پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : واعظي در جمع فعالان‌اقتصادي هرمزگان چه گفت؟
شنبه، 27 بهمن 1397 - 23:50 کد خبر:39358
رئيس دفتر رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه آينده استان هرمزگان بي ترديد با برنامه هاي در دست اجرا ، رو به توسعه و درخشان خواهد بود، گفت: بايد همه تلاش خود را براي ايجاد رونق و شكوفايي در اقتصاد استان بكار بگيريم و نقش بخش خصوصي در اين عرصه بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

به گزارش جنوب ايران، دكتر محمود واعظي شامگاه شنبه در ديدار فعالان تشكل هاي اقتصادي و سرمايه گذاران استان هرمزگان گفت: برگزاري اين جلسات با هدف انتقال نظرات فعالان و صاحبان بنگاه هاي اقتصادي و سرمايه گذاران  به رئيس جمهور براي اتخاذ تصميمات مناسب در راستاي توسعه بيش از پيش استان است.
 
 
وي با بيان اينكه خوشبختانه شاهد پيشرفت ها و تحولات خوبي در بخش هاي مختلف استان هرمزگان هستيم، گفت: پيش از انقلاب و بعد از آن به دليل آنكه در نيروي انساني سرمايه گذاري درستي انجام نشده، نتوانسته ايم به توسعه مد نظر دست پيدا كنيم.
 
رئيس دفتر رئيس جمهور افزود: امروز خوشبختانه دولت توجه بسيار خوبي به استفاده از نيروي انساني بومي دارد كه به واسطه آن توانسته ايم در ۶ سال گذشته در بخش هاي مختلف پيشرفت هاي بسيار خوبي داشته باشيم.
 
واعظي با بيان اينكه استان هرمزگان ظرفيت ها و استعدادهاي فراواني در بخش هاي مختلف دارد، خاطرنشان كرد: در سال هاي اخير در اين استان شاهد توسعه كشاورزي هستيم و اين در حالي است كه كشور توانسته در بخش كشاورزي رشد خوبي داشته باشد و اين بخاطر حمايت هاي دولت، همت كشاورزان و استفاده صحيح از منابع آب و خاك است و موجب شده در بسياري از محصولات افزايش توليد ۴ تا ۵ برابري داشته باشيم.
 
واعظي با بيان اينكه در بخش توليد محصولات دريايي گزارش ها نشان دهنده تحولات بسيار خوبي است، اظهار كرد: امروز شاهد گسترش مزارع توليد و پرورش ماهي در دريا هستيم كه اين مي تواند به توسعه اقتصادي استان كمك كند. همچنين اين استان گام هاي بسيار خوبي در راستاي پرورش ميگو برداشته كه مي تواند موجب افزايش صادرات اين محصول و ارزآوري براي كشور باشد.
 
رئيس دفتر رئيس جمهور تأكيد كرد: با تقويت زيرساخت هاي استان، بكارگيري نيروهاي بومي، ايجاد تحرك بيشتر در حوزه اقتصاد و حمايت از بخش خصوصي، شاهد جهش و پيشرفت و توسعه روزافزون استان در همه عرصه ها خواهيم بود.
 
واعظي با اشاره به اينكه واگذاري امور به بخش خصوصي يكي از سياست هاي جدي دولت و مورد پيگيري رئيس جمهور است، گفت: دولت قرار نيست بنگاه داري كرده و وارد رقابت با بنگاه هاي خصوصي شود بلكه معتقديم دولت بايد در راستاي سياست گذاري، نظارت، هدايت و حمايت از بخش خصوصي گام بردارد.
 
رئيس دفتر رئيس جمهور با بيان اينكه واگذاري امور به بخش خصوصي به واسطه اينكه اقتصاد كشور همواره در اختيار دولت بوده است، در ابتدا با مشكلاتي مواجه است، افزود: بخشي از بدنه مياني دولت بخاطر برخي تصورات نادرست، با اين كار مخالفت مي كنند در صورتي كه قدرت در نظارت، كنترل و هدايت مناسب است.
 
واعظي با اشاره به اينكه امروز كشور با تحريم هاي بسيار سختي مواجه است، گفت: آمريكا از همه توان خود استفاده مي كند تا با تحريم اقتصادي و اعمال فشار، نارضايتي ايجاد كرده و با ايجاد شكاف ميان مردم و دولت، بتواند به اهداف خود برسد.
 
رئيس دفتر رئيس جمهور تصريح كرد: ملت ايران طي ۴۰ سال گذشته همواره ثابت كرده است وقتي با نقشه دشمن مواجه مي شود ،حماسه هايي مانند ۲۲ بهمن را مي آفريند و تمام نقشه هاي دشمن را نقش بر آب مي كند.
 
واعظي با اشاره به حضور گسترده و شكوهمند ملت ايران در راهپيمايي ۲۲ بهمن در سراسر كشور  اظهار كرد: ملت ايران بر خلاف تبليغ دشمنان و اظهارات آنان به اين دليل كه نظام، انقلاب و دولت را از خودشان مي دانند، در راهپيمايي ۲۲ بهمن به صحنه آمده و به طور گسترده و باشكوه حضور پيدا كردند.
 
رئيس دفتر رئيس جمهور با اشاره به اينكه ملت ايران نظرات و خواسته هاي خود را به روشني با مسئولان مطرح مي كند، گفت: رئيس جمهور در اولين جلسه هيأت دولت پس از راهپيمايي ۲۲ بهمن، حضور ملت ايران را موجب سنگين تر شدن مسئوليت مسئولان كشور دانست و بر تلاش بيشتر براي حل مشكلات تأكيد كرد.
 
 
واعظي با بيان اينكه بخش خصوصي و فعالان اقتصادي مي توانند با تلاش خود تحريم دشمنان را دور بزنند، گفت: بخش خصوصي اين قابليت و ظرفيت را دارد كه با تلاش بيشتر در راستاي رشد و شكوفايي اقتصاد گام بردارد.
 
رئيس دفتر رئيس جمهور حضور بخش خصوصي و شركت هاي ايراني را در بازارهاي كشورهاي منطقه حائز اهميت دانست و افزود: صادرات محصولات ايران بسيار مهم است و بايد از فعالان اقتصادي، كارفرمايان و بنگاه هاي توليدي حمايت كنيم.
 
واعظي با اشاره به ضرورت نياز كشور به توسعه اشتغال بويژه براي جوانان تحصيلكرده افزود: استفاده از ظرفيت هاي موجود براي توسعه گردشگري مي تواند كمك خوبي به افزايش نرخ اشتغال در كشور داشته باشد.
 
رئيس دفتر رئيس جمهور همچنين بر ضرورت حمايت از توليدكنندگان محلي، حذف و اصلاح قوانين دست و پا گير و رفع موانع و مشكلات در مسير توسعه فعاليت هاي اقتصادي در كشور تأكيد كرد.
 
پيش از سخنان دكتر واعظي، تعدادي از فعالان اقتصادي استان هرمزگان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود را در راستاي رفع مشكلات و تسهيل در مسير توسعه فعاليت هاي اقتصادي اين استان در بخش هاي مختلف بيان كردند. / ايسنا