پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كشف يك محموله بزرگ گوشت قاچاق در بندر شهيد رجايي/ ضبط 16 ميليون كيلو گوشت/ عرضه بزودي در سراسر كشور
دوشنبه، 22 بهمن 1397 - 00:30 کد خبر:39289
وزير اقتصاد و دارايي گفت: ۲۱ ميليون كيلوگرم گوشت قاچاق در گمركات كشور كشف شده و به زودي در كشور توزيع مي‌شود.

به گزارش جنوب ايران، فرهاد دژپسند شامگاه يكشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به كشف محموله‌هاي گوشت قاچاق اظهار كرد: يك محموله بزرگ گوشت قاچاق در گمرك شهيد رجايي بندرعباس به ميزان ۱۶ ميليون كيلو گرم كشف و ضبط شده است.
 


 
وي با بيان اينكه يك محموله ديگر به وزن دو  نيم ميليون كيلوگرم از يكي ديگر از گمركات كشور كشف شده و آماده عرضه به بازار است، افزود: همچنين نزديك به دو و نيم ميليون كيلوگرم محموله گوشت در گمركات متفرقه كشور كشف شده است.
 
دژپسند گفت: در حال حاضر ۲۱ ميليون كيلو گرم گوشت كشف شده در مسير ورود به بازار كشور است و ظرف يك هفته آينده وارد بازار مي‌شود كه اين امر موجب شكستن قيمت‌ها مي‌شود.
 
وي ادامه داد: ما در زمينه مقابله با قاچاق به تيزبيني عقاب هستيم و با جديت هرچه تمام‌تر در اين زمينه با متخلفان برخورد مي‌كنيم.
 
وزير اقتصاد و دارايي گفت: در زمينه سرمايه گذاري داخلي به فكر بهبود شرايط كسب و كار هستيم، همچنين تلاش مي‌كنيم شرايط براي ورود سرمايه گذار خارجي تسهيل شود و تسهيلات لازم ارائه شود تا سرمايه گذار خود را در غل و زنجير حس نكند.
 
دژپسند گفت: انتظار داريم فعالان اقتصادي كه با ارزچهار هزار و ۲۰۰ توماني مبادرت به واردات گوشت مي‌كنند با اقدامي منصفانه اين گوشت را جهت استفاده مردم به بازار عرضه كنند و ما با كساني كه از اين اقدام تخطي كنند برخورد مي‌كنيم.
 
منبع: خبرگزاري مهر