پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كشف 624 كيلوگرم مواد مخدر در هرمزگان
یکشنبه، 9 دی 1397 - 19:33 کد خبر:38844
جانشين فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: با تلاش و هوشياري ماموران انتظامي استان و اشراف كامل اطلاعاتي ، 624 كيلوگرم مواد مخدر طي 72 ساعت گذشته در هرمزگان كشف شد.


به گزارش جنوب ايران به نقل از ايرنا، سرهنگ عباسعلي بهداني فرد عصر يكشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين ميزان مواد مخدر در شهرستان هاي بندرخمير، حاجي آباد، بندرلنگه و ميناب كشف و در همين راستا 33 نفر قاچاقچي نيز دستگير شده اند.

وي با بيان اينكه افراد دستگير شده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند، افزود: در همين مدت زمان 9 دستگاه خودرو سبك و سنگين حامل مواد مخدر نيز شناسايي و توقيف شده است.

جانشين فرماندهي انتظامي هرمزگان خاطرنشان كرد: مواد مخدر كشف شده شامل 389 كيلو ترياك، 233 كيلو و 835 گرم حشيش ، 1 كيلو و32 گرم هروئين و 682 گرم ساير مواد مي باشد.

سرهنگ بهداني فرد تصريح كرد: افزايش ضريب هوشياري پليس در شناسايي و كشف جرايم و اشراف كامل نيروي انتظامي در سطح استان هرمزگان، موجب نا امني مجرمان و متهمان شده است.

وي ضمن تشكر از تعامل خوب مردم با نيروي انتظامي از آنها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك قاچاق مراتب را براي پيگيري در اسرع وقت به پليس 110 اطلاع دهند.

استان هرمزگان بواسطه همسايگي با 2 استان سيستان و بلوچستان و كرمان به نوعي بستر و محل انباشت مواد مخدر شده و قاچاقچيان براي انتقال مواد مخدر از اين استان ها از مسير خشكي و دريايي هرمزگان استفاده مي كنند.

هر چه مبارزه نيروهاي انتظامي و امنيتي كشور با قاچاقچيان مواد مخدر به روزتر و قاطع تر مي شود از ديگر سو سوداگران مرگ شيوه هاي جديدتري در پيش مي گيرند كه انتقال مواد مخدر نيز از نقطه اي به نقطه ديگر پيچيده تر و غيرقابل دسترس تر شده و چرخه وسوسه انگيز سودآوري و سوداگري از بين نمي رود.

امروز روش حمل و نقل مواد مخدر از خشكي به دريا كشيده شده و با توجه به مرز طولاني هرمزگان از جاسك تا پارسيان به طول 900 كيلومتر، قاچاقچيان مواد مخدر اين مسير را با شناور و قايق هاي تندرو طي مي كنند.