پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : محسن رضايي: بزودي آمريكايي‌ها از مواضع‌شان بر عليه ايران عقب نشيني خواهند كرد/ دوباره دنيا براي رابطه با ايران صف مي‌كشد
جمعه، 26 بهمن 1397 - 01:08 کد خبر:39326
حسنين هيكل در ديدار با نمايندگان رسانه ها، به خبرنگاران ايراني گفته بود كه برويد دست ولايت فقيه خودتان را ببوسيد كه بعد از دوران هخامنشي، نيروهاي شما را به كرانه هاي مديترانه رسانده است...

به گزارش جنوب ايران، محسن رضايي در كارگاه مهارت افزايي بازرسان فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري گفت: در گام دوم انقلاب، محصولات ساخت ايران، مي تواند جاي محصولات غربي و ژاپني را در بازارهاي داخلي و منطقه بگيرد. سازمان حج و زيارت و نهادهاي مشابه در پياده سازي بيانيه اخير مقام معظم رهبري نقش فعال داشته باشند.
 
نگرانند نكند ايران هم به ساخت موشك‌هاي نوين دست پيدا كند / بايد در جهان اسلام به بازار و پول مشترك فكر كنيم / بايد «ما مي توانيم» را وارد صنعت و اقتصاد كنيم
 
پايگاه اطلاع رساني محسن رضايي نوشت: دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، روز پنجشنبه 25 بهمن در جمع بازرسان فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در سازمان حج و زيارت گفت: جشن چهل ساله فجر ملت ايران و بيداري جهان اسلام را تبريك عرض مي كنيم و از ملت بزرگ ايران اسلامي كه اين انقلاب را تا به امروز با فداكاري و ايثار حفظ كرده اند و عظمت خود را در راهپيمايي22بهمن به جهانيان نشان دادند، صميمانه تشكر مي كنيم.
 
دكتر محسن رضايي با اشاره به حادثه تروريستي روز گذشته در استان سيستان و بلوچستان گفت: حادثه جنايتكارانه داعشي هاي مورد حمايت اسراييل در حمله به اتوبوس پاسداران، بدون جواب نمي ماند. بغض آمريكايي ها از ملت ما موجب اين انتقام كشي ها و وقايع تروريستي شده است و آنها از عصبانيت حضور ميليوني مردم در جشن انقلاب، عزيزان ما را به شهادت رساندند.
 
وي در ادامه خطاب به بازرسان فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري گفت: از شما كه ابلاغ نداي مظلوميت و بيداري ما را در مراسم حج بر عهده گرفته ايد، ممنونيم. انقلاب ما از مرزبندي ميان حق و باطل شروع شد. در اين انقلاب ملتي كه خودش را گم كرده بود، هويت و شناسنامه پيدا كرد. مرزبندي بين حق و باطل، جبهه اي از اميد و آينده نگري را بروي ملت ما باز كرد. وقتي خودمان را در جبهه حق ديديم دوباره حيات پيدا كرديم و به حركت در آمديم.
 
رضايي افزود: اين مرزبندي يك مرزبندي فراراهبردي بود و سرآغاز يك عصر جديد در جهان شد. با فلسفه اي كه انقلاب ما معرفي كرد، سرآغاز يك عصر جديد شد كه دين را در كنار دنيا قرار داد. انقلاب ما سعادت بشري را در گروي كنارهم قرار گرفتن دين و زندگي معرفي كرد. از سوي ديگر، انقلاب اسلامي ما، دين را در كنار سياست گذاشت و آشتي داد. محور خود را نيز تكيه به فطرت بشر و مردم قرار داد و زندگي و جامعه توحيدي را به عنوان يك الگو به جهان ارائه كرد. اين مساله را جز اسلام، هيچ مكتبي و جرياني، نمي توانست انجام دهد.
 
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: انقلاب ما پيشرفت هاي بشري، از دموكراسي گرفته تا جمهوريت را با دين در كنار هم قرار داد و به همين دليل غرب و شرق در مقابل ما ايستادند. در بيانيه ديروز مقام معظم رهبري چگونگي موقعيت انقلاب تبيين شده است. ما بخشي از راه را طي كرده ايم بايد «گام دوم» كه بزرگتر است را، آغاز كنيم.بايد به خاطر داشته باشيم تداوم گام اول در دهه هاي آينده بسيار مهم است. تكميل كردن گام اول و ورود انقلاب به حوزه هاي جديد در گام دوم، اين گام را مهم‌تر از گام اول خواهد كرد.
 
