پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : افزايش زباله‌هاي ساحلي يك بحران جدي براي بندرعباس بدنبال دارد/ هر 3 ورودي ساحل سورو مسدود مي‌شود
جمعه، 26 بهمن 1397 - 13:17 کد خبر:39339
اسماعيل موحدي از افرايش زباله‌هاي ساحلي خصوصا در زمان افزايش سفرها به سواحل بندرعباس به عنوان يكي از جدي‌ترين بحران‌هاي زيست‌محيطي براي اين شهر ساحلي ياد كرد‌.

به گزارش جنوب ايران به نقل از روابط عمومي حوزه معاونت خدمات شهري، اسماعيل موحدي در نشست ماهيانه با مديران و كارشناسان و كاركنان مديريت بحران و پدافند غير عامل و صنوف اين شهرداري اظهار كرد: براساس نظر سنجي‌هاي انجام شده، جمع‌آوري زباله و توسعه فضاي سبز و همين طوري جمع‌آوري سگ‌هاي بدون صاحب مهمترين درخواست‌ها و اولويت‌هاي مردم بندرعباس است.
 
 وي همچنين از زباله‌هاي ساحلي و روند رو به افزايش آن بخصوص در زمان افزايش سفرها به مركز هرمزگان به عنوان يك خطر و بحران جدي براي سلامت مردم بندرعباس ياد كرد و عنوان داشت: ما وظيفه داريم ضمن رفع دغدغه‌هاي مردم، نسبت به فرهنگ‌سازي در اين زمينه نيز اقدام كنيم.
 
معاون خدمات شهري شهرداري بندرعباس با اشاره به برخي اقدامات انجام شده براي رفع دغدغه‌هاي مردم به راه اندازي سايت نگهداري و عقيم سازي سگ‌ها در غرب بندرعباس و اصلاح ساختار اجرا و نظارت بر نگهداري و توسعه فضاي سبز اشاره و گفت: ممنوعيت عرضه قليان در نوار ساحلي حد فاصل هتل هما تا انتهاي بوستان ورزش از ساعت ١٧ الي ٢٢شب و اجراي طرح تپش و تفكيك پسماند شهري به صورت نمونه (پايلوت)و همچنين جمع آوري معتادين و اعزام آنها به شهرهاي محل سكونت‌شان از جمله مهمترين كارهاي يكسال گذشته در اين حوزه بوده است.
 
موحدي همچنين با تاكيد بر دستور شهردار در سه ماهه پاياني سال در حوزه خدمات شهري، موضوع كاشت درختان بومي وگلهاي فصلي با نگاه ارتقا و توسعه فضاي سبز و نورپردازي، المان‌سازي و رنگ‌آميزي و بهسازي جداول و لايروبي خورها و كانالها و ساماندهي و زيباسازي ساحلي را از برنامه هاي اولويت دار اين حوزه كه در مدت باقيمانده از سال ۹۷ برشمرد.
 
وي درباره ساماندهي ساحل سورو و جلوگيري از ورود خودرو به اين منطقه اظهار داشت: براساس طراحي يك برنامه كوتاه مدت و يك برنامه بلند مدت، اين كار را انجام خواهيم داد تا در برنامه كوتاه مدت ضمن اطلاع‌رساني و هماهنگي و همراهي با ساكنان آن محله، اقدام به بستن هر ۳ مسير ورودي به ساحل هم از سمت پارك كپشكن و هم ازسمت بلوار دانشمند و هم از مسير غرب پلاژ بانوان خواهيم كرد كه شهرداري منطقه ٣ مسئول اجراي اين برنامه بوده است و نظارت بر حسن اجراي آن بعهده مديريت بحران شهرداري قرار داده شده است.
 
وي درباره برنامه بلند مدت معاونت فني و شهرسازي در اين زمينه نيز گفت: در حال مطالعه و طراحي يك برنامه كارشناسي هستيم كه امكان پارك خودرو و تردد مناسب مردم به ساحل سورو به بهترين شكل فراهم شود.
 
معاون خدمات شهري در پايان از همه  شهروندان و گردشگران به ويژه ساكنان محله سورو در جهت حفاظت از محيط زيست دريا كه تاثير مستقيم بر سلامت خود آنها دارد درخواست كرد كه همكاري و همراهي لازم را در جهت اجراي طرح بستن ساحل سورو داشته باشند.