پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : رونمايي از موشك بالستيك هوشمند «دزفول» با برد هزار كيلومتر در كارخانه زيرزميني سپاه
جمعه، 19 بهمن 1397 - 00:25 کد خبر:39266
سرلشكر جعفري با اشاره به نمايش كارخانه زيرزميني توليد موشك هاي بالستيك نقطه‌زن سپاه براي نخستين بار، گفت: رونمايي از اين شهر توليد موشك در اعماق زمين، پاسخي به ياوه‌گويي‌هاي غربي ها است كه تصور مي كنند با تحريم و تهديد مي توانند ما را محدود كنند.

در مراسمي با حضور سرلشكر جعفري در كارخانه زيرزميني توليد موشك هاي بالستيك نيروي هوافضاي سپاه، از موشك بالستيك هوشمند زمين به زمين دزفول رونمايي شد.
 
به گزارش جنوب ايران؛ در مراسمي كه امروز (پنج شنبه ۱۸ بهمن ) با حضور سردار سرلشكر پاسدار محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و سردار سرتيپ پاسدار اميرعلي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه برگزار شد ، موشك بالستيك هوشمند زمين به زمين دزفول در كارخانه زيرزميني توليد موشك هاي بالستيك سپاه رونمايي شد.
 
رونمايي از موشك بالستيك هوشمند «دزفول» با برد هزار كيلومتر در كارخانه زيرزميني سپاه /  فرمانده سپاه: رونمايي از شهر توليد موشك زيرزميني، پاسخي به ياوه‌گويي‌هاي غربي ها است/ قادريم در صورت شيطنت دشمنان به ويژه اسراييل، در همان لحظه اول آنان را آماج موشك‌هاي خود قرار دهيم
 
فرمانده كل سپاه در اين مراسم رونمايي از دستاوردهاي دفاعي سپاه همزمان با ايام گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران را اثبات "ما ميتوانيم" به جهانيان دانست و اظهار كرد : توليد انبوه موشك هاي پيشرفته دقيق و هوشمند با آخرين تكنولوژي كه نقطه اوج پيشرفت در عرصه موشكي است، امروز به همت فرزندان ملت ايران در نيروي هوافضاي سپاه تحقق يافته است.
 
سرلشكر جعفري با اشاره به نمايش كارخانه زيرزميني توليد موشك هاي بالستيك نقطه‌زن سپاه براي نخستين بار، گفت: رونمايي از اين شهر توليد موشك در اعماق زمين، پاسخي به ياوه‌گويي‌هاي غربي ها است كه تصور مي كنند با تحريم و تهديد مي توانند ما را محدود كرده و از اهداف بلندمان بازدارند.
 
فرمانده كل سپاه با تاكيد بر اينكه در ۴۰ سالگي انقلاب اسلامي توان كامل دفاعي خود را اعلام مي‌كنيم ،گفت : توان دفاعي ايران اسلامي بازدارنده و در راستاي حفظ امنيت ملي بوده و با هيچ چيز قابل معامله و مذاكره نيست.
 
وي افزود :امروز اروپايي ها در حالي صحبت از محدوديت و تحريم توان دفاعي ما مي كنند كه با كمال وقاحت از توان آفندي شان براي حمله به مردم مظلوم و بيگناه در جاي جاي دنيا استفاده مي‌شود، اما ما با افتخار توان دفاعي خود را ارتقا داده و از هيچ چيز واهمه اي نداريم.
 
فرمانده كل سپاه تحريم و تهديد دشمنان را عامل دستيابي به خودكفايي و استقلال در عرصه دفاعي توصيف و تاكيد كرد : اميدواريم غربي‌ها سر عقل آمده و در ۴۰ سالگي انقلاب اسلامي دست از دشمني با ملت ايران بردارند و اطمينان داشته باشند كه ما راه خود را با وجود تمامي فشارها ادامه مي دهيم ؛ اين مهم را در ۴۰ سال گذشته بارها به اثبات رسانده ايم و در آينده نيز آن را تداوم خواهيم داد.
 