محسن رضايي ادامه داد: بايد ارزش هاي انقلاب را به نسل هاي بعدي منتقل كنيم و رويكردهاي انقلاب را ادامه بدهيم. ما در گام اول سياست، دفاع و امنيت را به فتح نيروهاي انقلاب درآورديم و در بيش از۱۰ كشور نيروهاي ما در امور دفاعي و امنيتي مشورت مي دهند. چنين اقتداري هيچ گاه در تاريخ معاصر ما نبوده است. آقاي حسنين هيكل در ديدار با نمايندگان رسانه ها، به خبرنگاران ايراني گفته بود كه برويد دست ولايت فقيه خودتان را ببوسيد كه بعد از دوران هخامنشي، نيروهاي شما را به كرانه هاي مديترانه رسانده است.
 
وي افزود: متاسفانه با پيشرفت غير متوازن روبرو هستيم. در موضوعات دفاعي، سياسي و امنيتي بسيار پيشرفته هستيم اما در صنعت غيرنظامي از جمله خودروسازي عقب ماندگي داريم. ما نيازمند ايجاد روحيه خودباوري در صنعت خودروسازي هستيم. بايد «ما مي توانيم» را وارد صنعت و اقتصاد كنيم. در گام دوم انقلاب، محصولات ساخت ايران، مي تواند جاي محصولات غربي و ژاپني را در بازارهاي داخلي و منطقه بگيرد.
 
دكتر رضايي با اشاره به ساختار اقتصادي برخي كشورهاي توليدكننده نفت گفت: در دنيا، كل پول نفت را از مصرف مستقيم دولت‌ها مي‌گيرند و براي توليد و ايجاد شغل به كار مي‌گيرد. نبايد خام فروشي كرده و دولت هزينه‌هاي جاري خود را از محل فروش نفت جبران كند. كشور ما اگر توليدي و صنعتي شود، روزانه يك ميليون بشكه نفت بايد وارد كنيم. اقتصاد ما متاسفانه روي ريل توليد ملي نيست و روي ريل فروش ثروت ملي است. ثروت ملي بايد تبديل به سرمايه شود. جلوي انحراف از سياست هاي كلي را با نظارت مجمع، سد خواهيم كرد.
 
استاد دانشگاه جامع امام حسين(ع) گفت: ما در سياست و دفاع، رويه ها و شيوه هاي انقلابي را در پيش گرفته ايم، اقتصاد ما بايد انقلابي و اسلامي شود. از زندگي و معيشت مردم تا پيشرفت‌هاي فن آورانه در گام دوم بايد مورد توجه قرار گيرد. توسعه انقلاب در منطقه و جهان اسلام، بايد ديده شود و بايد به ديگر ملت ها كمك كنيم تا از دست آمريكا و اسرائيل رها شوند. خود ملت ها و دولت ها بايد استقلال و آزادي خودشان را به دست بياورند. براي ما وحدت در جهان اسلام اهميت راهبردي دارد و براي آن هزينه داده ايم. البته برخي كشورها نبايد سو استفاده كنند. انتظار ما اين نبود كه برخي كشورهاي منطقه در سالهاي اخير چنين رويه اي را پيش بگيرند. براي ما مساله حج و عمره، از تنش هاي سياسي جدا بوده و اميدواريم كه صف واحد ملت هاي مسلمان در برابر آمريكا و اسرائيل تشكيل شود.
 
دكتر رضايي گفت: وحدت جهان اسلام هم، در جهان اسلام اهميت دارد. ما از وجود تفرقه در جهان اسلام، ضربه مي خوريم. وجود داعش و منازعات در منطقه به دليل فقدان وحدت در جهان اسلام است. اگر بازار مشترك و گروه و اتحاديه امينتي در جهان اسلام داشتيم، اين وضعيت پيش نمي آمد. اين وحدت بايد از شعار به روش هاي عملياتي وارد شود. بايد به بازار و پول مشترك فكر كنيم. ملت ها و نخبگان جهان اسلام، واقعا قدرت عظيمي دارند. مي شود تشكل هايي را ايجاد كرد كه به وحدت عملي در جهان اسلام نزديك شويم. پيش بيني من، اتحاد بيشتر جهان اسلام در دهه آينده است.
 
