصري، فرماندار شهرستان قشم در حاشيه بازديد از اين طرح گفت: چند سال است كه كار ساخت ايستگاه راديويي پرقدرت قشم آغاز شده است، ولي پيشرفتي در كار حاصل نشده و بزرگترين مانع آن نبود برق در محل اين طرح است.
 
نصري با اشاره به راه اندازي اين ايستگاه راديويي كه تقويت كننده بسيار خوبي براي راديو خليج فارس و راديو سراسري است و حتي بعد برون مرزي براي كشور دارد افزود: در كوتاهترين زمان ممكن مشكل نبود برق در محل اين طرح برطرف مي‌شود.
 
مجيد تاتاري، مدير اجرايي طرح ايستگاه پرقدرت راديويي قشم نيز گفت: بيش از ١٠ سال است كه ساخت اين طرح در زميني به مساحت ٥٠ هكتار آغاز شده است.
 
تاتاري افزود: به دليل مشكلات موجود تنها سازه‌هاي ساخته شده در اين زمين شامل ديوار‌هاي پيرامون و ساختمان‌هايي در مجموع با ٨٠٠ متر مربع زيربنا است.
 
وي با اشاره به اينكه پيش از اين با استفاده از چند دستگاه ديزل ژنراتور، برق مورد نياز مجموعه فراهم مي‌شد، گفت: اكنون به دليل نبود سوخت و فرسودگي ديزل ژنراتورها، كار به طور كامل متوقف شده است.
 
مدير طرح ايستگاه راديويي پر قدرت قشم افزود: نصب يك آنتن ١٤٧ متري در فاز نخست و دو آنتن٢٢٠ و ٢٥٠ متري در فاز‌هاي بعدي از برنامه‌هاي پيش بيني شده در ايستگاه فرستنده‌هاي پر قدرت با توان ١٥٠٠ كيلو وات قشم است.
 
ايستگاه پرقدرت راديويي قشم در كيلومتر ١٤ بزرگراه قشم، درگهان واقع شده است.