سرلشكر جعفري با بيان اينكه امروز تمامي موشك هاي ساخت نيروي هوافضاي سپاه نقطه‌زن مي باشند، اظهار كرد: هم اكنون تمركز ما بر ساير بخش ها مانند سبك سازي ،سرعت توليد و توليد انبوه موشك است ، حتي موشك هايي كه در گذشته توليد شده اند در حال تبديل شدن به موشك هوشمند مي باشند؛ بگونه اي كه ما براي تمامي اهدافي كه ممكن است براي دفاع از جمهوري اسلامي ايران روزي به آن نياز داشته باشيم ، ظرفيت‌سازي كرده ايم و قادريم در صورت شيطنت دشمنان به ويژه صهيونيست‌ها، در همان لحظه اول آنان را آماج موشك‌هاي خود قرار دهيم.
 
 
 
وي در ادامه با تاكيد بر اينكه انقلاب اسلامي ايران تا رسيدن به اهداف والاي خود با اقتدار به پيش مي‌رود، گفت : پيام اين دستاورد دفاعي به مردم و دوستداران انقلاب اسلامي اين است كه جمهوري اسلامي با افزايش توان دفاعي حامي آنان بوده و قدرتي كه در برابر نظام سلطه و استكبار شكل‌گرفته ،توسعه خواهد يافت.
 
فرمانده كل سپاه برخورداري اين نهاد مردمي از جوانان مومن ،انقلابي ،متعهد و متخصص را نويد بخش دستاوردها و پيروزي هاي بزرگ توصيف و تصريح كرد :جواناني كه امروز در حال ساخت موشك هستند ، بخش كوچكي از سرمايه عظيم انساني جمهوري اسلامي ايران مي باشند و اين نسل جوان به طور قطع سپاه آينده را با استفاده از تجربيات نسل گذشته با سرعت بيشتري پيش خواهند برد.
 
فرمانده نيروي هوافضاي سپاه نيز در اين مراسم امنيت ملت ايران را خط قرمز نيروهاي مسلح برشمرد و اظهار كرد: با وجود توطئه ها و تهديدات دشمن عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ، طبيعي است كه ما نيز به حركت خود ادامه دهيم و امروز به پاس پايداري و مقاومت خوزستاني هاي غيور ،به ويژه مردم قهرمان و مقاوم دزفول در دفاع مقدس ، از موشك هوشمند زمين به زمين "دزفول "رونمايي كرديم كه آخرين دستاورد و محصول حوزه تحقيقات نيروي هوافضاي سپاه است.
 
وي با تاكيد بر اينكه حركت ما در حوزه موشك‌هاي زمين به زمين دائمي است ،با برشماري ويژگي‌هاي موشك هوشمند دزفول اظهار كرد : اين دستاورد مهم به لحاظ ابعاد و اندازه به هندسه موشك ذوالفقار بسيار نزديك مي باشد ؛ موشك ذوالفقار ۷۰۰ كيلومتر برد دارد ، اما موشك دزفول هزار كيلومتر برد داشته و افزايش ۳۰۰ كيلومتري برد آن به واسطه به‌كارگيري فناوري‌هاي جديد در اين محصول دفاعي است ، قدرت انهدام و تخريب اين موشك نيز به دليل نوع موادي كه در سر جنگي آن به كارگيري شده، دو برابر موشك ذوالفقار است.
 
سردار حاجي زاده كارخانجات ساخت موشك را امكاني گرانبها و حياتي برشمرد واظهار كرد: جمهوري اسلامي ايران شروع كننده هيچ جنگي نيست، اما قرار هم نيست در برابر دشمنان غافلگير شويم ، از اين رو هم امكانات عملياتي و هم كارخانجات توليدي خود را در اعماق زمين و به صورت محرمانه تعبيه كرده ايم تا از دسترسي دشمنان دور بماند.
 
فرمانده نيروي هوافضاي سپاه دفاع از كشور را حق هر ملتي دانست و با اشاره به اعلام مواضع اخير اروپايي ها عليه توان موشكي بازدارنده ايران اسلامي تصريح كرد: ما از امريكا انتظاري نداريم، اما اروپايي ها نبايد فراموش كنند كه در طول جنگ تحميلي از رژيم بعث عراق به شكل هاي مختلف حمايت و پشتيباني هاي تسليحاتي كردند و بايد پاسخگوي حمايت‌هاي خود از صدام و جنايت ها عليه ملت ايران باشند، لذا بايد گفت" ما به اروپايي ها اعتماد نداريم و بهتر است آنها خود را هزينه ترامپ نكنند".
 
سردار حاجي زاده در پايان تأكيد كرد: صحبت كردن از محدود سازي توان موشكي نه تنها ما را در پيگيري اهدافمان متوقف نخواهد كرد، بلكه ترغيب مي شويم كه اين توان بازدارنده را توسعه دهيم.