وي افزود: خوشبختانه بستر اين كار فراهم شده است. آمريكايي ها در آستانه خروج از منطقه ما هستند. آنها سربازانشان را از سوريه و افغانستان بيرون مي برند و كشورهاي منطقه را به نيابت، درگير جنگ كرده اند تا از هزينه هاي جنگ فرار كنند. آمريكايي ها ديگر قادر نيستند هزينه هاي حضور در بسياري از مناطق را بپردازند. قدرتمندي چين و روسيه در فناوري هاي موشك قاره پيما، ماجرا را تغيير داده است. آنها نگران هستند نكند ايران هم به ساخت موشك‌هاي نوين دست پيدا كند زيرا هر موشك مي‌تواند ناوهاي بزرگ آمريكا را غرق و نابود كند. ايجاد ديوار تعرفه‌ها زدن تير خلاص به اقتصاد آزاد جهاني است و آمريكايي ها دارند از بسياري از كنوانسيون ها خارج مي شوند. اولين حادثه براي آمريكا در غرب آسيا است. در پرونده اوكراين آمريكا ديگر فعاليتي انجام نمي دهد. مساله جزاير مصنوعي چين را به نوعي رها كرده است. پرونده كره شمالي به يك ديدار و مذاكره خلاصه شده و يك ماه بعد، رسوايي اش مشهود شد.
 
سرلشگر پاسدار دكتر محسن رضايي گفت: امروز امريكايي ها فقط يك پرونده را روي ميز نگه داشته اند آن هم مربوط به ايران است. تحريم ها را نگه داشته اند و مرتب حرف از مذاكره مي زنند. رفتارشان تناقض دارد. امريكايي ها به كلي عقب نشيني خواهند كرد و كشورهاي همسايه دوباره از سر نااميدي از آمريكا، براي برگشت به رابطه با ايران، صف مي كشند. منطقه بايد خودش را براي روزهاي پس از عقب نشيني آمريكا آماده كند. ما شعار ايران بزرگ را سر نمي دهيم اما به دليل كانون بودن ايران در جهان اسلام مي تواند قطب تمدن بزرگ اسلام باشد. مهم ترين كار را هم نيروهاي انقلاب انجام خواهند داد.
 
دكتر رضايي گفت: براي ادامه پرفروغ و موثر انقلاب بايد انرژي هاي جديدي را آزاد كنيم. اميدوارم كه بيانيه اخير مقام معظم رهبري، اجرايي شود و به انتشار و تابلوزدن محدود نشود. براي اين كار بايد نيروهاي انقلاب فعال شوند و بايد اين بيانيه را سرآغاز آزادكردن انرژي هاي جديد بدانيم. ما امروز بايد سطح برخورد با مسائل را از قدرت به انقلاب برگردانيم. بايد سقف پرواز را به سمت انقلاب بياوريم و وحدت نيروها را عملي سازيم.
 
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به نشست محكوم به شكست ورشو گفت: آقاي ترامپ اين طور خيال مي كرد كه در 22 بهمن فشارها طوري خواهد شد كه مي تواند در ورشو، كشورهاي منطقه را در ضربه زدن به انقلاب، همراه كند. شك ندارم كه آقاي ترامپ بايد با سر افكندگي جلسه را اداره كند و شكست مي‌خورد. ما دشمنان خود را دست كم نمي گيريم. يكي از كارهاي خطرناك صورت گرفته در 15 سال اخير اين است كه مقامات برخي كشورهاي منطقه به اسرائيلي ها ميدان داده اند و اسرائيل در آنها فعال شده است. اين ها پايدار نخواهد بود و با روشنگري در ميان نخبگان جهان اسلام، رويه سازش محكوم به شكست است. در عين حال كه به آينده اميدوار هستيم، مراقب برنامه هاي آنها هستيم. الان برنامه ها آقاي ترامپ به هم ريخته و شكست خورده است.
 
در پايان اين برنامه، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، به پرسش‌هاي شركت كنندگان در اين كارگاه، پاسخ داد.